Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jestemkimjestem

Renault 781 Skrzynia

Polecane posty

Witam zakupiłem renie 781(rok77) i mam kilka obaw co do skrzyni, a mianowicie do rewersu który czasem  trzeba bardzo mocno dopchnąć bo charczy jeżeli nie jest bardzo mocno przesunięty. Co może być powodem takiego charczenia, czy tylko zużytych końcówek rewersu

2 moim problemem który chce poruszyć to jazda na luzie. Chodzi mi o to że mam wyłączony bieg i posługuje się rewersem. Rewers ustawiony do przodu a on mi sie toczy naprzód(jeżeli dodam gazu odrobine szybciej) jeżeli natomiast wrzuce rewers na wsteczny to toczy mi się analogicznie w tył. Co może być tego powodem, jakie koszty naprawy itp.

3 problemem jest gdy jade na zającu to skrzynia odrobine bardziej hałasuje(rozumiem że ma większe obciążenia więc bez głupich postów)

4 Problemem jest to że WOM chodzi mi cały czas nie moge go wyłączyć od spodu, z lewej strony bliżej przedniego okna mam wajhe po którym owy wałek ustaje ale wtedy piszczy coś w skrzyni.

No i Chciałbym zapytać właśnie o awaryjność skrzyń, niektórzy je zachwalają inni natomiast uważają że nie są zbyt trwałem(prawdopodobnie tak jak w moim przypadku) 

Edytowano przez jestemkimjestem

rafal4610    54

co do 4. problemu to sąsiad ma Reno 1181.4 i też końcówka cały czas mu sie obraca, ale mówił że jak podepnie maszyne to wałek już nie chodzi i twierdzi że ten typ tak ma.

• Like 1

mtracz    71

Ciągnik już leciwy to i skrzynia nie młoda. Nawet najtrwalsza po tylu latach pracy będzie dawać oznaki zmęczenia.

Nie do końca złączony rewers charczy ale ciągnik stoi czy jednak jedzie?

Toczenie się ciągnika na luzie jest cały czas na zimnym i ciepłym oleju skrzyni?

Może któraś tuleja przesuwna synchronizatora napiera na synchronizator.

Jadąc na zającu skrzynia ma także większe obroty.

Wałek kreci się cały czas i ma siłę? Sprawdzałeś jakimś dragiem przystawionym do wałka czy się zatrzymuje?

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    483

walek na pusto bedzie sie krecil nawet na luzie bo dziala sila odsrodkowa, po prostu jeden walekk wchodzi w drogi, ktory caly czas sie kreci

• Like 1

V12    10

Zgrzytanie to wina już wytartego synchronizatora rewersu. lepiej unikać sytacji kiedy zgrzyta bo jak obetną sie zęby które sie zazebiaja to zaboli po kieszeni. A są naprawde dośc wąskie i delikante

Tym że ciagnie na luzie bym się sie przejmował

U mnie wałek tez się kreci caly czas ale reką moge go zatrzymać

Jak dla mnie te skrzynie są srednio trwałe podobno robione we wspólpracy z MF... wiec

Edytowano przez V12
  • Like 1

Gdy ciągnik  dogrzałem(olej) to już się nie toczył, tak jak mówisz przestałem się obawiać.

Największy problem leży w tym rewersie, po wszelkich pracach trzeba będzie rozkręcić skrzynie i sprawdzić co w niej leży.

Ma ktoś może jakieś instrukcje napraw(szukałem lecz trudno znaleźć) , bez sobie też poradzę ale jak będą to nie zaszkodzi.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marcinwidwa
      Witam,
      Kolejny problem z Aresem (poprzedni również nie rozwiązany):
      Po wymianie przewodu od wspomagania (leciał olej) całkowita klapa - przed wymianą wszystko było w porządku. Początkowo wspomaganie się zacinało, tzn. chwilami działało, chwilami nie. W tym momencie nie działa całkowicie, a jazda nim jest co najmniej mało komfortowa;(. Układ był odpowietrzany - po prawej stronie obok skrzyni.
      Macie jakiś pomysł?