Zaloguj się, aby obserwować  
galanonim95

Jaki ciągnik 62 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galanonim95    0

Witam. Jest mi potrzybny ciągnik ok 200 km do 90 tyś. Mam 60 ha bardzo ciężkiego pola. (ursus 160 km i pług 5 skibowy mają w tym roku katusze, 1 ha ok 1,5 godziny). Tak więc mam taki zakres pieniędzy i potrzebuję taki mocny ciągnik, może być większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim95    0

Po co bawić się 4 skoro można kupić coś większego

 

A jakiś MF 8160 albo 8250, nh 8810, deutz agrotron 200 ?

 

A jakiś MF 8160 albo 8250, nh 8810, deutz agrotron 200 ?

 

3690 to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego łatwiej chyba jest odkręcić tą 5 skibę niż kupić ciągnik. Odkręcenie zajmie ci max pół dnia ale zaoszczędzisz 90 tyś złotych.

Jeśli jednak chcesz kupić ciągnik ok 200km to może coś z john deere np 7x10, 7x20 bądź 7x00. Ja jednak zastanowiłbym się czy ten ciągnik jest niezbędną maszyną której potrzebuje w moim gospodarstwie.

Myślę też, że nie potrzebujesz tych 200km

Pozdrawiam

Jeśli sądzicie podobnie to klikajcie zieloną strzałkę ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak czytam ten temat wydaje mi sie ze rolnicy nie wiedza co z pieniędzmi robić i kupuja sobie tylko ciagniki (a przydałby sie zestaw kluczy) w tym roku kolega kupic ciągnik ok. 200km bo orka cieżka to fakt a za rok aura sie zmieni i przyjdzie pora na nowy pług 6skibowy :P i tak w koło macieju

 

kolego dorośnij a póżniej bierz sie za orke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim95    0

kto powiedział, że mam kupić ciągni na ten sezon. Zacząłem temat, gdyż chcę się dowiedzieć jaki ciągnk jest najlepszy za te pieniądze, a nie czy mam odkręcać skibę. Tak uważam, że duży ciągnik na moją ziemię to dobra inwestycja. Ty members masz na 100 prcent pojęcie o ciężkiej uprawie ziemi. U mnie trzeba pod siew bronować dwa razy w przeciwnym kierunku pod siew. A pieniądze akurat mam, bo pracuję zawodowo, a pole to takie hobby. I jeszcze raz napiszę inteligentni ludzie, nie pytam się co mam zrobić tylko jak iciągnik wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Kolego łatwiej chyba jest odkręcić tą 5 skibę niż kupić ciągnik. Odkręcenie zajmie ci max pół dnia ale zaoszczędzisz 90 tyś złotych.

Jeśli jednak chcesz kupić ciągnik ok 200km to może coś z john deere np 7x10, 7x20 bądź 7x00. Ja jednak zastanowiłbym się czy ten ciągnik jest niezbędną maszyną której potrzebuje w moim gospodarstwie.

Myślę też, że nie potrzebujesz tych 200km

Pozdrawiam

Jeśli sądzicie podobnie to klikajcie zieloną strzałkę ;)

Wyjątkowo durna odpowiedź ( sugerujesz że autor tematu jest idiota). Kolega pisze że ma 90k i chce kupić ciągnik a ty mu radzisz odkrecenie skiby.W takim razie po co pytasz o nowy ciągnik jak możesz kupić stary i też bedziesz robił.I po co pytasz o wybór ciągnika jak i tak Jd jest najlepszy( wg ciebie). Skąd wiesz że nie potrzebuje 200koni, chyba nigdy nie uprawiałes cięzkiej ziemi. Mam znajmoego co ma 10ha i ciagnik 150koni tylko dlatego ze ziemia jest bardzo cięzka i ciagnik ok.100 koni przy zagonowej 4 po godzinie jest zagotowany.Widac że jesteś jeszcze młodym smarkiem skoro takich rzeczy nie wiesz.

 

Wracając do tematu kolego poza MF (ktory tez bylby dobry) możesz jeszcze zainteresować się Case 7220, new holland G190,new holland 8870.( to praktycznie te same ciagniki) Przy czym jeżeli masz wyjatkowo ciężkie i gliniaste ziemie proponowałbym kupic ciągnik za ok. 75k i dokupić brone aktywna przy gliniastych ziemiach bardzo dobrze się spisuje, przy uprawie ładnie rozbija bryły i zrównuje teren sam posiadam 2 brony aktywne w swoim parku i bardzo dobrze się spisują.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

. Mam znajmoego co ma 10ha i ciagnik 150koni tylko dlatego ze ziemia jest bardzo cięzka i ciagnik ok.100 koni przy zagonowej 4 po godzinie jest zagotowany.Widac że jesteś jeszcze młodym smarkiem skoro takich rzeczy nie wiesz.

 

 

No dobra ale czy Ty takze byś kupił na 10ha ciągnik 150KM?

 

Zaznacze ja mam ciągnik 85KM i na cięzkiej glinie oram 3skibowy pługiem i jakoś żyje fakt orka b. ciężka uprawa również ale się urodzi :) he a uprawa brona (no moze na wiosne jak zaorasz na zime i wiosna brona to tak) dobre to Ty masz chyba jakieś słabe gliny u mnie praktycznie tylko talerzówka i przed siewem agregat z broną wirnikową +siew.

 

Ja osobiście jakbym miał kupować ciagnik w ok. 200 skusiłbym na Case Magnum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

No dobra ale czy Ty takze byś kupił na 10ha ciągnik 150KM?

 

Zaznacze ja mam ciągnik 85KM i na cięzkiej glinie oram 3skibowy pługiem i jakoś żyje fakt orka b. ciężka uprawa również ale się urodzi :) he a uprawa brona (no moze na wiosne jak zaorasz na zime i wiosna brona to tak) dobre to Ty masz chyba jakieś słabe gliny u mnie praktycznie tylko talerzówka i przed siewem agregat z broną wirnikową +siew.

 

Ja osobiście jakbym miał kupować ciagnik w ok. 200 skusiłbym na Case Magnum

Kwestia gdzie mieszkasz u nas w tym roku wyjatkowa susza jest ( kujawsko pomorskie) po zniwach nie bmozna bylo plugem wjechac. Mam 5 skibowego kvernelanda vario obracany to miejscami w glinie nie mogl wejsc tak sucho ze nawet ziemia spekana byla. Magnum mx bylby swietny ciagnik moge polecic pracowalem na nim . Tez wlasnie zasugerowalem koledze brone aktywna na gliny. Ja mam prawie 100ha i mam ciagnik 135km przy czym ja az tak ciezkich gleb nie mam 3-4 klasa troche gliny.Tazke ja potrafie zrozumiec czemu potrzebuje mocnego ciagnika gleba to rqaz ale susza czy warunki klimatyczne to dwa.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj