artur2524

case maxxum 125 czy john deere 6130 m lub new holland t6 165 który najlepszy

Polecane posty

artur2524    0

Witam stoje przed wyborem któregos z tych trzech traktorów traktor głownie przeznaczony do orki z pługiem kverneland na odkładnicach 55 i siew agregat uprawowo siewny grano shark talerzowy z wałem packera. Case maxxum multicontrorel 125 z tuzem około 235 tys New holland ze skrzynią 17 około 245 tys a john deere 6130 M 275 tys Wszystkie ciągniki maja miekka os i zamontowanego tuza z obciążnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

t6 i maxxum sa całkiem ok (to prawie ze to samo, tylko w innych barwach i w innych montowaniach składane)

jedyne co mi sie w nich nie podoba, to skrzynia biegów.

dobrze ci radze, wex takiego przed zakupem do testów i sprawdź w ciezkiej robocie, czy wydobywające sie ze skrzyni hałasy (taka konstrukcja, ze to ponoc standard w tych traktorach) nie beda cie denerwowały.

ja takowy traktor mam i te jęki niesamowicie mnie irytuja. w ciezkiej robocie nie słysze silnika tylko skrzynie. a z otwartą tylną szyba to juz kompletna tragedia.

 

do pozostałych podzespołów nie mam zastrzezeń, a sam silnik to juz 5-/5. mocny, elastyczny, cichy. Ten minusik, to za spalanie. Nie jest przesadnie duże, ale wg mnie mogłoby być jeszcze nieco niższe, bo 10l na motogodzine w bardzo lekkiej robocie, to troszke sporo. No ale szóstka swoje ponoc musi spalić.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ajakiego masz maxxuma?? starego czy nowego z scr?? case i nh nie są takie same bo case to multicontroler a w nh nie ma czegoś takiego nawet w opcji. Case i NH będą w 6 cylindrach a JD tylko w 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

nówke, no prawie, bo rocznego z scr.

ok, wiec, nh to taka biedniejsza wersja case, może być? (bo jak kuujesz case, to masz do wyboru albo nieco droższego multicontrolera, albo tańszego z wnętrzem jak w nh. Kupując nh, tej bogatszej wersji z wyświetlaczem na słupku nie dostaniesz)

 

Niemniej nadal bede sądził, że t6 i maxum mechanicznie sa takie same. Różnią sie tylko drobniutkimi elementami wyposażenia. Niemniej silnik, skrzynia, osie, mosty, przekładnie to zupełnie to samo.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Pomyśl nad T7.170 New Holland - mocniejszy jest od Maxxum i T6, moc ta sama ale to bardzo trwałe ciągniki, jeszcze mocniejsza konstrukcja na której robią od 125 KM do 165 (210 maks).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur2524    0

Pomyśl nad T7.170 New Holland - mocniejszy jest od Maxxum i T6, moc ta sama ale to bardzo trwałe ciągniki, jeszcze mocniejsza konstrukcja na której robią od 125 KM do 165 (210 maks).

 

Witam Na testach miałem new holland t 6 165 silnik tylko syczał ale skrzynia troche wyła mało tego jak przechodził z 9 na 10 to był jeszcze zgrzyt A co myślicie nad tym john deere 6130 lub moze cos doradzicie jaki traktor aby dawał sobie rade z agregatem grano system shark o wadze 1760 kg plus siewnik ze zbozem około 600 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

apropos tej skrzyni w nh/case, to masz racje z tym szarpaniem, zgrzytaniem.

Moja miała i ma tak samo, a serwis jak przyjezdzał, to tylko robił kalibracje, pomagało troche na kilkadziesiat godzin i znów wracało to samo szarpanie przy zmianie biegów.

 

Gadali tylko, że musi sie dotrzec, kazali czekać, ze niby samo sie naprawi.

G...o a nie naprawi, gwarancja mineła, a skrzynia jak mi szarpała tak szarpie.

 

Być moze jakis nieco felerny egzemplarz trafiłem, ale sporo ludzi ma podobne problemy.

Podobnie jest z tym hałąsem, wszystkie wyją, ale niektóre nieco bardziej, inne mniej.

 

 

z perspektywy czasu terraz troche załuje, że nie wziałem claasa (bo sie mniedzy tymi dwoma wahałem maxxum 125 i arion 600c)

 

skusiło mnie to, ze maxxum wyszedł nieco taniej (za te samą cene małem tuza z przodu i miekka oś)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

ja bym bral jondera i nawet sie nie zastanawial nie lejesz zadnego ad blue tylko rope i pocisneles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Do niedawna miałem pozalewany Fuchs UTTO, ale ostatnio przeszedłem na JD HY-Guard i mam nieodparte wrażenie, że kultura pracy skrzyni znacznie wzrosła. U mnie nie wyło, ale znacznie szarpało. Olej JD jakby był lekko gęściejszy. Dodatkowo jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam stoje przed wyborem któregos z tych trzech traktorów traktor głownie przeznaczony do orki z pługiem kverneland na odkładnicach 55 i siew agregat uprawowo siewny grano shark talerzowy z wałem packera. Case maxxum multicontrorel 125 z tuzem około 235 tys New holland ze skrzynią 17 około 245 tys a john deere 6130 M 275 tys Wszystkie ciągniki maja miekka os i zamontowanego tuza z obciążnikiem.

 

Wg. mnie 125km to torche mało do pługa 4x55cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Kolega ma rację 125 to za mało nie rób tego błedu i nie bierz maxxum 125. My mamy Maxxuma 125 zwykłego i teraz żal że nie wzieło się max140 (10tys różnicy) lub pumy130(z 20tys rożnicy). Na glinie w ciężkich warunkach ciągnik sobie nie poradził z kvernelandem AB100 rozstawionym na 2m. Biorąc pod uwagę że piszesz o uprawowych pracach zapomnij o maxxumach bierz pumę. A na poparcie moich słów cytat z siebie samego z tematu o cenach ciągników chn.

 

 

Post jest dla tych którzy się jeszcze nie zdecydowali. Mój brat jest posiadaczem maxxuma 125 zwykłego z skrzynią 16x16 ciągniczek jest spoko daje sobie radę z belarką lely welger stałokomorową. Z pługiem AB100 nas zawiódł, myślałem że będzie trochę lepiej(6 km/h). Pług rozstawiony na 2m głęboka orka myśle ze na jakieś 25 cm ziemia glina kawałek około 1 hektara jakieś 80-90m pod górkę i z 25-30 płasko. Jazda na automatycznej zmianie 4 biegów pod górkę idzie na piątym prędkość ponad 4,5km/h a mniej jak 5km/h. Więc jeśli macie ciężkie warunki lepszy wybór to maxxum 140. Jeśli macie prace o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na moc pomylście nad max 130. Ogólnie jeśli testy z Nebraski są miarodajne 125 wydaje się złym wyborem w tej serii. Sorry za literówki.

w normalnych warunkach na płaskim terenie ciagnik z tym samym pługiem rozstawionym 1,8m przy głebokiej orce idzie około 7km/h

 

a tu masz linki do testów:

http://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=4b3ee395-c8f9-4650-875b-3b7712ccc450&groupId=4805395&.pdf puma 130( może być nieaktualny) 134 km bez bost i 600nm

http://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=431a1cc9-8337-4c13-b708-e26bca92ddd3&groupId=4805395&.pdf maxxum 125 115 koni  bez boost (czyli w pługu) i 495nm

http://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=612733a4-d161-4077-b935-be784d88b827&groupId=4805395&.pdf maxxum 140 139 koni bez boost i 576nm

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/CASE_IH_MAXXUM_140_SPS_en.pdf

 

 

w każdym razie odradzam maxxum 125 to musi być troche mocniejszy sprzęt do takich maszyn, a kupisz sobie co bedziesz chciał może coś innego niż wymienione ciągniki.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Może tego 125 wkrecić na 140 bez problemu przeciesz. Coraz wiecej ludzi tak robi bo jest taniej. Sam bd krecił Ariona z 610 na 630.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

arionek jest o bodajze tonę cięższy i masywniejszy od maxxuma, wiec to juz deczkow wyzsza liga. Nie tylko moc, ale i uciag sa istotne.

 

Kupiłem rok temu maxxia i z perspektywy czasu załuje ze jednak nie claasa, bo sie miedzy ymi dwoma wahałem.

 

co do  chipowania maxxuma nie polecam wyzej niz na jakies 140-145Km, bo potem skrzynia siada.

Ona jest w tym traktorze na styk, powiedziałbym, ze jest najsłabszym jego elementem.

(gadałem z serwisantami i opowiadali mi historie jak to do nich przyjechał traktor jeszcze na gwarancji na naprawe skrzyni, potem jeszcze raz na kolejna naprawe tuz po gwarancji, wiec zaczeli sprawdzac dokładniej co jest nie tak i jak sie okazało właściciel wgrał w silnik program na 160KM i to juz było na tyle dużo, ze skrzynia nie dawała rady i tarczki sie paliły.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Chipować w sumie najlepsze wyjście to byłoby wgrać sterownik ze 140 do 125. Co dało by takie wyniki jak pisałeś, z tym że jedna rzecz mnie niepokoi 140 jest 10 kg cięższa i zastanawia mnie gdzie jest ta różnica ktoś wie? Bardzo potrzebna mi ta informacja (bo jeśli to różnica na skrzyni lub sprzęfle to strach chipować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

140 jest 10 kilogramy cięższa katalogowo, dlatego że w katalogu podaje się mase minimalną danego ciągnika a 140 można zamówić tylko ze skrzynią 16/16 a ona jest cięższa od tej 24/24 i stąd ta różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

To mnie uspokoiłeś  bo już się bałem że mogę zapomnieć o chipowaniu. Skok o te pare koni do poziomu maxxuma 140 mnie urządza bo ciągnik jest tylko trochę za słaby. Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

odezwij się do dealera gdzie brałeś ciągnik i zapytaj się o takie zwiększenie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dobry pomysł

przypomniało mi sie, ze po gwarancji serwisanci mnie zagadywali, ze jakby c to mam sie do nich zgłosić i wgraja mi jakiegoś chipa.

narazie potrzeby nie mam, ale potwierdzam, ze swiadcza takie usługi (przynajmniej niektórzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj