robercikj100

utrzymanie obszarów proekologicznych (EFA)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal12    9

czy las samosiejka zalicza się do obszarów EFA  ? ,działka nigdy nie była składana na dopłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

nie zalicza się 

 

 

według Arimr

 

"obszary zalesione po 2008 r. w ramach PROW 2007-2013 (zalesienia na gruntach rolnych) i PROW 2014-2020, które kwalifikowały się (zapewniły rolnikowi prawo) do jednolitej płatności obszarowej w 2008 r."

 

 

czy na pewno nie zalicza się ? jest to działka rolna ,w 2008 r kwalifikowała się do dopłat ,samosiewy mają koło dziesięciu lat a może więcej , czy ktoś miał podobny przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A zalesiałeś to w ramach programu w PROW?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

A zalesiałeś to w ramach programu w PROW?

 

 

nie w ramach programu nie było zalesiane ,są to samosiejki , pytam ponieważ myśle nad dzierżawą właśnie takiego gruntu pod kontem właśnie obszarów proekologicznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

A póki jest ustawa ze mozna drzew wycinac pod kontem przywrócenia gruntu rolnego do uzytkowania to moze powycinac te samosiejki i w tedy ugorowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael02    0

Witam,
W zeszłym roku jako obszar efa zgłosiłem działkę z koniczyną, czy w tym roku mogę zgłosić tą samą działkę jako obszar efa ponownie ,czy dopiero w przyszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wg mnie możesz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ja co roku zgłaszam tą samą działkę z koniczyną na EFA. Działka około 20 (może więcej) lat była zarośnięta samosiejkami , poszła rekultywacja i teraz normalnie biorę dopłaty.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

A czy w efa 14a międzyplony ścierniskowy mogę wysiać mieszankę rzodkwi oleistej + gorczyca biała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak mam z 30 arow takiego bagna co tego nie uprawiam tylko rosna tam jakies trawy to moge to złozyc jako ugór i wtedy bedzie mi sie to zaliczało jako zazielenianie ? a wy jak wypełniacie te zazieleniania jak poplony to co siejecie na miedzy scierniskowe poplony i pozniej po tym co siejecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Podpowie ktoś jaki miedzyplon scierniskowy do EFA posiać po rzepaku ozimym? Zależy mi na tym żeby było tanio szybko i żeby nie było później problemów z zaoraniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@Adi118 toć jak po rzepaku to proste jest rzepak samosiejka ci zostaje do tego dosiej jakiegos np zboza i masz sprawe załatwiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

@warchest ale czy jeżeli na danym polu mam rzepak ozimy i na tym samym polu chce zgłosić EFA to chyba nie mogę zgłosić tej samej rośliny. Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

można ja tak w tamtym roku mialem na jednym polu i było ok ,w tym tez tak bd miałplus dosiewam jakies zboze i juz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@Adi118 wiesz no pszenice po rzepaku rozsiewac na poplon to lipa jakbys chciał po rzepaku siac pszenice a jaczesciej po rzepaku to sie nia sieje , ja zazwyczaj to po rzepaku talerzówka ciezka ktora robi tak jak podorywka ,pozniej dosiewam rozsiewaczem albo zyto , albo owies , pozniej brony i juz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

@warchest dlaczego pszenica lipa? Jak posieje żyto albo owies to później mogę mieć samosiewy w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka hektarów łąki, która była ugorowana i porosła brzozami. Czy jeżeli skoszę trawę i wytnę samosiejki mogą uzyskać dopłaty bezpośrednie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj