Skocz do zawartości
Brykacz

Manometr

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wlamaj1    34

Niczego Ci nie zaniży - to jest prosty układ hydrauliczny i ciśnienie wszędzie będzie jednakowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

Brykacz    2

Zmierzyłem ciśnienie i nie wiem czy nie jest nawet za duże bo podłożyłem jedną podkładkę pod zawór przeciążeniowy ale chyba będę ją musiał usunąć.

Wskazówka chodziła pomiędzy 100-150 barów Rok temu była wymieniona pompa na wzmocnioną.

Link działa? jeżeli nie to piszcie.

Roki212    83

Bynajmniej w mojej instrukcji napraw podają max 13,5 MPa więc ja bym tak zostawił

Brykacz    2

Nie, moja jest czerwona tak jak ta

http://www.okazje.info.pl/bf/biuro-i-firma/pompa-hydrauliczna-podnosnika-wzm-c-330-hylmet.html

Ale słyszałem kiedyś że jak się za dużo podkładek podłoży pod zawór przeciążeniowy to można by po jakimś czasie zbierać tłok tylnego podnośnika w kawałkach prawda to?

Pisało przy tej pomnie max 16MPa a ja mam w hydraulice około 13 MPa Czyli że można jeszcze podłożyć podkładek po zawór przeciążeniowy?

Sadek    448

Ale pompa nie może pracować też na max. ciśnieniu cały czas.

Brykacz    2

Ciśnienia brakuje do tura bo teraz na tym ciśnieniu co na filmie to beli kiszonki mi nie podnosi i muszę ją częściowo ciągnąć po ziemi. Belka zwinięta 100 konnym hollandem zieloną sipmą więc to jest ciężkie. Chyba że dać grubsze siłowniki bo np mój sąsiad ma chyba 10-15 letniego tura i ma znacznie grubsze te siłowniki.

volf    3

Ten tur to w C-330?

Czym podnosisz te bele sianokiszonki, nadziewasz na widły od obornika czy masz jakiś chwytak?

U mnie przy tym ciśnieniu (mniej więcej) udźwig wynosi około 750kg, dodatkowo do bali mam chwytak na drugiej ramie i nie było jeszcze bala, którego by nie podniósł :D

romek6340    203

Zmiana siłowników na grubsze jak najbardziej poprawi udźwig. Ciśnienia już nie masz bardzo jak podkręcić. Tyle co jest wystarczy dla tej pompy...

mój sąsiad ma chyba 10-15 letniego tura i ma znacznie grubsze te siłowniki.

Nie wykluczone, że ma siłowniki dwustronnego działania i są grubsze dlatego :D

Brykacz    2

Ten tur to w C-330?

Czym podnosisz te bele sianokiszonki, nadziewasz na widły od obornika czy masz jakiś chwytak?

U mnie przy tym ciśnieniu (mniej więcej) udźwig wynosi około 750kg, dodatkowo do bali mam chwytak na drugiej ramie i nie było jeszcze bala, którego by nie podniósł :D

To zależy raz widłami do makaronu a raz zmieniam zęby na takie specjalne do bel(czerwone i długie)

Ten tur to tak w c 330

Edytowano przez Brykacz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dosieg
      Witam formułowiczów!
      Otoż był już podobny temat, lecz chcę go wznowić i zadać ponownie to samo pytanie. 
      Mam Ursusa 3512 już tyle lat i niestety, ale jego moc już mi nie wystarcza i pomyślałem tak o zamianie silnika też z rodziny Perkinsa, coś z modelu 5312/14 lub 5714. Słyszałem, że mocowania są takie same a tył wzrokowo wygląda identycznie jak w 3512 tyle co na kołach jest wyższy. Ten zmodyfikowany ciągnik pracował by z belarką do kręcenia rocznie ok 700bel i w paszowozie 10m3 z przekładnią dwu biegowo, dodatkowo jeszcze to co jest w stanie zrobić 3512, rotacyjną, kultywator, talerzówka itp.
      Główne moje pytanie brzmi, czy to wytrzyma tak dużą moc bo niemalże 80km w ostateczności. No ten most, cały środek i skrzynia biegów jest identyczna. Wydaje mi się, że taniej jest właśnie z zamianą silnika niż kupować całkowity 53 bądź 5714
      W miarę doświadczenia i nabytej wiedzy, proszę o odpowiedź! 
    • Przez Podol000
      Panowie, jakiej długości i grubości siłownik muszę zastosować, aby przerobić tura z linki na siłownik?
    • Przez kiro67
      Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w swoim ttaktorze-Ursus c328 wspomagania elektrycznego. Widziałem na Youtube filmiki z takimi modyfikacjami w c330, gdzie ludzie wstawiali do ciągników wspomaganie elektryczne z scenica II. W związku z tym mam kilka pytań:
      -Czy w c328 również będzie można takie coś zamontować?
      -Czy będzie trzeba przyciąć zbironik paliwa? A może też coś innego?
      -Czy będzie z tym dużo zabawy? Czy komuś z Was udało się tego dokonać właśnie w c328?
      -Od jakiego samochodu najlepiej wykorzystać wspomaganie-scenic II czy może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
      Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez Damian71311
      Moja mała modyfikacja  

• Przez Chochlik
      Witam, posiadam C-330, jakiś czas temu pękło mi łaczenie skrzyni z silnkiem więc kupiłem skrzynie od c-328 ale ona nie posiada wyjścia na licznik obrotów. Posytanowiłem że przewierce się przez skrzynię i wyprowadzę linkę ale okazało się że jest ona za krótka, może ktoś wie od czego mogę dopasować inną linkę albo podpowiedzieć inne rozwiązanie.