Zaloguj się, aby obserwować  
eurasty

kupno Bizona Z056 na 11 ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eurasty    0

Witam mam zamiar kupić bizona Z056 na 11 ha ze stołem do rzepaku i z sieczkarnia cena do 25 tys. Czy to dobry wybór po ilu latch mi się zwróci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to liczyc nie potrafisz?

dużo zależy od tego, czy w okolicy masz sporo kombajnów.

jesli tak, to i bedzie spora konkurencja cenowa i nie bedzie trzeba czekać długo na przyjazd, wiec w tym wypadku wg mnie absolutnie sie nie opłąca. Zapłacisz 3-3,5 tysiaca i masz po zniwach. Nie interesuja cie zadne awarie, konserwacje itp.

KUpisz bizona za 25 i co? jeszcze ze 2-3 tysie trzeba bedzie dołożyc pewnie na jakies drobiazgi, pasy itp.

dodaj do tego paliwo, ewentualne awarie (które chciał nie chciał, w kombajnie ~30 letnim zdarzac sie muszą) i dojdziesz do tego, ze zakup ci sie nie zwróci nawet przez 15 lat.

 

Jesli natomaist kombajnów jest mało, i wiesz, ze oprócz tego, ze skosisz swoje, to jeszcze pojedziesz przynajmniej ze 2-3 dni na usługi, to nie ma co sie zastanawiac, bo maszyna zwróci sie s kilka lat, a potem juz zacznie zarabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

nunu85 Gadasz od rzeczy. 3,5tys za wynajem na 11 ha? Jak liczysz nowe new hollandy to na pewno nigdy bizonem-lub pochodnym. Jedzie kiedy chce poza tym jak kupi dobrego- mądrze będzie szukał i będzie maszyne szanował to na 11 ha będzie miał nom stop awarie? Ledwo odpali i zaraz bedzie chował na zime


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

czy ty kolego potrafisz czytać ze zrozumieniem?

czego tam nie rozumiesz iż sądzisz, ze pisze głupoty?

napisałem wyraźnie, ze jak ma duzo kombajnów w okolicy, to chetni do wykonywania usług konkurują miedzy sobą cenowo i znaleźc kogos, kto skosi pole po 300 za hektar to nie jest żaden wyczyn.

Sam bym chetnie pojechał za taka stawke.

 

Jeśli natomiast kombajnów nie ma i trzeba sie prosic, czekac, sporo płacic, to mozna kupić swój i jeszcze dorobić na usługach.

 

Co tu jest niejasnego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

śmiało kupuj,jesli jesteś troche mechanikowaty i musisz wziasc kogoś kto ma kombajn długo i napewno nie bedziesz zalowac.pidstawa taka.bizon jak każdy sprzęt trzeba szanować zeby chodził bezawaryjnie,a nie jak wsiadziesz i urwiesz oske to wtedy powoli sie nauczysz:) moja rada taka jak powyzej kolega napisal,jak uda sie jeszcze na zarobek kupuj śmiało

sorki za błędy z tele pisze:p do zakupy musisz wziasc kogoś kto ma konbajn długo lub kogoś kto najlepiej remontowal cale bizony

 

Ps:jak jesteś z mazowieckiego z chęcią doradze,rozbieralem,,składałem od zera z dwóch,praktyki w polu 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj