Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Andrzeej

Jak maksymalnie rozszerzyć kverneland 4 obrotowego na kołku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzeej    0

Witam. Mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4 skibowego obrotowego z zabezpieczeniami kołkowymi.

Jak maksymalnie go rozszerzyć?

Proszę o jakieś zdjęcia śrub na korpusie oraz na liniowaniu.

Z góry dziękuję!

robson1028    67

Jaki model tego pługa? Jeśli 150 S to mogę wrzucić jakieś foto. Co do zmiany szerokości to powinieneś poprzekładać śruby mocujące przy każdym korpusie do odpowiedniej kieszeni, odpowiedniej dla danej szerokości orki. Potem trzeba jeszcze ustawić ramę względem głowicy i powinno być ok.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Andrzeej    0

Jaki model tego pługa? Jeśli 150 S to mogę wrzucić jakieś foto. Co do zmiany szerokości to powinieneś poprzekładać śruby mocujące przy każdym korpusie do odpowiedniej kieszeni, odpowiedniej dla danej szerokości orki. Potem trzeba jeszcze ustawić ramę względem głowicy i powinno być ok.

Dzieki wielkie,  już sobie poradziłem i wszystko jest cacy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 343
      Witam.Mam problem może ktoś miał taki to może coś podpowie.Mam pługa unia tur 5 vario problem tkwi w tym ,że jak oram słabe ziemie to muszę płytko orać ,żeby martwicy nie wyorywać i w tedy pierwsza skiba nie dorzuca do ostatniej , jak oram lepsze gleby to wsadzam głębiej pługa to normalnie kryje.Cięgło na maksa skręcam w prawo do koła , pługa do maksa nie rozkładam , próbowałem szybciej orać to trochę lepiej rzuca ,ale to jeszcze mało.
    • Przez zetor6211
      Witam,
      Chciałbym się poradzić odnośnie kupno pługa. Mam niedaleko ofertę kupna pługa unia tur 3 skiby tylko ażurowe coś nietypowo.....
      Chciałbym zapytać się o waszą opinie, Dobry będzie ten ażur i jak z częściami do takiego małego pługa. Mam zetora 6211 obecnie pług 3 skiby UG ale stary i krzywy i złąbo zakrywa dlatego chcę coś kupić dobrego aby nawet poplon dobrze zakrywało a nie , że pomiędzy skibami jest ślad zielonego. Z góry dzięki za opinie .

https://www.olx.pl/oferta/plug-unia-tur-azurowy-CID757-IDs56kF.html#e5d6159e30

• Przez Piotr190497
      Witam. Mam na oku pług  kverneland em 100 trójka na resorze i w ładnym stanie. Łatwo jest zdemontować resory ponieważ mam dużo kamieni a w nim jest po 8 resorów  a dla mnie by wystarczyły standardowe po 5 piór. Jak  w nim ustawić skibe np z 40 na 45 cm bo nie wiem jak się przestawia.  I ogólnie jak orzą te pługi (lekko czy ciężko) i kryją jakie są wasze opinie na temat tego pługa. I czy ciągnik o mocy da rade z nim o mocy 95 km a gleby są lekkie.
    • Przez danio730920
      Witam.
      Czy wycieraliście jakos farbe z odkladnic w nowych pługach? Czy lepiej tego nie robić?
    • Przez kabaczek89
      chce kupic plug 3 obrotowa prawdopodobnie na kolku bo lekkie gleby i nie mam az tak duzo kamieni, co wybrac akpil czy agromasz? moze jednak lepiej dolozyc i kupic na resorze? okolo 20 hektarow bede tym plugiem obrabial