Zaloguj się, aby obserwować  
nunu85

6 cyl maxum spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    497

czesc panowie

 

pytanie wzieło sie stad, iz wydaje mi sie, ze mój traktorek 6cyl 125km, z 2013 juz z adblue, sporo pali i chciałbym porównac z innymi uzytkownikami.

 

otóz w cieższych pracach typu orka, gruber po 13 motogodziach mam juz susze w zbiorniku, wiec spalanie wychodzi mi nieco ponad 15l na motogodzine.

 

w stosunkowo lekkich pracach (transport, rozsiewanie nawozu etc) jeszcze nigdy nie udało mi sie zrobić 20 motogodzin na jednym zbiorniku (a wiec zejsc ponizej 10l/motogodzine)

 

normalne to wyniki, czy mój traktorek cos nadmiernie sie rozsmakował w paliwie?

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Spalanie w orce na godzinę, a nie jak piszesz na motogodzinę, bo ciągnik takowych nie mierzy w ilości 15 l może być wynikiem bardzo dobrym, no chyba że orzesz pługiem 3 skibowym ;) Co do prac lekkich, to nie od dziś wiadomo, że 6 cylindrów nadaje się do tego mocno średnio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Trzeba jeździć na jak najmożliwiej niskich obrotach :) Broń boże gaz w podłoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak jeździc wiem

chodzi mi o to, zeby jakis posiadacz takowego traktora sie pochwalił/pożalił jak to wygląda u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Trzeba jeździć na jak najmożliwiej niskich obrotach :) Broń boże gaz w podłoge.

Jakie broń boże, ja mam MX 150 i nie przejmuje się gazem, przeważnie wszystko robię na obrotach 2100, a max ma 2350.

jak orałem do 1800 to spalił 14,5l/ha a jak do 2000 tyś to spalił 14l/ha orki. czyli jak więcej gazu to mniej spala, w 1224 odwrotnie było, tam musiałem do 1900 trzymać.

Nie wszystkie tak ciągniki reagują.

Ogólnie liczę że w godzinę spala mi jakieś 20 l teraz pytanie co się z tyłu podpina, bo jak małą maszynę to musi spalać, a jak odpowiednią to spalanie małe wychodzi, ale na ha nie w godzinę.

Inaczej mój NH 105 km T5060 3 letni spala od 2,4l/h do 18 l/h. 2,4 spalił w turze jak pomagałem przy posadce u teścia przeważnie obroty do 1 tyś a 18 przy talerzówce 3 m ale robił 3ha/h.

Przy opryskiwaczu jakieś 4,5-5 l/h, ale w transporcie z przyczepą 12 t to chyba więcej niż Case MX 150 wpierdziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Jakie broń boże, ja mam MX 150 i nie przejmuje się gazem, przeważnie wszystko robię na obrotach 2100, a max ma 2350.

jak orałem do 1800 to spalił 14,5l/ha a jak do 2000 tyś to spalił 14l/ha orki. czyli jak więcej gazu to mniej spala, w 1224 odwrotnie było, tam musiałem do 1900 trzymać.

Nie wszystkie tak ciągniki reagują.

Ogólnie liczę że w godzinę spala mi jakieś 20 l teraz pytanie co się z tyłu podpina, bo jak małą maszynę to musi spalać, a jak odpowiednią to spalanie małe wychodzi, ale na ha nie w godzinę.

Inaczej mój NH 105 km T5060 3 letni spala od 2,4l/h do 18 l/h. 2,4 spalił w turze jak pomagałem przy posadce u teścia przeważnie obroty do 1 tyś a 18 przy talerzówce 3 m ale robił 3ha/h.

Przy opryskiwaczu jakieś 4,5-5 l/h, ale w transporcie z przyczepą 12 t to chyba więcej niż Case MX 150 wpierdziela.

\Posiadam jxu i powiem wam że w pełnym obciążeniu to on potrafi spalić orka 18l ha to norma klasa ziemi 3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maxxuma 115 multicontroller, CR, z 2009r, ostatnio sprawdzalem w orce na ciezszej ziemi wyszlo mi 16 l/ hektar. Orka 1800 obrotow/min. Mam pytanko jeszcze z innej beczki, mam zamiar chipowac go bo jak na 6 cyl i ta pojemnosc mocy malo. Podnosiliscie juz moc w swoich maxuumach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ja zchipowałem mojego Maxia 110 do 145 KM (przed chipem miał zmierzone 128 KM) tu jest


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

8l/ha spalanie ci wychodziło?

aż niemożliwe

 

ps

to twój traktor fabrycznie miał juz 128 zamiast kaltalogowych 110?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

aż się sami zdziwili że było fabrycznie 128 :) a spalanie masz na filmie ok 12l/h przez 1,4ha/h= 8,5l/ha, może wyjść deko więcej (lub mniej ;) )bo to tylko w czasie samej orki, a jeszcze są uwrocia itp., ważne jest mi. ciśnienie w oponach (max 1 bar=0-2% poślizgu), obroty silnika tu max 1650, prędkość orki max 8 km/h, właściwe ustawienie pługa itd.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

i wychodzi ci faktycznie w zbiorniku takie spalanie jak pokazuje komputerek, czy przekłamuje (ewentulanie nie masz pompy z liczydłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

kolego przy 7 na godzine to cięzko hektar na godzine po orać, chyba że masz pole 2 km długie, a wskazania tych liczydełek na pompie do 20 % odbiegają od rzeczywistych więc tylko tankowaniem pod korek można zweryfikować rzeczywiste spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABRYS1997    324

Mam 2 maxxumy, w orce nie robily wiec w tym temacie sie nie wypowiem, ale w prasie spalanie wynosi 8-10l na godzine pracy w zaleznosci od modelu, 5150 chodzi caly czas 1900 obr. a maxxum 140 na 1500, jezeli chodzi o transport to maxxum 140 pali ok 40l/100km wiem jest ro wynik spory

Ale pelny zestaw wazy od 20 do 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

kolego przy 7 na godzine to cięzko hektar na godzine po orać, chyba że masz pole 2 km długie, a wskazania tych liczydełek na pompie do 20 % odbiegają od rzeczywistych więc tylko tankowaniem pod korek można zweryfikować rzeczywiste spalanie

 

pług prawie na 2m, i w sprzyjających warunkach jest ta wydajność ale tak jak napisałeś muszą być długie kawałki, najdłuższy mój kawałek to 1000m, ta wydajność 1,4ha/h to jest w danym momencie, jak też spalanie, że tak powiem chwilowe, dlatego napisałem, że dochodzą uwrocia itp. to, że pisze wydajność 1,4ha/h to nie znaczy, że 1,4 ha zaoram w godzinę, ale ten 1ha na h to jest osiągalne, co do spalania mierzyłem go kiedyś jeszcze przed chipem i wyszło podobne co komputer podawał, nie mam pola koło stacji benzynowej żebym dokładnie zmierzył dojazdy tez coś spijają.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja też jeżdżę z prędkością 7,5 km i jeszcze nigdy nie udało się zaorać 1ha w godzinę i to na najlepszych kawałkach choć więcej jak 500m nie mam. A co dopiero zaorać 1,5ha w godzinę... Ostatnio orałem kwadrat 1,5ha to zeszło mi 2,5godziny...aż strach pomysleć ile poszło z baku.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi średnio wychodzi 1,5 ha/h na gotowo.  Pług KV Vario roztawiam go do 2,7m, prędkość  8-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

2,7 metra szerokosci i predkosc 9, to chyba nie maxxumem.

 

no chyba, ze masz bardzo leciutkei ziemie i do tego płytko orzesz.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

MX Maxxum 150 ziemie średnie i trochę ciężkie bo i 2 kl się trafia, tu przede wszystkim pług dobry lekko idzie.

Po drugie trzeba sobie ziemie doprowadzić żeby lekka była uprawa,

W tym roku kupiłem kawałek 3a to Crosem na 25 cm nie dawał rady, 6-7km, za dwa lata jak w masełko będzie wchodził agregat.

Podstawa to EM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm pobliska spółdzielnia orze 8 lub 9 skibowym, ciągnikiem 280km i pewno zrobią ze 2ha na godzine ale co to wnosi do tematu. Jak juz coś porównywać to na podobnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

MX Maxxum 150 ziemie średnie i trochę ciężkie bo i 2 kl się trafia, tu przede wszystkim pług dobry lekko idzie.

No akurat im wyższa klasa tym łatwiejsza uprawa, najgorsze są klasy III i IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

najgorzej to na V bo ciągnik i sprzęt wpada po kolana w ziemie, "ziemia płynie przed kołami" i nie mam na mysli piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj