Mariusz81

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany]

Polecane posty

wojtal24    2470

@mich89 C 330 z turem to porażka mała łyżka bez wspomagania do takich prac to musi być tur 2-3sekcyjny i traktor minimum 65-70KM ze wspomaganiem a jak tylko do takich prac to może jakaś ładowarkę nie drogą kupić do 20tys


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Ładowarka niestety będzie parchem. Może trzeba będzie porozgladac się za jakimś zetorem 7011. C330 może i fakt szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak sobie dzisiaj długo myślałem czy w takim gospodarstwie jak znajomego opłaca się inwestować takie pieniądze jak 40 tys zł na ciągnik? Praktycznie tak jak ja on ma 20ha czyli na dzisiejsze czasy malutko. Każdy chce sobie pracę ułatwić. Znajomy ma dwa ciągnik Ursusa 4512 i Zetora 8245. Ładowacza nie posiada a baloty ładuje wieżyczką co jest nie wygodne, dlatego potrzebny jest między innymi tur. Napisałem wyżej że tur służyłby też do załadunku obornika z pryzmy tylko przeanalizowałem sobie czy nawet 4x4 dało by radę bo podłoże jest niestety kiepskie - zawsze można się "kopać" po ramę tylko po co? Obecnie ładuje obornik moim cyklopem ale nie ukrywam że miałem okazję popracować UNHZetem 750 to cyklop się chowa. Sianokiszonki w balotach znajomy nie robi bo wszystko ląduje na pryźmie. Ciągnik codziennie będzie służył do wywózki obornika z obory oraz balotów słomy z pola. Dlatego czy nie lepiej będzie kupić coś powiedzmy do 20 tys zł zaś za 5 tys zł kupić UNHZ 750, zostanie nam 15 tys zł... Co o tym sądzicie?

 

P.S. Nie mam nic do zachodnich marek ale czy jest sens pakować się w niepewne zachodnie używki których remont może przewyzszyc wartość ciągnika a raczej nikogo kto ma 20ha na remont nie będzie stać... wiadomo jak się trafi to pochodzi tylko pytanie za 100 punktów czy się trafi?

 

Z tym czy się opłaca to zależy od poszczególnego przypadku. Jedni kupią Jumza za 8tyś i będą nim robili inni wybiorą nowego np: Ursusa C-380, Zetora czy nawet czasem coś z prostszych zachodnich i będzię sie im opłacało. Tak więc ciężko określic tak na 100% co i jak.

 

Jeśli podłoże pod pryzmą jest kiepskie to faktycznie szkoda paliwa i ciągnika na grzebanie się w błocie.

 

Tania opcja z ładowaczem: http://olx.pl/oferta/mtz-belarus-505-progress-tur-CID757-IDfXYP7.html#99394c17a7

 

Dołożyc 2 sekcje do ładowacza i do tych zadań powinien wystarczyc. Tym bardziej że ma jeszcze 2 inne ciągniki.

Wiem że poprzednio pisałeś o tym że w jakiś zanjomy miał problem z jakąś cześcią do MTZ ale lepiej się dokładnie dowiedziec jak z nich dostępnością

 

Co do zachodnich ciągników. Pooglądac i zainteresowac się nie zaszkodzi aczkolwiek my szukaliśmy tej zimy używki z ładowaczem za 60-70tyś i ciężko coś w tych pieniądzach zadbanego znaleźc. Tak więc do 40tyś będzie jeszcze trudniej.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

U nas niestety poszła tendencja na zamykanie gospodarstw :( smutne to bo niektóre są wcale nie małe.
Wracając do tematu. Po tym jak psul się kolegi kilkuletni belarus, ruskiej myśli technologicznej nikomu nie polecę :P chyba skupimy się na jakimś zetorze 7011 plus zakup unhz 750. To wyjdzie najracjonalniej. Chyba że trafi się coś w dobrej cenie :)

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie porównujmy starego eksportowego Belarusa do tych nowych bo róznica jest w jakości. W nowych jest sporo oszczędności wprowadzonych(widac to chocby na głupich uszczelkach szyb czy tłumiku). Ja tego w okolicy trochę mam i też wiem co się z tymi nowymi na gwarancji dzieje.

 

Zetor 7011 jest u nas od nowego dokładnie od 1982r. Ciągnik nie jest zły jak na tamte lata, ale ja go do ładowacza za bardzo nie będę polecał ze względu na wolna skrzynie i czasem blokujące się biegi. Wydatek pompy też na mizernym poziomie.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Dzisiaj oglądaliśmy kilka ciągników. Mtza takiego jak z linku ale średnio się nam spodobał. Oglądaliśmy też renault 68.12 i mfa 675 i chyba na te dwa padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

MF wersja 4x4? Bo Renault widze po oznaczeniu że nie ma napędu.

 

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na pewno mniej komfortowo w racy z ładowaczem, ale taniej też jeśli brac po uwage po za ceną zakupu wartośc ewentualnej naprawy przedniego mostu to nawet sporo taniej. Jeśli decydujesz się na opcję bez napedu to polecam większy ciągnik o większej masie(szczególnie tył) i rozstawie osi.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

mariano49 do tego modelu wcale tanie części nie są :P
MgrLukash wiem wiem że przedni napęd to duży plus ale z drugiej strony koszty zakupu to praktycznie dodatkowo 10-15 tys zl. Co do wagi patrzyłem na konedate to np taki mf 675 waży 3,03t, renault tyle samo zaś 7011 jest praktycznie o 300kg lżejszy. A Ty co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Pare lat temu mielismy Deutz-Fahra Dx4.50 i on miał dośc lekki przód a ciężki tył. Do głowy przychodzi mi jeszcze Fendt GTA - ale nie wiem czy kształt maski Ci sie w nim spodoba :P bo rozkład mas ma 30/70 i widocznosc do przodu jak żaden inny.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj