Zaloguj się, aby obserwować  
Famer21

Podnoszenie tył fendt

Polecane posty

Famer21    6

Witam. Pytanie do kolegów posiadających fendta 7xx, 714. Czy u Was też podnosi tylni podnośnik tylko do pewnego momentu i wyżej nie chce, trzeba wyjść z kabiny i na błotniku czy mam coś źle ustawione? Podnosi mi tylko 3/4 wysokości każdą maszynę z kabiny choć mam ustawione podnoszenie do góry i regulacje jeszcze na maksa, dopiero na błotniki podniesie te kilka cm wyżej (5-10cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Oj pogrzeb troche w instrukcji obslugi. Pozniej w komputerze i bedzie dobrze. Masz ograniczona wysokosc podnoszenia maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

W komputerze niestety wiele - nic nie zrobię Vario1, więc jedynie co mogę ciśnienie regulować i jest odpowiednie. W instrukcji.. jeszcze nie doszedłem bądź nie ma, nie znalazłem. Wiem, że ktoś na forum ma 714 vario1, ale nie pamiętam z kim pisałem :) niku nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

podnośnik z kabiny podnosi się nie do końca, pozostaje miejsce na siłownikach by amortyzować drgania, ale to jest parę procent wysokości nie 1/3


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No to powinno to być chyba inaczej rozwiązane..? Powinien podnosić wysoko, a to miejsce amortyzacji drgań powinno być zablokowane, że ani z błotnika się nie da podnieść.. podnosi mi z kabiny tak, że jest jakieś 20cm od ziemi około. U mnie są takie górki wszędzie, że po prostu do transportu wszystkie maszyny mam na maksa podniesione.

@fireseba

To nie da się tego zmienić żeby z kabiny tak podnosił, tylko do błotników muszę podchodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie wiem jak w starszych ciągnikach, u mnie w 412 wysokość podnośnika reguluję na terminalu od 30 do 100% nawet jak mi tyle podniesie to z błotnika jeszcze kilka cm dojdzie. Redukcja drgań aktywna jest tylko podczas włączonego ehr na podnoszenie, jeśli z błotnika podniesiesz maszynę na max to siłownik nie ma jak pracować na wybojach co też nie jest dobre

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ale tylko do transportu mam podniesiony, bo po prostu zachaczył bym bez tego z błotnika takie tereny.. Tylko, że to nie wygodne, bo trzeba z kabiny wychodzić żeby podnieść, a tak z pola na pole (małe kawałki po 2ha dużo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie, bo ja chce żeby nie było tego luzu, że z błotnika muszę podnosić do końca wysokości. Nie wiem co jest nie tak w instrukcji nic o tym nie pisze. Podniesie, ale do pewnego momentu i koniec, potem trzeba z błotnika te kilka cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No niestety ten typ tak ma.

 

Jak mi np zalezy żeby wyzej podnosil sie tyl maszyny to przekladam na grzebieniu ciegna górnego w ciagniku na dolny otwór. Lub na wierzy maszyny na górny. Wtedy maszyna nie jest podnoszona równolegle do ziemi tylko tyl wedruje znacznie wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tak rozumiem to są opcje do podniesienia wyżej maszyny - jesli na hydrolu wyżej się nie da..ale u mnie się da wyżej tylko, że z błotnika i podniesie jakieś 10 cm jeszcze i jest wysoko. Nie wiem właśnie gdzie ustawić podnoszenie do końca w ciągniku lub coś gdzieś jest zaklinowane, pływak czy coś nie wiem.. Ciężko o jakąś instrukcję do takiego ciągnika, zetor ursus i reszta wszystko jak na dłoni idzie, ale w fendcie no cokolwiek znaleźć to.. Instrukcję mam i wszystko ustawione wg. niej powinno być standardowo, ale no...no właśnie no.. Jest to nie wygodne trochę, bo trzeba wyjść z kabiny podnieść i wrócić - ale nie tak, że nie da się z tym zyć :) Po prostu chciałem zapytać chłopaków co mają fendty na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik2002a
      Witam wszystkich. Niedawno na podwórku zawitał fendt 720 z 2011roku. Wszystko super ale wczoraj przy próbie przestawienia na podwórku po przekręceniu zapłonu wyrzucił błąd 00.0.01 i amen żadnej reakcji ciągnik pali ale nie jedzie. Gdzie można szukać przyczyny i jak ją naprawić. Jeśli ktoś miał taki przypadek prosze o podpowiedź.
      To mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o poprawe
      Kamil
    • Przez BELLAAGRO
      Dzień dobry wszystkim. 
      czy może ktoś podpowiedzieć jak ustawić w fendt 716 com2 na terminalu żeby po przyciśnięciu przycisku  GO aktywowało mi blokadę mostu a przy END wyłączyło?  Prawdopodobnie trzeba ustawić to w sekwencjach ale czytając instrukcje obsługi nie mogę tego rozpracować.
    • Przez piotrrek02
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.
      Pacjent Fendt 714 z 2002r.
      Podczas rozładunku przyczepy zapalił się błąd hydrauliki i zablokował pracę siłownika. Od tamtej pory po odpaleniu ciągnika wyświetla się błąd A.1.2C (według książki "Zawór elektryczny nr.2. Uruchamianie ręczne"). Nie da się odblokować szybkozłączy hydrauliki. Kolejna rzecz to zaznaczona sekcja rozdzielacza świeci się na czerwono.
      Co może być nie tak? Gdzie zacząć szukać przyczyny?
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
      Pozdrawiam 

    • Przez Kqcper
      Witam problem jest z fendt 720 2012 r. Ciągnik niechce zbytnio pompowac powietrza do  przyczep z wężem jednoobwodowym mianowicie jak spuszczę ręczny ciagnik schodzi z 7/8 kwadratów do 3 i zaczyna samemu hamować przyczepy mozna tak stac nawet cały dzień a ciagnik nie napomuje powietrza do przyczep można to ominąć przez zaciągania ręcznego przed zahamowanie przyczep i zaciągnięcie gdy zejdzie 4 kwadratów tą czynność trzeba powtórzyć około 5 do 8 razy  aby byłoby można ruszyć z miejsca  . A na dwuobwodomym działa wszystko ok 
    • Przez jaroslaw85
      Witam. W fendzie 716 vario 2002r słabo pracuje miękka oś. Czy ktoś wie który hydroakumulator jest od miękkiej osi. Z tego co wiem to tam może być przyczyna. Po wężach widzę że powinien być to któryś z tych nad akumulatorem. Tylko nie wiem czy to ten mniejszy czy większy. Kiedy popuszczam śrubę na imbus to z większego cieknie olej a z mniejszego jest cisza jakby nie było gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj