filp3090

budowa nowej obory naswinie.

Polecane posty

filp3090    0

witam . mam 30 ha ziemi piątej klasy  i szóstej , kiedyś w przyszłości zamierzam wybudowac chlewnię tak na 50m długości i 10 m szerokości  wiadomo że tyle zboża co  mam to jest mało i będę musiał jeszcze kupowac zboże  i mam pytanie czy opłacało by się  takie  coś ,  i ile by mnie to wyniosło, wiadomo na dachu blacha dobrej jakości ok 30 zł za m kwadratowy  białe pusatki , stal na  klatki , paśniki ,  poidła  i   świnie były by na ruszcie , no jeśli by system ściółkowy był lepszy albo dużo  niższa cena to bym zrobił system sciulkowy. no  i jeszcze pytanko  ile takie stadko dziesięc sztuk by musiało zjeśc kg śrutu i ile koncentratu ze  by od małego wyrosły do odpowiedniej masy .bardzo proszę o pomoc  czy opłacało by się  taki interes w którym bym musiał większośc paszy kupowac    , jaki bym miał    z tego pieniądz  i czy dostłlbym na to dopłaty.Jeśli taki biznes się nie uda to przeszedł bym na co inne np. na   kurczaki , albo  kaczki , albo gęsi , co wy na to.

odrazy dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Edytowano przez filp3090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Powiedziałbym zainwestuj najpierw w słownik ("sciulkowym", "ktury" i inne kwiatki wraz z brakiem interpunkcji i ogólnego ładu), ale co to pomoże komuś, komu nie pomaga nawet podkreślanie błędów przez komputer. Nie masz bladego pojęcia o temacie, a już chęć zbudowania obory dla świń (!!!) pokazuje to na tyle dobitnie, że ciężko na krześle usiedzieć. Zainwestuj w swoją edukację, potem tu wróć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filp3090    0

Powiedziałbym zainwestuj najpierw w słownik ("sciulkowym", "ktury" i inne kwiatki wraz z brakiem interpunkcji i ogólnego ładu), ale co to pomoże komuś, komu nie pomaga nawet podkreślanie błędów przez komputer. Nie masz bladego pojęcia o temacie, a już chęć zbudowania obory dla świń (!!!) pokazuje to na tyle dobitnie, że ciężko na krześle usiedzieć. Zainwestuj w swoją edukację, potem tu wróć

 

dobra ,może i masz rację, ale prosiłem głównie o poradę  dla mnie w sprawie mojego problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Twoim problemem jest brak podstawowej wiedzy, której na tym forum, w różnych czasopismach branżowych i książkach jest tyle, że chcącemu na 110% nie trzeba tego kolejny raz powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chcesz cokolwiek w tym osiągnąć? Jedź na rok do roboty w tym fachu np do Duńczyka, żadna szkoła Ci tego nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a nie lepiej do klatki razem ze świniami pomieszkać ... pewnie prędzej by się z nimi dogadał   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kazulek2 ale jak TY mieszkasz w klatce ze świniami to nie każdy musi.... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

bez dosiwdczenia wiecej stracisz jak zarobisz, tuczarnia 50x10 juz nie jest taka mała, wstawiasz raz cos pojdzie nie tak jestes udupiony do konca zyciaa w kredytach za warchlaka.. tego człoweik czyc sie całe życie i teraz przy tych wahaniach rynku sam zastanawiam sie czy sie rozwijac i dalej budowac czy zostac przy 1200 sztuk a szukac innego zajecia, tu przez długie lata trzeba sobie wyrabiac opinie dobra bo nie sztuka jest skakac z dostawcy do dosawcy i odbiory bo tu trebsa miec gotówke na dzien dobry, chyba ze współpracujesz dłuższy czas z jednym dostawcą i on tez nabiera zaufania do Ciebie i odbiorcą którey jednak wpier odbierze od Ciebie bo do nich ciągle sprzedajesz niz od pierwszego lepszego hodowcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymonxx    0

Masz rację BartekM bez odrobiny doświadczenia w tej materii a co już najważniejsze - bez zastrzyku pokaźnej gotówki "na dzień dobry" /gotówki uskładanej - BEZ BANKÓW/ ......to jest bardzo duże ryzyko i po prostu loteria. Dobrze jak dobrze, jak świnki się wiodą i odbiorcy w miarę uczciwi i rzetelni , a jak coś pójdzie nie tak np. afrykański pomór świń lub inne paskudztwo albo zdrowie rolnika wysiądzie...i co wtedy -- komornik (torbiarz - po starodawnemu) zlicytuje wszystko i zniszczy rolnika. Ja bym radził filp3090- dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw, kasa i późniejsze kredyty oraz ewentualne dodatkowe źródła dochodu na wypadek złej koniuktury wieprzowiny i co równie ważne ilość rąk do pracy /zakładam, że masz rodzinę / żonę, dzieci / może kuzyn albo więcej do pomocy. Ludzie ryzykują i często udaje im się wyjść na prostą. Jednak to loteria a wszystko dzisiaj drogie i przysłowiowy pleban modli się za kasę i konował bez 50 nawet nie spojrzy w twarz pacjentowi.....takie czasy i do dobrego nie idzie. Flip3090 zastanów się chłodno kilkanaście razy abyś potem nie żałował. U mnie w sąsiedniej wsi rolnik wybudował podobną świniarnię trochę swojej kasy reszta z banków kilka ciągników maszyny i coś ok. 40ha gruntów...i na początku było ok jednak po kilku latach niedawno właśnie z tych mączek, premixów lub koncentratów świnie zaraziły się syfem - afryk. pomorem świń i z ok. 1000 tuczników zostało 200 . Komornik zajął sprzęt i nieruchomości a rolnik całkiem się załamał...- takie życie.

Mimo wszystko kto nie ryzykuje ten nie żyje - jak mówi przysłowie ..a więc powodzenia ale bądź rozsądny i chłodno /bez emocji i napalania się/ kalkuluj wszystkie za i przeciw. Pozdrawiam i 3mam kciuki za pomyślność wyboru..:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filp3090    0

ok    przepraszam za tą niedbałośc na początku.   Kuzolek2 lepiej zatrzymaj te swoje głupie żarty tylko dla siebie . Kafar191 z tą oborą to miałem na myśli  chlewnie , tylko tak się u nas mówi  obora i na krowy i na świnie no czasem świniarnia tylko miejsce dla koni u nas się nazywa inaczej - stajnia lub stadnina . A co do doświadczenia to mam je , bo mam 5 macior co może dac 100 - 70  sztuk tucznika rocznie ale mi się marzy ze 20 macior i jakieś 200 - 150 sztuk tucznika rocznie.  tak myślałem iśc  na kierowce w takiej jednej fabryce i zarabiał bym do 4,5 tys.  i wtedy bym mógł spokojnie spłaca kredyt albo przez kilka lat odkłada z tej wypłaty i uzbierac    150 000   zł  i bym postawił taką  chlewnie że zamiast muru  byłaby blacha  bo widziałem takie obory i chlewnie tylko pytanie ile by to kosztowało  cz 150 000 zł .  by wystarczylo . i czy by to nie bylo tak ze wiecej kasy bym wydawał na pasze niż bym zarabiał na tych świniach. a   jak nie to może gęsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie przepraszaj tylko popraw te wypociny ...wtedy zyskasz szacunek i nikt nie będzie żartów robił , a i ludzi chętnych do pomocy nie braknie  ;)

pisanie w ten sposób zniechęca do czytania - nikt tu polonistą nie jest , ale przynajmniej się staraj aby tekst był czytelny  :(

po za tym , tematów tego typu jest sporo i wypadało by poczytać najpierw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj