Zaloguj się, aby obserwować  
fstefaniak

Pług obrotowy 4 - porównanie

Polecane posty

fstefaniak    5

Witam. Mamy 40 hektarów, jesteśmy zainteresowani zakupem pługa obrotowego, czteroskibowego.Na nasz stary rosyjski zagonowy szkoda nerwów:) W okolicy pojawiło się kilka ofert:

http://olx.pl/oferta/plugi-duro-4-korpusy-resor-CID757-ID5yKwR.html#3f27b8e0ae - najbardziej by nas interesował,

http://olx.pl/oferta/sprzedam-plug-obrotowy-agro-masz-3-4-5-kverneland-skibowy-resor-CID757-ID356bh.html#68bff3f81f -> nowe (27000)

http://olx.pl/oferta/plug-duro-kverneland-3-1-non-stop-resor-CID757-ID4VnsX.html#68bff3f81f'>http://olx.pl/oferta/plug-duro-kverneland-3-1-non-stop-resor-CID757-ID4VnsX.html#68bff3f81f

http://olx.pl/oferta/plug-duro-kverneland-3-1-non-stop-resor-CID757-ID4VnsX.html#68bff3f81f

http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabewerk-CID757-ID3XILz.html#68bff3f81f

Najlepiej, jakby zamknęły się w cenie ok. 10 tysięcy zł.

Tu pojawiają się pytania:

  • Na co zwracać uwagę przy zakupie któregoś z ww. pługów?
  • Czy lepiej kupić nowy, czy któryś z używanych?
  • Co myślicie o ww. pługach (stan techniczny, stosunek ceny do jakości, wiek)?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!!


Pozdrawiam wszystkich rolników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sęk w tym, że to wszystko są antyki. Po minimum 20 - 30 lat mają. Osobiście kupił bym coś z nowego typu ramą i regulacją szerokości roboczej. Ten agro masz jeśli już nowy. Ewentualnie używkę ale nie za 8 tylko za 18 tys. Masz 40 ha a skansen chcesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Lepiej poczekaj rok dozbieraj hajsu i kup cos dobrego , plug to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Na sąsiednim polu gość agromaszem orkę robił po gruberze to jakby orać ug to efekt byłby podobny chociaż jak nie ma co kryć to i ug dobrze zaorze.Zamiast agromasza lepiej już poszukać unii albo jakiegoś zachodniego choć to już z innej bajki

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Może nie umiał go ustawić. mam agro masza jedno belkowego. Elementy robocze jak na obrotówce z foty powyżej. Kryje bez problemu nawet pole po kukurydzy na ziarno ładnie się zorało. Wcześniej odpady kukurydzy potraktowałem talerzówką. Na polskiej wsi króluje właśnie zabobon, że ug nie zaorze inne polskie pługi też nie zaorzą. Zaorze pług zachodni który polski handlarz przed hutą uratował za kilkaset euro we francji czy niemczech. A w Polsce poklei pomaluje i za grubą kasę sprzedaje. Jeśli ziemie nie są bardzo ciężkie i w dobrej kulturze poradzi sobie agro masz i ug. Tylko trzeba dobrze ustawić i odpowiednio dobrać narzędzie do mocy i gabarytów ciągnika. Pługi kv i tym podobne są oczywiście lepsze tj bardziej wytrzymałe. Bo akurat kształt elementów roboczych takiego agro masza żywcem ściągnięto z kv. Nawet numery na elementach roboczych odpowiadają numerom katalogowym kv. Jeśli elementy robocze są takie same to i agro masz zaorze pole jak kv. Tylko, że elementy robocze i sam pług kv ma wyższą jakość I jeśli używany to za 18 tys jak pisałem a nie za 8. Z ramą nowego typu tj ze zmianą szerokości orki i z nowym kształtem elementów roboczych. Ps jak mi się w agro maszu żelastwo wytrze to se zmienię na kv i gitara. Pamiętajcie to nie nazwa orze tylko wpływ na orkę mają takie czynniki. Jak kształt elementów roboczych, konstrukcja pługa jego ustawienie i warunki glebowe i wiele innych.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Popieram hubertusa - kiepskiej baletnicy to i rąbek u spódnicy.....

 

Ja bym się sugerował wiekiem pługa i dostepnością/ceną części. Bo na 40ha szybko trzeba będzie wymienić płozy, piersi, odkładnice. Trzeba poszperać w necie. Nasza UG w obrotówce wcale nie jest taka tania w serwisie. Niejeden zachodni jest porównywalny, albo i ciut tańszy. A agromasz nie jest najgorszy. Gdybym miał kasę na nowy pług, to przy w miarę równych polach zastanawiałbym się na 5 zwykłą zamiast 4 obrotowej. Teraz mam 3 obrotową i na niekształtnych kawałkach pomaga w oraniu, ale na prostokątnych regularnych kawałkach lepsza byłaby zwykła 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Osobiscie to moge sam ci sprzedac 4 obrotowa za 3.5 tysia jest to antyk ale twarda bestia nie powiem ze odkladnie sa nowe bo juz sie zdarly ale dokladajac okolo 3 tysi masz nowy plug i wiesz ze bedziesz kilka dni nim oral bez problemowo jak chcesz obrotowy to przemysl czy ci potrzebny bo ja w zasadzie tylko do jednego pola potrzeboje takiej wygody jak obrocik a reszte moge orac zwyklym tylko to jest tak ze jak juz go mam to to korzystam po mojemu albo kup antyk co ma bogate ustawienia albo nowy tylko ze tu masz znowu spory wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam75    1

No właśnie nowy porządny pług jest drogi i będzie się długo amortyzował.A jak wiemy w gospodarstwach jest zawsze jeszcze wiele innych wydatków (maszyn do wymiany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

ten plug to ci odradzam poszukaj kvernelanda za 15tys kupisz ladna 4 i to jest plug super orze z czesciami niema problemu  kv .nr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fstefaniak    5

No i wczoraj 26.09 w okolicy pojawił się ciekawy i stosunkowo tani (10000) pług overum na zabezpieczeniach śrubowych,który kupiliśmy właściwie na sam koniec orek. Dziś jeszcze hektar do zaorania i siew poplonu.Najważniejsze jest to, że ma cylindryczne dokładnie, które doskonale przykrywają wszystkie resztki, a mamy ich dużo. W tatmtym roku podobno wymieniono płozy i lemiesze z dłutami. Jedyny mankamenty to to, że nie ma zabezpieczeń non stop, ale lepsze takie jak żadne.

post-121549-0-72561000-1411806836_thumb.jpg

Edytowano przez fstefaniak

Pozdrawiam wszystkich rolników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj