kacperabramowski

Jak uzyskać dotację unijne na zakup ciągnika ?

Polecane posty

janek82    3

Nie. W nowej perspektywie będzie możliwość zakupu tylko nowych maszyn i urządzeń (wg PROW 2014-2020).

 

a w starym mozna bylo wziasc np 2letnia maszyne ale byla fabrycznie nowa tylko stala na placu a w tym nowym prowie tez jest taka mozliwoc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer13    0

Witam,

Ja również byłbym zainteresowany zakupem nowego ciągnika i byłbym bardzo rad, gdyby można było na to wziąć jakieś dofinansowanie, nawet w części. Niestety za bardzo nie orientuję się czy w ogóle spełniamy wymogi, a więc proszę Was drodzy koledzy o pomoc.

Otóż moja żona posiada małe gospodarstwo, coś ok 15ha, z czego ornej jest ok 8ha, jest jeden ciągnik C-330 z 1983r., niestety wiekowo oboje jesteśmy zaawansowani - nie łapiemy się na młodych rolników :) a skoro tak, to jaki program byłby możliwy do zastosowania w naszym przypadku?

A jak jest z kredytami? Faktycznie są na bardzo mały procent?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Kristofer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

nie wiem ale chyba trzeba się dowiedzieć w agencji najlepiej napisac podanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Najlepiej jest skontaktować się z firmą, która zajmuje pozyskiwaniem dotacji z UE. Oni dokładnie wiedzą co, gdzie i jak. Po prostu pomogą Ci przez wszystko przebrać tak jak mi, gdy starałam się o dofinansowanie na budowę placu zabaw na ośrodku wypoczynkowym. Skontaktowałam się z firmą, za pomoca ich srony: http://www.abakus-konsulting.pl/, a później rozpoczęliśmy współpracę. Ogólnie rzecz biorąc czasem nie warto tracić nerwów i porywać się z motyką na słońce, tylko po prostu skorzystać z pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

Piszę wnioski w ramach PROW 2014 – 2020, zapraszam serdecznie do współpracy. Posiadam spore doświadczenie w inwestycjach budowlanych w ramach PROW 2007-2013.

EuroPlan Dotacje UE, siedziba ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój,

tel: 506 441 121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby dostać dotacje na np ciągnik trzeba mieć wykształcenie rolnicze? I jaie dokumenty trzeba mieć żeby się ubiegać o dofinansowanie na zakup ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę więcej napisałbyś o swoim gospodarstwie bo najpierw trzeba ustalić czy w ogóle będzie sens składać wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MGR nie potrzebujesz wykształcenia, żeby móc wnioskować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Modernizacja gospodarstw rolnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc to mam nie dużo pola bo około 1ha i c-360 i podstawowe maszyny, w mojej okolicy jest 5% pół uprawnych i 95% ugorów, ludzie dają je w dzierżawe za niewielką opłata. Bardzo instresuje się rolnictwem i juz wiem że z nim bede wiazał swoją przyszłosc. Dlatego nie wiem na jakie dotacje mógłbym liczyć. Jestem z małopolski koło Krakowa. Jeszcze chodzę do szkoły i nw czy iść na rolnika czy mechanika/technika pojazdów samochodowych. Na dotacje mogłbym skłądac wnioski dopiero za jakies 3-4 lata. W mojej okolicy rozwinięcie sie z tych 1 ha do np 15-20 to kwestia 1 sezonu [jesli chodzi o dzierzawy].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za 3-4 lata to może nie będzie możliwości z czego skorzystać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Minister Sawicki 19 października na spotkaniu w Lublinie mówił, że w następnym naborze w styczniu 2016 będzie można dostać dotację na ciągnik.

Na stronie ministerstwa jest ta wiadomość. http://www.minrol.go...odarstw-rolnych.

Zmiany po wyborach nie wpłyną na następny nabór bo rozporządzenie już jest i nie trzeba czekać na podpis nowego ministra.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W PROW 2014-20 obowiązują zasady doboru ciągników (załączam link do całego dokumentu Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego Oddział w Warszawie, Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020) i będą bazą do oceny ale przy dobrej argumentacji we wniosku i biznes planie można się trochę odchylić od tej wartości.

 

Zasady doboru maszyn do nowego PROWu są TU. Tabela dotycząca ciągników jest na 26 stronie.

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witam. Moj ojciec ma 50lat posiada 5h pola i 49 sztuk bydla i mam pytanie czy mialby szanse na dostanie jakiegos dofinansowania na zakup maszyn ciagnika lub budynku na zwierzeta.

Jestesmy z podkarpacia

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj ojciec ma 50lat posiada 5h pola i 49 sztuk bydla i mam pytanie czy mialby szanse na dostanie jakiegos dofinansowania na zakup maszyn ciagnika lub budynku na zwierzeta.

Jestesmy z podkarpacia

pozdrawiam

 

Witam,

 

W skrócie. Dotację na ciągnik  można dostać z modernizacji gospodarstw rolnych. Nabór być może już w styczniu 2016. Nie można jednak dostać dotacji jesli już się ją brało na ciągnik w poprzednim PROW.  Można też wtedy na budynki inwentarskie.

 

Jesli będzie to produkcja prosiąt, mleka lub bydła to mozna już teraz w naborze do 17 listopada. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji ARiMR aktualizowanej dziś 4 listopada wynika, że nabór dla wszystkich będzie w styczniu.

W styczniu przewidujemy kolejny nabór wniosków na "Modernizacja gospodarstw rolnych". Wtedy będzie można składać wnioski także o dofinansowanie zakupu ciągników i innych maszyn rolniczych.

 

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozporządzenie dot. restrukturyzacji małych gospodarstw dziś opublikowane: http://dotacja.info/...ych-gospodarstw

Może teraz zostać ogłoszony nabór wniosków.

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Witam czy mogę sie starac w styczniu jak będzie nabór na zakup ciągnika ?? posiadam 20h UR 2 ciagniki w tym jeden 40 letni 80km, drugi 17 letni 72km, niedawno dostalem premie dla mlodego rolnika zakupilem maszyny zajmuję się bydłem opasowym co o tym sądzicice czy warto próbować ciągnik by się przydał  jeden pod turem chodzi a drugi juz ma swoje lata wiec nowy do orki i belarki i ciezkich robót potrzebny tylko ten przelicznik ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

17 letni? sam juz sobie odpowiedziałeś na pytanie,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jeśli chodzi o premię dla małych gospodarstw to wielkość ekonomiczna gospodarstwa (wyjściowa ) stanowiąca pdstawę do udzielenia premii z jakiego okresu będzie  brana ??? "Studiowałem " rozporządzenie i nie znalazłem tej informacji .

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od terminu naboru. W przypadku produkcji roślinnej uprawy w plonie głównym w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy, przy czym za plon główny uznaje się uprawę, której okres wegetacji jest najdłuższy. Jeśli chodzi o zwierzaki to stan średnioroczny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj