Skocz do zawartości
jedrek75

bydło salers

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bydło
jedrek75    2

mam pytanie do hodowców salersów jak oceniacię tę rasę chodzi mi głównie o jej agresywność wyczytałem że tę rasę użydkują we francji również ma mleko czyli wnioskuję że to spokojne bydło

jedrek75    2

widzę ze za dużego odzewu nie ma a może ktoś poleci mi inną rasę [chodzi oto żeby było to bydło spokojne i wmiare bez problemowe ]

Wiadomość z agroFakt.pl

sirKonrado    8

Kolego dużo zależy od skali produkcji, im wieksze stado tym mniejszy kontakt z poszczegónymi osobnikami a to z kolei nie sprzyja oswojeniu się stada i nabieraniu ufności do właściciela. Wiadomo że rasy różnią się między sobą temperamentem i opiekuńczością wobec potomstwa i tak np. limousine czy salers będą należały do tych bardziej opiekuńczych, które mogą Cię przegonić po pastwisku a hereford czy angus już jest znacznie spokojniejszy i ufniejszy wobec człowieka. Ale to nie znaczy że mając stado 20 krów LM nie bedziesz mógł do nich podejść, bo to zależy od tego ile im czasu dziennie poświęcisz, czy bedziesz je dokarmioać osbiście, generalnie chodzi o kontakt im go więcej tym szybciej zyskasz ufność stada. Z drugiej strony jeśli Ty bedziesz zachowywał się agresywnie wobec nich to stado odwdzięczy się tym samym.

Salers15    199

hoduje Salersy już parę lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że ich "agresywne zachowanie" to czyste bujdy i nic więcej... bez powodu żadna cię nie zaatakuje i nie pogoni, przy wycieleniach sprawa jest trochę inna i trzeba uważać bo są strasznie opiekuńcze i do cielaka większość mamek nie dopuści nawet właściciela choć są i takie,sam mam taką,że ciele leży obok a ja mogę do niej podejść i spokojnie na łące ręcznie wydoić... ale wszystko tak naprawdę zależy od tego czy poświęcasz im trochę czasu czy nie, na początku do złapania dorosłej sztuki potrzeba było minimum 2 osób i ok 30 min, teraz sam w 10 min sam spokojnie 4 sztuki mogę uwiązać, wszystko zależy od zaufania, praktycznie sam wszystko przy nich robię i problemów nie mam już żadnych.... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez janbaa12
      Witam czy wie ktoś czy byczek mógł zapłodnić krowe?
    • Przez ALEWYRE16
      Witam posiadam byka 100%lm roczny 350 kg 5 dni temu zobaczyłem że nie wstaje i ma problem z chodzeniem a jak już wstał to cały sie trząsł i układa nogi w pozycji jak by się klad po za tym pije je nos ma wilgotny jednakże chudnie i po dostaniu antybiotyku zaleconego przez weterynarza jest odrobinę lepiej ale nadal chudnie i ledowe chodzi zauważyłem czerwone wybroczyny na rogach byk jest odrobaczony  prowadzimy chów ekstensywny   czy ktoś wie co to jest i jak to leczyć z góry bardzo dziękuję i byk nie może stać prosto i nogi są podkulony

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.