Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz322

Problem z rozrusznikiem C-330

Polecane posty

mateusz322    0

Witam

Mam następujący problem, wczoraj podczas jazdy na dość wysokich obrotach samoczynnie załączył mi się rozrusznik, podczas jazdy słychać niewiele jak dało się wychwycić dźwięk uruchomionego rozrusznika przy pracującym silniku (charakterystyczne stukanie) po zejściu z obrotów wszystko wracało do normy. Elektromagnes rozrusznika się spalił. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Instalacja sprawdzona wszystko jest dobrze podpięte. Dodam, że kable głownie te odpowiadające za ładowanie bardzo się nagrzały i niektóre miały podtopioną izolacje. Ładowanie mam za pomocą prądnicy. Po całym incydencie aku się nie rozładował.

Może ktoś miał podobną sytuacje. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

mtracz    71

Winny sam włącznik elektromagnetyczny, pęknięta sprężyna cofająca, klejące się styki.

Po takiej imprezie pełny przegląd-regeneracja rozrusznika, z wymianą elementu sprzęgającego obowiązkowo, bo nawet jeśli jeszcze działa to jest porządnie nadwyrężony.

Oczywiście przewody z naruszoną izolacją również.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szczególną uwagę należy zwrócić na wirnik i komutator, oraz szczotki.

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz322    0

Zauważyłem pewną rzecz kabel, który łączy prądnicę styk 10 i kontrolkę od grzania świec odkręcił się i nie miał kontaktu z "masą"biegun dodatni myślę, że właśnie to może być przyczyną tak dużego przepływu prądu w niektórych kablach.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten przewód łączy masę prądnicy i regulatora i musi być w idealnym stanie żeby układ ładowania pracował prawidłowo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?