Zaloguj się, aby obserwować  
GrzegorzSzynal

Cena uslugi kombajnem Bolko Z-643

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam! Od dwoch tygodni jestem posiadaczem kombajnu Bolko, zakupilem go dla wlasnych potrzeb, nigdy wcześniej nie kopalem takim kombajnem ani nie swiadczylem uslug. Moje pytanie brzmi tak: Chcialem zapytac o cene uslugi kopania takim kombajnem, mialbym kilku klientów i nie wiem jaka kwote mialbym powiedzieć. Jest to jedyny bolko w okolicy i nie wiem czy wydajnosc byla by taka sama jak anny. Dodam jeszcze ze za godzine kopania Anna licza u mnie od 150-200zl. Wiem ze bolko jest mniejszym ale czy kwota zblizona do ceny Anny byla by adekwatna do wykopanego arealu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem że bolko w niewielkim stopniu ustępuje wydajnością wzg. anny. Wczoraj kopałem ziemniaki u mojej kuzynki ładny prostokątny kawałek jakieś 30 arów kopałem właśnie bolkiem+T25 zajęło mi to ponad 3 godziny ale badyle było takie że nie było widać rządków i przednich kół w rusinie. Taki sam kawałek u siebie tylko że bez badylka ale więcej kręcenia bo kawałek w kształcie rombu 1,20 h. Także wszystko zależy od tego jak jest na polu. A tak od siebie dodam to pilnuj w bolku przekładni głównej bo remont może nie jest kosztowny ale dostanie się do niej to porażka. Życzę dużo wykopanych hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz rozumiem że to zależy od chwastów i od gleby, ale nie miałem dotąd żadnego porównania. Mam rozumieć, że wykopanie takiej samej powierzchni przy takich samych warunkach zajeło by taki sam czas jednym lub drugim kombajnem?. I czy kwota którą bierze facet za kopanie Anną a jest to 200zł/h nie będzie za duża kopiąc Bolkiem? Dzięki za radę z przekladnią, mam nadzieje że obędzie się bez awarii. Jeżeli zdaży się kopać na usługi to chciałbym wypaść dobrze bo będzie to mój debiut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bolkiem nigdy Anny nie dogonisz, w zielsku strasznie gubi ziemniaki jak za szybko lecisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Przyłącze sie do tematu jaka jest wydajnośc bolka 1ha zajmuje ile godzin? Zastanawiam sie nad uniwersalnym kombajnem ziemniaki marchew. anna odpada


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po testach kopania Bolkiem i moge stwierdzic kilka rzeczy. Po pierwsze zostala zmieniona zebatka zalozona na walku dolnym tuz pod przekladnia z oryginalnej z-16 na zebatke z-20. Teraz jest przelozenie z zebatki z-21 na z-20 co pozwolilo na zwolnienie tasmy gorki palcowej uzyskalem efekt mniejszego ewentualnego obijania ziemniakow. Mozna by jeszcze przyspieszyc tasme odsiewacza jezeli jest ziemia wilgotna malo rozbija grudy, natomiast jezeli jest ziemia bardziej sucha to moglo by tak pozostac. Bardzo fajnie dziala walek pociagajacy chwasty pod spod, jezeli cokolwiek przeleci dalej na tasme mozna wrzucic spowrotem na odsiewacz i na pewno nie powroci. Wazne również jest aby tasma poprzeczna miałam jeszcze duzo tych gumowych cyckow pozwala to na lepsze oczyszczanie ziemniaków. Spokojnie ciągnik T-25 radzi sobie z takim kombajnem i obsługa jest bardzo prosta. Jedyna rzecz jaka mnie troche zmartwila to czas kopania, powierzchnia okolo 16-18 arow zajela ponad 4h, dlugosc 200m. Nie wiem czy to troche nie za dlugo, biorac pod uwage mozliwosc kopania zarobkowo to moze za długo. Byc moze operator za wolny? ziemniaki były dość czyste, może kopanie 6 roznych odmian spowodowalo stratę czasu na częste wysypywanie? Cena w mojej okolicy za kopanie Anną jest 200 zł, licząc czas razy stawka czy, to nie zrazi potencjalnego klienta. Może podal by ktoś cenę usługi kopania takim kombajnem?

Zbierając to wszystko w całość jestem mile zaskoczony taką maszyną, i naprawdę godna uwagi za niewielkie pieniądze, ewentualne naprawy nie są skomplikowane i nie aż tak kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopie policz sobie 17 arów 4h czyli hektar kopał byś prawie dobę  :wacko: Widły w plecach gwarantowane i powietrze spuszczone z kombajnu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku pawel885 tak się składa że liczyć jeszcze umiem i wiem ile by to zajeło czasu. Dlatego sam temat który założyłem pyta się o wydajność takiego kombajnu bo nigdy nie miałem z nim do czynienia. I sądzę że może ktoś jescze udzieli jakieś cennej wskazówki co do wydajności, ceny za usługę  i jakiś błędów z mojej strony, chodzby po to aby skrócić czas kopania i raczej sciągnąć klienta a nie odstraszyć!. Myślę, że forum własnie do tego jest a nie do krytykowania. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mnie tez ta wydajność przeraziła 1ha w 10 godz to jeszcze do zaakceptowania ale nie dłuzej. mysle cały czas o marchwi, która sie wolniej kopie niz ziemniory


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec jeździł ciagnikiem T-25 na tym najwolniejszym biegu myślicie ze to za wolno, że mozna by szybciej, ziemniaki byly dość czyste i pole długie. Tylko szybsza jazda sprawiała przenoszenie wiekszej ilości ziemi, i tu mi sie nasuwa myśl czy aby nie przyspieszyć odsiewacza zmieniając koła pasowe. Nie wiem tez czy poprzedni właściciel czegoś nie zmienił bo kopal marchew. Sprawdzalem rowniez caly napęd z katalogiem wyglądało wszystko na oryginał, po za napędem tasmy poprzecznej którą sam zwolnilem. Czekam na jakies podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Wydajny sprzęt to to na pewno nie jest. Ja kopałem Anną i tam w zasadzie jedynym ograniczeniem była "wydajność" osób wybierających pecyny i kamienie. A co do tematu to podejrzewam, że ciągnik jakim kopiesz (sam taki posiadam) nie bardzo nadaje się do tego właśnie ze względu na przełożenia skrzyni biegów. Biegi zwolnione za wolne, jedynka za szybka i może na niej brakować mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Pajej

kopię takim kombajnem marchew pastewną, sianą na redlinach i ogławianą orkanem. Szału nie ma wszystko zależne od ilości pacyn i kamieni jakie trzeba wybrać. Jeżeli chcesz nim kopać marchew to poprzeczna taśma powinna mieć wszystkie "włoski" albo nie mieć ich wcale i dodatkowo musisz zblokować wytrząsacze aby nie podnosiły się do góry tylko pracowały z 1-2cm nad taśmą poprzeczną bo inaczej marchew będzie uciekać na pole.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ojciec jeździł ciagnikiem T-25 na tym najwolniejszym biegu myślicie ze to za wolno, że mozna by szybciej, ziemniaki byly dość czyste i pole długie. Tylko szybsza jazda sprawiała przenoszenie wiekszej ilości ziemi, i tu mi sie nasuwa myśl czy aby nie przyspieszyć odsiewacza zmieniając koła pasowe. Nie wiem tez czy poprzedni właściciel czegoś nie zmienił bo kopal marchew. Sprawdzalem rowniez caly napęd z katalogiem wyglądało wszystko na oryginał, po za napędem tasmy poprzecznej którą sam zwolnilem. Czekam na jakies podpowiedzi.

 

Miałem kiedyś Bolko i co do wydajności to się nie przejmuj komentarzami, książkowo wydajność bolka to ok. 12 ar/h  dokładnie nie pamiętam, ale coś w tych granicach anka jest nie wiele wydajniejsza. Natomiast w praktyce? :) Bolko nie lubi chwastów, zresztą nie jest stworzony do walki z nimi ponieważ jest za prosty, bryły to chyba najgorsza rzecz i raczej duzo z nimi nie zrobisz. Przy wydajności 12ar/h to ha na dobę, ale to jest mało realne, nawet przy zadbanej plantacji bez brył. Mi się to nigdy nie udało, realne to z 8ar/h nawet mniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Próbował ktoś przerobić bolka żeby nie gubił tak ziemniaków? U mnie strasznie uciekają na tym wałku od chwastów jak złapie się jakiś łęt albo coś. I jeszcze te dwa zgarniacze ciągle podnoszą się do góry... Dzisiaj cały dzień wybierałem kamienia i myślałem o tym ale nic mądrego nie wymyśliłem...
    • Przez Farmer19900
      Witam forumowiczów

      Miał może ktoś okazje wymieniać taśmę w kombajnie Bolko z 643 ( tzw. ,,jeża")
      Jeśli tak to bardzo bym prosił jak zdjąć starą, bo wydaje się to niemożliwe . Dodam ,że mam taśmę niespinaną.

      Pozdrawiam
    • Przez Ursus-c-330
      Sprzedam Kombajn Bolko z-643 1992r., Pierwszy właściciel, w oryginale, garażowany, smarowany, konserwowany. Opony i hydraulika w stanie idealnym, taśmy- Bardzo ładne, nie ma korozji, nic nie pogięte, nie urwane. Posiada on kompletne dwa adaptery, sprzedaje go z wałkiem wielowypustowym, Ładnie i czysto kopie. Jeż w stanie bardzo dobrym (94%), Można nim kopać buraki, cebulę, marchew, pietruszkę, ziemniaki. Pracował na małym areale. tel.693597054 Woj. Lubelskie cena 9500zł , do uzgodnienia.



    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj