szarik201

Zbliża się zima, jaki sprzęt?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szarik201    0

Patrzeć jak nie długo spadnie śnieg. Mam dziwny dojazd do drogi głównej ze swojej posesji. Chciałbym dowiedzieć sie jaki będzie odpowiedni sprzęt do odśnieżenia nie aż tak dużego odcinka bo około 500m, ale czasami śniegu jest nawet do kolan. Znalazłem dwie odśnieżarki. Odśnieżarka spalinowa Snow Line 55E oraz Odśnieżarka spalinowa Snow Line 560 II? Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan-BP    0

pomozemy, bierz spalinowa, jak bedzie mokry snieg to slaba nie da rady i masz zaspy, mam partnera 14 koni i jest git, lepsza zawsze mocniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Masz spory kawałek do odśnieżania. Więc dużą nawet przy małym śniegu zrobisz to szybciej, nie mówiąc już jak przysypie porządnie. Jak będziesz się śpieszył do wyjazdu to docenisz większą.

Podejrzewam, że spalanie w mniejszej będzie większe(Więcej przejazdów) i praca dłuższa.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie napisałeś, że podjazd masz pod górkę.

Wildze, że nie szczędzisz funduszy, było tak od razu. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarik201    0

Nie mam co oszczędzać pieniędzy jeśli sprzęt ma mi służyć troszkę dłużej niż tylko jeden sezon zimowy. Więc co myślicie? Kupować Odśnieżarka spalinowa Snow Line 55E albo Odśnieżarka spalinowa Snow Line 560 II ?! Bo nadal nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan-BP    0

snowline 560 jezeli ma byc na dluzej, zobacz filmiki na yt, mam partnera 14 koni jak pisalem wczesniej, juz chyba 4 lub 5 sezon, zaspa nie straszna, nawet mokry snieg i w nocy czasem odsniezam bo jak rano do pracy to pale swiatlo i heja, bedziesz zadowolony a elektryczna to co? uwiazany na kablu? w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego co ty znowu o jakiejś elektrycznej odśnieżarce? Kto taką proponuje, że ją znowu odradzasz?

Z podanych przez autora ja widzę same spalinowe. Rozruch elektryczny w samochodzie nie robi z niego samochodu na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan-BP    0

zle znalazlem w wyszukiwarce, masz racje ale sa takie podobne do elektrycznych co nie zmienia faktu, ze 650 jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarik201    0

Podjąłem decyzję Odśnieżarka spalinowa Snow Line 560 II zostanie zakupiona w przyszłym miesiącu. Mam nadzieję,że zda egzamin i będę zadowolony. Dzięki mimo wszystko za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niektórzy takich odśnieżarek używają do przezucania zboża.

Niektórzy takich odśnieżarek używają do przezucania zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masza2012    0

Mój tato korzysta z Odśnieżarki spalinowej Snow Line 760 TE  . Kiedyś się zapytałam dlaczego spalinowa, a nie np elektryczna? Odpowiedź brzmiała "Ponieważ spalinowe, są bardziej wydajne i napewno dają lepiej radę". Ja się dokładnie nie znam, ale w sumie ma rację, daję radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Też mam przygotowany pług do odśnieżenia drogi dojazdowej do szosy - ale coś tej zimy narazie nie widać? Jeszcze 2 miesiaće i po zimie.

Edytowano przez PiotrBenet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj