mlody28

Ursus C-360- Silnik dławi się pod obciążeniem

Polecane posty

mlody28    39

Więc tak traktor na luzie jeszcze chodzi, nie gaśnie, ale wystarczy lekkie obciążenie i zaczyna się dławić, nie słychać wszystkich cylindrów. Generalnie wiem co mu jest - paliwo do pompy dochodzi w minimalych ilościach tylko nie do konca wiem dlaczego tak sie dzieje.

 

Sprawdzilem droznosc przewodow paliwa, wszystko jest ok, paliwo sie leje, filtry wymienilem choc byly prawie ze jak nowe. Jak reczna pompka mu napompuje to na chwilke jest wszystko ok i za chwile znow to samo. Czyli tak jak by pompka nie dzialala? jak raz stanalem to tak jak by w ukladzie bylo podcisnienie, tloczka od pompki nie moglem wyciagnac do góry. Jak myslicie co sie moglo stac? padla pompka? cala do wymiany czy jakis zawor wymienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

brudna nie jest, rozebrałem ją dzisiaj na ile mogłem i jest w miarę czysto, wcześniej jest osadnik i filtr wiec paprochy z paliwa nie maja sie tam jak dostać.

 

leciutki luz był na tej dużej sprężynie, a jak lekko chciałem ją naciągnąć to rozpadła sie na dwie czesci...

 

Jaką pompe polecacie? bo widze ze tyle tego jest... zebym dziadostwa jakiegos nie kupił

 

I o co chodzi z tym połączeniem wałka krzywkowego z tłoczkiem pompki? ja mam taka wersję z kółeczkiem a wszędzie widzę jakieś bolce, czy to jest wszystko jedno?

 

tu jest taka z bolcem http://allegro.pl/pompa-pompka-zasilajaca-paliwa-c-360-mielec-polska-i4559602049.html

A u mnie jest takie z kółkiem jak tutaj http://agromasklep.pl/sklep/img/p/1939-1939-thickbox.jpg tylko ze to nie jest do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Jak chcesz dobra pompkę to szukaj albo PZL Mielec lub WZM Warszawa. 

Ewentualnie można założyć pompkę Motorpal  http://sklep.ad-al.pl/czesci-do-ciagnikow/34830-pompa-zasilajaca---------93-3383.html  Tylko rurkę co idzie do filtra paliwa trzeba przegiąć a reszta pasuje.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

sąsiad po wymianie filtrów był ściągany z pola z dwa razy zrobił może jedną mtg.  wymieniliśmy filtry na inne(producent) i hula do dziś wg mnie wymiana filtrów na inną markę bo po prostu brak mu paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukaj takiej z rolką, dłużej pożyje Ci krzywka na wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

no tak tylko że nie widze żadnej pompki z taką rolką czy mielec czy wzm kazda ma juz bolec...

 

na pewno to nie wina filtrów bo tak jak pisałem filtry wymieniłem na inne (inna firma) i nic to nie dało, poza tym paliwo przez filtry szlo bo jak reczna pompka pompowalem to lalo sie porzadnie ze sruby odpowietrzajacej pompe wtryskową, tylko to pompowanie z wałka krzywkowego pompy wtryskowej cos nie dziala tak jak nalezy, tak jak by nie pompowalo i  ciaglo powietrze. Chociaz pompke odkrecilem i ten tloczek wydawal sie ok, jak naciskalem to zasysalo powietrze z jednej strony i wypuszczalo z drugiej.

 

myslalem ze przy kraniku cos przyblokowalo, ale nie, spuscilem wszystko z baku, odkrecilem kranik i wszystko jest ok - czysto, paliwo sie leje. W odstojniku tez czysciutko.

 

jutro kupie pompke, zaloze i napisze czy pomoglo

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

no wina była pompki po wymianie ciągnik chodzi jak trzeba

 

kupiłem jakąś polską za 120zl, za ta z mielca chcieli 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

masakra, dzisiaj nie mogłem odpalic ciagnika

 

no nic postanowiłem podpompować go pompką zasilającą, tloczek dziwnie chodzi pompka nie pompuje, odkręcam więc śruby od zaworków i co sie okazało zawiesza sie jeden zaworek... drugi chodzi ładnie a ten za każdym wciśnięciem blokuje sie i nie wraca na sprezynie...

 

Mysle sobie jade do sklepu, odkręcam pompkę, patrzę, a tam krzywka wałka pompy wytarła ~4 mm rowek w tym bolcu o którym wyżej pisałem !!

 

Pompki w sklepie oddac nie moge, nowej tez nie da, kazal dwa tygodnie czekac na decyzje producenta, a w polu trzeba robic...

 

Jak to mozliwe ze w tak krotkim czasie tak starlo ten bolec?! (no 10 dni, ledwo spokładałem niecały ha pola, bronowanie i jakas tam jazda z przyczepką) olej w pompie wtryskowej jest, nawet dolewalem po wymianie pompki!

 

Stara pompka z tą rolką chodzila 34 lata i zero zuzycia...

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Naprawde nikt nie spotkał sie z takim przypadkiem spiłowania tego bolca w nowej pompce?

 

Gwarancji mi pewnie nie uznają bo juz facet  w sklepie stwierdził że to pewnie ja wyciąłem ten rowek :) (ciekawe po co miałbym to robić), a to ja mam szkode bo nie dość że wydałem kasę na bubel to jeszcze kupa opiłków poszła do oleju w pompie wtryskowej... pasowało by ten olej wymienić. Podejrzewam ze ten bolec musiał być nieutwardzony.

 

Narazie jade na starej pompce, została troche podratowana przez mechanika, przyszlifowane papierem sciernym te zaworki, naciągnięte lekko spręzyny, i wymieniona sprężyna główna ta od tłoczka, póki co działa, choć czy w 100% jest ok to okaże sie dopiero przy orce

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Co tu się dziwić kupiłeś tanią podróbkę i oczekujesz jakości. Trzeba było posłuchać rady i kupić taką jak kilka postów wyżej napisałem.

Jak nie uznają reklamacji to możesz poszukać innego takiego bolca ,ze starej pompki. Szukaj po zakładach gdzie naprawiają pompy wtryskowe oni to mają na pewno. 

Druga sprawa jak opiłki poszły do pompy to nie wiekuję jej długiego życia. 


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Naprawde nikt nie spotkał sie z takim przypadkiem spiłowania tego bolca w nowej pompce?

 

Gwarancji mi pewnie nie uznają bo juz facet  w sklepie stwierdził że to pewnie ja wyciąłem ten rowek :) (ciekawe po co miałbym to robić), a to ja mam szkode bo nie dość że wydałem kasę na bubel to jeszcze kupa opiłków poszła do oleju w pompie wtryskowej... pasowało by ten olej wymienić. Podejrzewam ze ten bolec musiał być nieutwardzony.

 

Narazie jade na starej pompce, została troche podratowana przez mechanika, przyszlifowane papierem sciernym te zaworki, naciągnięte lekko spręzyny, i wymieniona sprężyna główna ta od tłoczka, póki co działa, choć czy w 100% jest ok to okaże sie dopiero przy orce

To teraz masz nauczkę  ;) Lepiej dać te 200 zł i mieć coś dobrego bo na dzień dzisiejszy nie znajdziesz lepszej niż z Mielca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

no dobra na allegro i w sklepach internetowych pełno jest takich za 50-60 zł więc ja kupując za 120 uważałem ze kupuje coś ze średniej półki, (te z mielca sa po 160 w necie, na allegro widzialem jedn aza 120) facet dodatkowo zapewniał że polskiej produkcji, a że ciągnik jest mało uzywany, stwierdziłem ze nie będę szalał

 

wiec nie uwazam ze kupilem tania podróbkę, raczej sprzedano mi tanią podróbkę w wygórowanej cenie pod przykrywką przyzwoitej pompki, moze po prostu mam pecha i teraz ewentualnych szkód raczej nikt mi nie zwróci

 

ehh zaluje ze nie zrobilem zdjecia przed oddaniem do sklepu, wstawil bym tutaj

 

PS. Próbuje znaleźć taką samą jak kupiłem w internecie ale widzę że tylko ta z mielca ją najbardziej przypomina, własciwie była prawie identyczna, cała srebrna i białe naczynko

 

Chyba to było coś takiego

 

http://mirex.pl/pl/p/POMPA-ZASILAJACA-PALIWA-URSUS-C360-POLSKA/660

 

to chyba na pewno ta poza takim samym wyglądem miała na śrubach identyczne kawałki węża (porównałem bo akurat zostały mi w domu)

Edytowano przez mlody28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W sklepie.To jest pompka zasilająca od 360 3P.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyajj1    0

A czy ten przedwód aluminiowy (link http://zapisz.net/view.php?filename=730_oooo.jpg )  jest w komplecie?bo wydaje mnie się że jest to coś dorabianego z przewodu hamulcowego ( http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/46/56/50/54/4656505424 ) bo znalazłem http://allegro.pl/pompka-paliwa-pompa-paliwowa-mf-235-255-3512-i4719886858.html

Edytowano przez bboyajj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie wiem czy to jest w komplecie ale to nie jest dorabiane. oryginalny jest ten króciec.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A w sklepie kupi za 2,50zł w porywach do 3zł.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Gwarancję jednak uznali :) producent odesłał do sklepu nową pompkę, którą ojciec dzisiaj odebrał. Niestety bez żadnego komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie co może być za przyczyna. Gdy prubuje pomalować pompką ręczną nie da się bo czuć straszny opór po poluzowaniu przewodu co idzie do pompy wtryskowej leki się pompuje może być wina wtrysków lub pompy wtryskowej? ( bo myślałem że może to wina filtrów ale przez filtr przechodził ładnie bez żadnego oporu)

Edytowano przez norberto2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj