Skocz do zawartości
Marcin118

hdraulika -TUZ- zetor 7340

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Marcin118    0

witam. mam problem z zetorem 7340 turbo rocznik 2003. mianowicie tylny TUZ wolno podnosi oraz nie mozna wsrodkowac podnoszonej wysokosci- nie wiem czy mnie mozna zrozumiec chodzi o to ze albo opuci albo podniesie do konca np plug a nie na danej wysokosci np przykrycie bruzdy w orce . dodam ze filtry(przy pompie oraz z prawej strony ciagnika prz moscie wymienione stan oleju jest);

pozdrawiam

Edytowano przez Marcin118

rudinho11    24

W zetorze 5340 z 96r. mam taki przełącznik koło dźwigni podnośnika w kabinie. Ma on 3 zakresy. Może to nie awaria a coś źle ustawione? jeśli to nie będzie to, to myślę że coś nie tak z rozdzielaczem.

seweryn20    587

To dźwignia wyboru systemu pracy pozycyjnego, mieszanego i siłowego. Mi sie raczej wydaje że mechanizm sterowania rozdzielaczem szwankuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin118    0

tez mi sie wdaje ze systemy pracy nie maj wplywu bo dzieje sie to samo jak dobrze pamietam. a z tym rozdzielaczem to do wymiany moze byc czy mozna w nim cos wymienic np oring bo raczej jest to czesc nierozbieralna. aa i dostep to najlepszy bd z gory od kabiny czy zewnatrz??

Edytowano przez Marcin118

daremw    128

a ja bym powiedział żeby dźwignię od systemu pracy dać do końca do tyłu i będzie dobrze :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.