Polecane posty

agroleon    3

Witam wszystkich.

Chciałem się poradzić co do zakupu a mianowicie dziś kupiłem ciągnik marki Zetor Forterra 11741. Pytanie moje polega na tym czy to dobry wybór nadmienię iż do traktora dostałem pług uni grudziąc ibis xxl 4+1. Szukałem traktora propozycji było dużo i wiele traktorów oglądałem każdy był od handlarza a tego kupiłem od pierwszego właściciela sadownika. Co możecie powiedzieć o tym traktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

o takie rzeczy, to sie pyta przed zakupem, żeby pozyskane informacje miały jakis wpływ na transakcję.

A teraz, nawet jakby ci tu wszyscy napisali, ze ten traktor to złom, nieudana seria itp, to co by co to dało poza zepsuciem humoru? absolutnie nic, bo przecież byś nie pojechał i nie oddał.

 

No ale wracajac do tematu, jak nie ma jakiejs ukrytej wady i nie jest przesadnie wymęczony, to bedzie służył.

 

Ile za niego dąłes? ile za pług?

jaki rocznik i stan licznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

mam takiego i w sumie daje radę

ale z tym pługiem to będzie miał ciężko 5 skibę musisz odkręcić jak chcesz nim orać


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

za komplet dałem 90tyś pług ma możliwość dokręcenia 5 skiby ale jej nie posiada ukrytych wad nie posiada i zmęczony nie jest stanu licznika nie pamiętam rocznik 2006 traktora a pług 2012 jedyna wada tego traktora to brak tuza z przodu i wyblaknięty lakier który mam zamiar odnowić poza tym mój bardzo dobry mechanik go oglądał i powiedział że jest w stanie dobrym nie wymaga wkładu żadnego oprócz kosmetyki

 

posiadam u1614 bez turba czyli tak wprawdzie mówiąc to tak jak 1224 i mam dość ciągłych napraw i myślę ze ten zetor będzie o niebo lepszy od ursusa

Edytowano przez agroleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten temat jest po to żeby pochwalić sie forumowiczom o jaki zaje-isty ciągnik zakupiłeś??

 

kolejna sprawa "nie posiada ukrytych wad" - pojeździsz wtedy się dowiesz czy tak jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

panowie a co maiłem kupić były różne traktory zjeździłem kawał drogi. stał new holland z 2001r z zajechanym silnikiem za 49tyś lub case 5150 z 1995 za 50tyś landini z2001 kopcił zę szok chwila w garażu odpalony i nie szło wytrzymać w garażu a kosztował uwaga 75 tyś był również mf 2001 niestety właściciel się upierał że nie był robiony jak był rozjeżdżany nawet nie umiał wszystkiego poskładać jak należy i też nie chodził dobrze o innych nie będę wspominał bo dużo by tu się rozpisywać a ten zetor zajeżdżam na miejsce stoi podchodzę odpala za pierwszym razem chodzi dobrze zaparty o drzewo wkopał się wszystkimi kołami silnik pracował równo no i sprzedający mówi że ma pług i może pokazać z jakim pracował więc powiedziałem że mogę wziąć traktor i pług. Myślę że transakcję zrobiłem dobrą traktor oglądałem dokładnie z mechanikiem z którym wcześniej jeździłem oglądać inne traktory. Jak będzie się dobrze spisywał to kupię następnego zetora i wymienię stare ursusy na nowszy sprzęt bo ile można starymi ursusami pracować. w niektórych zachodnich albo ehr nie działa albo sterowanie z błotników różne wady były a każdy handlarz że dobry nic nie było robione sprawny a jak mówiłem podepnij pod pług to odpowiedz była ja sprzedaję a nie testuje. Zetorka dostałem od rolnika który zajmuje się sadownictwem i uprawą warzyw i z miłą chęcią chciał podpiąć pod pług wypróbować zaparliśmy traktor o drzewo i pokazał że sprawny wszystko działa i się zdecydowałem na niego z pługiem. taka to historia cała

 

nie chodzi o to by się pochwalić tylko zapytać o to czy to dobry zakup za u1614 bez turba i czy taki komplet w tych pieniądzach to dobra transakcja kolego proximamichal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jakby na serio był sprawny w 100% to cena całkiem całkiem.

 

jestem tylko ciekaw z wrażen w pracy, bo zamieniłes 6cyl na 4, a to nawet przy tej samej katalogowej mocy daje sie wyczuć. Szóstką jednak pracuje sie jakby przyjemniej. tak łątwo sie nie zdusza, ma wiekszą bezwładnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale to chyba jest 6 z silnikiem Deutz, poszła krótka seria bo za dobry był podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

W tym Zetorze montowano 6 cylindrowy silnik marki Same. Zetor stosując własne silniki więcej na tym zarabia dochodzi jeszcze do tego sprzedarz częśi zamiennych, po co pchac pieniądze do konkurencji, jeśli można je wykorzystać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kManiek    0

Jestem ciekaw czemu zetor nie wkłada teraz do tych nowych ciągników silnika 6 cylindrowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

mam w nim 6 cylindrów marki same 120 KM tylny tuz pona 6 ton udźwigu blokadę mechanizmu różnicowego więcej powiem na jego temat po pracy tym sprzętem

 

trochę szkoda że zetor nie ma już 6 cylindrów mieli robić maxterre i jakoś ich nie ma w produkcji tylko pokazowy traktor jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jeszcze szybko zatesknisz za ursuem,zetor 11741 to najwieksza wpadka zetora,nikt tego nie chce kupowac i dla tego jest taniszy nawet od 9641 ,facet dal ci w prezencie plug warty kupe kasy bo samego traktora za licho pewnie nie mogl sprzedac a tak go wybawiles.chciales dobrego zetora trzeba bylo kupic 12441 ale duzo drozej za taki trzeba zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

a co w nim takiego złego?

pracowałes na nim?

czy raczej tylko słyszałes opinie, ze kolega kolegi miał i mu sie nie podobał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

troche tym handluje wiec wiem co ludzie chca kupowac a co maja w czterech literach.ceny tez mowia za siebie za 1 szt 12441 mozna kupc 2 sztk 11741 do wybory bo stoja po roku na ogloszeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

być moze to przez przeświadczenie sporej ilości kupujących, ze traktor ten ma jakis dziwny, nieznany silnik, to strach brać.

Tymczasem jest to sprawdzona i dość trwała jednostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dobra, wiec do czego?

przyznam szczerze, ze nei wiem, wic pytam:

czy ten 117 ma inne mosty, skrzynie, podnosnik niz 114?

 

bo jesli nie, to nie mam pojecia co by w tym traktorze miało odstraszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wlasnie te same a forterra byla projektowana na 4 cylindry i jak wlozyli 6 i duzy moment do zaczelo sie walic jak robilo pod pelnym obciazeniem.te trkaktory sa najmniej cenione z forter nawet gorzej duzo niz 8641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

tak bo sprzedają sie tylko jd i df oraz mf które są z Francji lub Niemczech gdzie pracowały na dużych obszarach i są wyjechane do bólu kup taki i miej kasę na naprawę jak go przyprowadzisz jeździłem po handlarzach dużo i już wole dać drożej rolnikowi niż taniej handlarzowi byłem w Damasławku i nie tylko i każdy handlarz nie pozwoli na testy jaką kolwiek próbę

bo handlarz przyprowadzi traktor z zagranicy za grosze a sprzedaje do remontu za niezłą kasę taka prawda a jak coś to jest ideał u handlarza a jak mówiłem że jak coś będzie nie tak to taki traktor przyprowadzę i chce pieniądze z powrotem więc mi nikt niech nie mówi że z zachodu to ideał bo tak nie jest swojego zetora muszę w pewnych aspektach poprawić ale wiem co było robione i na wszystko jest dokumentacja. a tak apropo to pługa nie dostałem gratis sprzedający już ma mc 200 i szukał pługa pod mc 200 więc dlatego mi sprzedał z pługiem. ja jestem z wlkp i zjeździłem za traktorami prawie całą Polskę byłem w Zakopanem w Lublinie i Damasławek Szczecin długo szukałem traktora i trafił się ten zetor. A czy będę żałował to się okaże w ursusa już tyle włożyłem więc mam dość kolejnych napraw jak nie skrzynia to rozrusznik co pół roku a to silnik pompa ile można i poza tym ile bym w niego nie włożył to to zawsze będzie stary Ursus. Tak apropo to mój dobry kolega ze szkoły ma takiego zetora i jest bardzo zadowolony z niego więc i jego opinia się do wyboru przyczyniła. Ze stódiów kolega ma same zetory i już mi mówił że nie pożałuję. Alę jeśli kolega forumowicz szmergiel handluje traktorami to chodzi o to by sprzedać co się ma prawda nie patrząc jaki sprzęt jest. Nie chce nikogo potępiać i się wykłócać. a i na jakich ogłoszeniach stoją bo jak szukałem to żadnego takiego nie widziałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

moment jst w obu taki sam- 480nm, wiec to nie to.

 

Niemniej 117 jest o 10KM silniejszy od 114, wiec, być moze rzeczywiscie przy pełnym obciążeniu podzespoły sie nadwyrężają i w koncu przedwczesnie zuzywaja

 

ale mimo wszystko aż nie chce mi sie wierzyc, zeby 10KM robiło aż taką róznice.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

handluje praktycznie tylko zetorami wiec nie mow mi o jd czy mf. z zachodu 11741 co ma 4 tys mth mozna spokojnie kupic za 65-70 tys tylko po co ?zeby stal rok? nunu85 17 jest mocniejsza o 25 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj