mateusz_prakt

Maszyny pod plandekami

Polecane posty

Hej,

 

Szykuje mi się bardzo duży remont hali, w której trzymam wszystkie maszyny. Niestety zajmie to około 2-3 miesięcy i w tym czasie maszyny będą musiały stać pod chmurką. Są to stosunkowo nowe sprzęty więc przykryje je plandekami.

Trochę tego muszę kupić, a w internecie jest dużo producentów.

 

Znalazłem coś takiego - http://tech24.pl/68-plandeki-okryciowe-

Pomóżcie mi - którą wybrać ? Nie chce przepłacać, bo zależy mi tylko na tych 2-3 miesiącach żeby mi wytrzymały.

 

Pozdrawiam i za wszelkie odpowiedzi DZIĘKUJE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinAG    0

lepiej kup se te grube srebrne, byle nie niebieskie bo to gówno co zaraz się drze. Jak take miałem na słomie i sa słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dobre plandeki to są te co służą za reklamy przy drogach. Mocne, ciężki i grube. W internecie jest pełno firm które się zajmują handlowaniem takim towarem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Folia z kiszonki też się nadaje jeśli maszyna nie ma zbytnio ostrych krawędzi. Ja taką folią po kiszonce z kukurydzy okrywam słomę i mam praktycznie darmowe zadaszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dobre plandeki to są te co służą za reklamy przy drogach. Mocne, ciężki i grube. W internecie jest pełno firm które się zajmują handlowaniem takim towarem.

Ale też sa różne plandeki. Teraz wieksxosc reklam to siatki o bardzo malym oczku. Swietnie nadaja sie na kurtyny przeciw wiatrowe np na boki wiat.

Winele mozna kupic juz od 1 zl za metr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Miałem na myśli PLANDEKI a nie siatki. To jest taki sam materiał jak plandeki na tirach. Tylko jak się już gdzieś dzwoni to trzeba dobrze i jasno się rozmówić ze sprzedającym.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Takie plandeki jak na tirach sa drogie i nie warto ich kupowac na 3 miesiace. Polecam te niebieskie, okrywalem nia Bizona jak stal 4 miesiace na dworzu i jest nienaruszona, wody nie przepuszczala, bedzie jeszcze na przyszly sezon. Bez ruszania jej spokojnie starczy na wiecej, ostre krawedzie jesli sa mozna okryc kocem albo folia z balota po sianokiszonce i nic sie nie przedrze. Szkoda kase wywalac w bloto na cos lepszego, proste.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Czasem wieja ale jak sie dobrze okryje to musi trzymac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Też tak myślałem jak sterty ze słomą okryłem w tamtym roku i trzymało do pierwszego lepszego wiatru, a się starałem. Fakt - były na otwartej przestrzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

To tez robi rożnicę jak są na zupełnie otwartym terenie, dlatego sterty ze słomą w tym roku wcale nie okrywałem, choć jak na złość teraz nie ma wiatrów, całkowicie przeciwnie do tamtego roku gdzie non stop wiało.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak tylko na 3 m-ce to ja bym brał niebieskie najcieńsza,słońca teraz niema mocnego. Ja do słomy przykrywania używam zielono-srebrnej w cenie x2 droższej niż niebieska, to tyci grubsza 130g. Ale po roku pod chmurką sypie się jak puch po dotknięciu bo prawda jest taka, że te folie nie mają filtrów UV a, że pisze to głupa walą by sprzedać. A jak dobrze słońce daje to i po pół roku wygląda jak sparzona wodą, pomarszczona. A i zaraz mysz zje i ptak podziurawi i sama ma skazy jako nowa, bo to chiński badziew. Taką biorę przykład jak wygląda http://allegro.pl/pl...4534562740.html i z tego typu nawet srebrna posypie się dlaczego? czytaj wyżej. A koledze polecacie plandeki na tiry a zobaczcie cenę http://olx.pl/oferta....l#c964790a04 i czy warto tyle kasy walić na 2-3 miesiące by tylko przykryć jedną maszynę?. Fakt plandeka będzie bo konkretna jest ale nieużywana spruchnieje

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie plandeki na tiry. Tylko stare banery reklamowe. To mozna kupic za 1-2 zl metr2. I jest nie do porównania z tymi niebieskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie tak jak kolega Student mówi. To są banery reklamowe po jednym sezonie, i MATERIAŁ mają tak solidny jak te na tirach. Czytajcie ze zrozumieniem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamoos    0

materiał na plandeke można znaleźć w firmie plastics group. Ja akurat zamawiałem przed wakacjami i po całym tym okresie musze stwierdzić że spisało się na medal. Meteraił gruby i mocny. Nic sie nie podarło ani nie przeciekało. Co prawda ja robiłem zadaszenie i ścianki stelarza na mniejsze maszyny ale zawsze coś. Często też mają promocje. Zobacz na ich stronie plastics.pl Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

najpierw powiedz jakie to maszyny?? i czy jest sens wydawania kasy na 3 miesiące... na taki czas to ja nawet bym nie kupował plandeki, a tym bardziej niebieskiej czy tam zielonej i to i to jest badziewie... bo na maszynie nigdy dokładnie nie okryjesz... a i tak w jakimś zagłębienu bedzie przepuszczać wode do środka maszyny... ja osobiście bym ich nie przykrywał...  zabezpiecz tylko newralgiczne punkty tych maszyn i tyle... komputery/sterowniki wymontować... jakieś silniki elektryczne zabezpieczyć...  łąńcuchy nasmarować siłoniki tak samo łożyska  i będzie gitez... ;) czasami taka plandeka może narobić więcej szkody niż pożytku... bo jak deszcz popada to obwieje maszyne i bedzie ok , a nie za pomnij że pod plandeką dłużej trzyma się wilgoć....  a wilgoć jest gorsza niż by miał deszcz padac... no i nie zapomnij o szkodnikach... że jak beda miały dach i wtedy ładny sajgon robią z instalacjami ;) 

ja bym odpuscił te plandeki... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj