Skocz do zawartości
pawel8513

John Deere 6300 rozebrany a przyczyny brak..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
pawel8513    0

Witam, moj problem w jasku polega na tym że od jakiegoś czasu paliła sie kontrolka niskiego cisnienia w skrzyni PQ jezdziłem z tym i zbutnio sie tym nie przejmowałem, któregoś dnia zielony zaczął rozłączac rewers (skrzynie) wrzuciłem bieg a traktor w miejscu. rozebrałem traktor (kabina na bok, koła na bok :) i rozkrecanie) wykręciłem 2 pierwsze skrzynie, hydrauliczną i mechaniczną, wczesniej było pełno opiłków w filtrach hydrauliki , dzis jeszcze wyjąłem pompe hydrauliki i nie za bardzo wiem gdzie dalej szukac przyczyny produkujących się opiłków , może jakieś sugestie, co rozbierac dalej, poniżej zamieszczam kilka zdjec dla rozjasnienia tematu

Dodam jeszcze ze pompa hydrauliczna ciężko sie obraca czy to aby normalne?

bo polskie pompy sie lekko ruch można wykonacręką a tej uzycie rąk nic nie daje.. bardzo cieżko kręci.

post-81555-0-39613800-1410348520_thumb.jpg

post-81555-0-99598500-1410348605_thumb.jpg

post-81555-0-79094900-1410348631_thumb.jpg

post-81555-0-88982400-1410348654_thumb.jpg

post-81555-0-44520100-1410348674_thumb.jpg

post-81555-0-60099200-1410348684_thumb.jpg

post-81555-0-09871700-1410348707_thumb.jpg

rolstudent    97

Zalej pompe olejem zaślep wylot oleju z pompy i spróbuj zakrecic walem pompy. Jak ci sie to uda to pompa na złom. I to ona byla pewnie przyczyną

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    492

Skoro wszędzie są opiłki w pompie na 100 % też. To ona rozprowadzała je skutecznie po całej skrzyni. Kontrolka ciśnienia oleju prosiła cię o litość. Ale ty byleś nie ubłagany. Proponuję więc zacząć od tarcz hamulcowych. Często gęsto to właśnie one po zjechaniu okładzin produkują opiłki. Nie chcę cię straszyć ale wypadało by zajrzeć do tarcz rewersu oraz półbiegów. Narobiłeś se biedy za grube tysiące zł.

pawel8513    0

dzięki za wszelkie odp ale pompa jest tłoczkowa, wiec powinna sie cieżko krecic :)

hubertuss

Dzięki za odp ale w pompie nie ma opiłków ponieważ pompa pobiera czysty olej z filtra wiec nie ma mozliwosci zeby w pompie były opiłki. chodzi mi oczywiscie o pompe na skrzyni główną hydrauliczną

Ale mam pytanie jak dostac sie do tarcz hamulcy od tyłu czy trzeba rozbierac zwolnice ?

hubertuss    492

Skoro świeciła się kontrolka ciśnienia nie było. Przyczyny są dwie. Nieszczelność w instalacji np uszczelnienie któregoś ze sprzęgieł. Rewers, półbiegi, napęd. Albo skończyła się pompa. Co do hamulców trzeba zdejmować zwolnice z półosiami. Może da się te tarcze inaczej sprawdzić ale tu ci nie powiem mechanikiem nie jestem.

OKEY    154

Są punkty kontrolne cisnienia oleju i od tego trzeba bylo zacząć . Zapłacił bys kilka stówek ale wiedział bys gdzie szukac problemu. Co do opiłków to jesli pół biegi wcześniej dobrze działały to raczej poszły tarcze hamulcowe.

szpadel2012    0

Jeżeli możecie to moglibyście podpowiedzieć która serwisówką sprawdza się ciśnienie oleju w skrzyni biegów JD 6610 (bo są dwie). 

pawel8513    0

Witam, długo mnie tu nie było ale jednak opiłki pochodziły z tarcz hamulcowych. W serwisie powiedziano abym wymienił pompę ładowania (mikropompkę) bo to ona daje zbyt niskie cisnienie dlatego swieci sie kontrolka cisnienia w skrzyni, a ponadto nie podawała dostatecznej ilosci oleju do pompy hydraulicznej głównej. kupiłem i założyłem nową pompe ładowania a cisnienia w skrzyni nadal nie ma.. a zgrzyt nie ustąpił
Założyłem nowe tarcze hamulcowe bo to one produkowały opiłki wiec to juz mam z głowy 
dodam że w rewersie i półbiegach nie ma żadnych tarczek są tylko zębatki na wałku w stanie idealnym.
W tej skrzyni tarczki występuja jedynie w wałku WOM, napędzie przednim i mechanizmie różnicowym i są w stanie idealnym jak reszta elementów w skrzyni.. 
Moje pytannie to, jakie ma zadanie pompa zębata którą znajduje sie w skrzyni której osadzone jest sprzegło  (zdj nr. 2) czy ona tylko tłoczy olej do sprzegłą czy też jeszcze do rury ssawnej od mirkopompki (ładowania) ?? 
i oczywiscie czemu zgrzyt nie ustąpił ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez zuwar
      Mam problem z niedziałającymi  światłami stop w JD 7700. Bezpieczniki wszystkie całe, zasilanie na przełączniku przy pedale - jest. Czy po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik ? Może ktoś ma schemat elektryki do tego modelu.
    • Przez radeklegia
      Witam.potrzebuje opisu bezpieczników bo na tej klapce to nic nie ma.i chciał bym się dopytac co do oświetlenia zegarów i radaru czy tam się wymienia jakieś żarówki. ?
    • Przez roxor
      Witam panowie mam taki problem z john deere 6900 mianowicie problem polega na tym ze ciągnik zapala normalnie chodZi i wszystko wydaje sie byc dobrze a po chwili gasnie. gasniecie wyglada tak jak by ciagnik miał odcinane paliwo i jak zgasnie to nie mozna go uruchomic czasami przez chwile a czasami przez dłuzszy czas tj ok 30 min pozniej ciaggnik zapala normalnie i nie jest ani zapowietrzony ani nic zapala tak jak by go ktos normalnie zgasił i zapalił moze ktos sie z czyms takim spotkał lub wie co to moze byc prosił bym o jak najszybsza podpowiedz dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez tomrolnik
      panowie tak jak w temacie prosilbym o opinię tego traktora ponieważ przymierzam się do zakupu tego modelu z góry dzięki za odpowiedź