Mariusz81

Jaki ciągnik z ładowaczem? [używany]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ursus 914 do tura świetny. i cena przyzwoita i w zimie pali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Może i świetny ale za 914 trzeba dać minimum 30 tys zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Chciałeś 4x4 więc może ltz. Jeśli znajdziesz wersje z rewersem to już wogóle miód malina. Prosze bardzo trzy pierwsze lepsze z brzegu już z turami.

 

olx.pl/m/oferta/ltz-55-CID757-ID7VVwJ.html?code=63ea391365

 

olx.pl/m/oferta/ciagnik-rolniczy-ltz-bialorus-CID757-ID6shtj.html?code=727c93b3d1

 

olx.pl/m/oferta/ltz-55-CID757-ID5WA7N.html?code=727c93b3d1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ursus 914 do tura świetny. i cena przyzwoita i w zimie pali.

DO  tura  świetny? :D i super  zwrotny  co ?  :P   do  tego  dobrze  pali  w  zimie? :o chyba  ognisko  pod  nim i  dopiero pali  :lol:

Ty  chyba  nie  wiesz  o  czym piszesz  kolego , same  bzdury  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariuszd93 w zimę jak nasz dobre akumulatory i nie ma wielkiego mrozu to odpali, ale masz rację to zwrotne nie jest, ale jak jest zdrowy silnik to moc ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak  nie  ma  wielkiego mrozu  to  każdy  odpali ,  ale  w  zimie  jest różnie  ,  a  autor pisze  że codziennie  musi  odpalać  .

Odpalenie takiego traktora przy -20 , -25 to cud 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majora to na pokaz kupiłeś ?

 

@mariuszd93 Większość ciągników odpalić przy tej temp. to cud. Grzałka nie jest droga, godz grzania i pali od strzała. Dla chcącego nic trudnego, ale trzeba pomyśleć.

@CamilloVII Rusek po pierwsze nie nadaje sie do ładowacza, przez świetny przedni most, i jeszcze lepiej ułożone biegi...

 

Zdecydowanie c-385a bo 914 za tą cene nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mariusz d 93 to ty gadasz głupoty wystarczy raz na rok wymienić w rozruszniku tulejki i szczotki ja to robię akurat przed zimą, mieć dobre akumulatory ja mam w 1224 12v 950a i pali mi od pół obrotu jak były mrozy parę lat temu u mnie było -27 naj więcej podchodze włączam świece { samoróbki } kilka obrotów i ciągnik chodzi więc mnie nie denerwuj. bo sam nie wiesz co mówisz . sąsiad ma 914 z turem i tak samo mu pali w mrozy kiedyś go zaciągałem jak było minus 20 bo mu nie chciał odpalić ale zaproponowałem że mogę mu świece zamontować i od tamtej pory też nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja mam akurat na sprzedaż Ursusa 914 z turem. Po remoncie silnika jest, nowy rozrusznik i też nie ma najmniejszych problemów z odpaleniem, wręcz aż jestem zaskoczony jak teraz odpala :) Po remoncie silnika zrobił się naprawdę oszczędny w paliwie. Ja bym koledze właśnie taki ciągnik polecał, jednak cena trochę wysoka ale czasem trzeba się zastanowić czy lepiej nie dołożyc troche :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariusz d 93 to ty gadasz głupoty wystarczy raz na rok wymienić w rozruszniku tulejki i szczotki ja to robię akurat przed zimą, mieć dobre akumulatory ja mam w 1224 12v 950a i pali mi od pół obrotu jak były mrozy parę lat temu u mnie było -27 naj więcej podchodze włączam świece { samoróbki } kilka obrotów i ciągnik chodzi więc mnie nie denerwuj. bo sam nie wiesz co mówisz . sąsiad ma 914 z turem i tak samo mu pali w mrozy kiedyś go zaciągałem jak było minus 20 bo mu nie chciał odpalić ale zaproponowałem że mogę mu świece zamontować i od tamtej pory też nie ma problemu.

Poopowiadaj  to moim  dzieciakom :P . Miałem  1224, też założyłem  mu  świece  żarowe  i różnie  to  było  jak  poniżej  -20  , jak  poniżej  -25  to bez  szans  bez  grzałki .

Mówię  tu  o  traktorze  na  płynie  ,  bo jak  będziesz  gotował  wode  i  go przelewał  to  co innego. 

 4  cylindrowe  palą  dużo  ciężej  w  mrozy  , mam dużo  znajomych  co  mają  te  cuda  techniki  i jakoś  nikt  ich nie  chwali  :D

A  to  że  cię  denerwuję,   jest  dla  mnie  bardzo  ważne oczywiście  .......... :P  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Obaj macie rację (w połowie?) Mam takiego 912/1012 i ciężko palił do puki nie założyłem mu grzałki, teraz nie ma mrozu w który by nie odpalił, minus taki że przy dużym, czyli -20 i więcej trzeba z godzinkę grzać a przy niższych 15-20 min. Do tego żeby stał w garażu i nie wiem co to zima :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Twojpaniwladca Major jest za lekki do ładowania obornika i szkoda go niszczyć w jak ja to określam w tym barłogu... Potrzebuje czegoś na zastępstwo za tzw. cyklopa ale uniwersalnego a nie stojącego prawie cały rok pod płotem a tak to nawet coś podczepię i pojadę na łąki...

Co do 914 czy 8145, miałem drugiego w zimę nie było nawet zająknięcia przy odpaleniach a odpalał z akumulatora 12V i to nie za dużego... Mam gdzieś nawet filmik jak odpalał przy - 15 stopniach... Za to wujka 10145 poniżej zera nie ma opcji że zapali.. Więc z tymi ciągnikami to jakaś loteria... Tak samo mój 7211 od nowości przy około zera nie było szans na odpalenie bez grzałki, za to znajomego 7045 stał na dworze było  z minus 20 a on odpalił od strzała...

Bartek72511 cena tutaj akurat odgrywa ogromną rolę :P ...

 

LTZ mi się akurat podoba tylko podobno te napędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdząc, że rusek nie nadaje się do ładowacza, można również idąc tym tokiem myślenia stwierdzić, że ciągnik rolniczy nie nadaje się do pracy w polu xD

Mówiąc napędy masz na myśli przedni most?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Poopowiadaj  to moim  dzieciakom :P . Miałem  1224, też założyłem  mu  świece  żarowe  i różnie  to  było  jak  poniżej  -20  , jak  poniżej  -25  to bez  szans  bez  grzałki .

Mówię  tu  o  traktorze  na  płynie  ,  bo jak  będziesz  gotował  wode  i  go przelewał  to  co innego. 

 4  cylindrowe  palą  dużo  ciężej  w  mrozy  , mam dużo  znajomych  co  mają  te  cuda  techniki  i jakoś  nikt  ich nie  chwali  :D

A  to  że  cię  denerwuję,   jest  dla  mnie  bardzo  ważne oczywiście  .......... :P    :D

 

 

Obaj macie rację (w połowie?) Mam takiego 912/1012 i ciężko palił do puki nie założyłem mu grzałki, teraz nie ma mrozu w który by nie odpalił, minus taki że przy dużym, czyli -20 i więcej trzeba z godzinkę grzać a przy niższych 15-20 min. Do tego żeby stał w garażu i nie wiem co to zima :D

Właśnie  napisałem  że  bez  grzałki  nie  ma  szans.  Przy  mrozie  -15  -20 odpalałem  swojego  bez  grzałki, tylko  na  świecach .

Nie  ma raczej  sensu  wspominać  , ale  wspomnę  ;) - że  bardzo  ważne  jest  jakie  mamy  paliwo .........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdząc, że rusek nie nadaje się do ładowacza, można również idąc tym tokiem myślenia stwierdzić, że ciągnik rolniczy nie nadaje się do pracy w polu xD

Mówiąc napędy masz na myśli przedni most?

 

Fantastyczne porównanie, gratuluje. Piszesz o 2 calkiem innych rzeczach.

Stożkowy most do ładowacza jest wprost idealny,nic tylko kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pracowałeś takim MTZ-tem i masz opinie na podstawie własnych doświadczeń? Bo mnie zastanawia właściwie dlaczego wszędzie gdzie nie czytać większość twierdzi, że most stożkowy nie nadaje się do przenoszenia dużych ciężarów. CO prawda to te stare MTZ-ty mogły być solidniej wykonane... Chociaż z drugiej strony nie ma co zaśmiecać tego tematu, jest inny obszerny:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5978-jaki-przedni-most-do-mtz/

A tak w temacie to również uważam, że do takiej roboty coś z rusków czy ciężkiej serii Ursusa/Zetora. Przynajmniej tego by nie było szkoda. Jednak patrząc też na to co u nas w okolicy jeździ, to te stare Internatonale się pokazują i jak od właścicieli słyszałem to sb ten sprzęt chwalą. Niby części da się dostać i cenowo też nie jest źle. Tylko nie wiem jak w zime pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie pracował, to bym nie pisał. Nie raz koło odpadło. Widzę, że daremna ta dyskusja, miłośników ruskich sprzętów niema co uświadamiać, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

 

Stożkowy most do ładowacza jest wprost idealny,nic tylko kupować :)

 

 

Jakbym nie pracował, to bym nie pisał. Nie raz koło odpadło.

 

Czekaj, bo albo nie zrozumiałem aluzji albo Tobie się coś pomieszało... W końcu tak, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

To miał być sarkazm... U mnie w okolicy jednak ludzie kupują do MTZów tury i jakoś żyją. Fakt faktem to głownie dwu sekcyjne ładowacze o ładowności 1200 kg ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

take czysto teoretycznie.... przeglądałem Twoją galerie i zauważyłem jedno... jeden ciągnik z napędem i 2 do niego bez napędu... tak jak kalkulujesz powinno być odwrotnie jeden bez napedu i 2 z napędem, wtedy problem miałbys rozwiązany sam w sobie... jeden ciągnik być poswięcił do tłuczenia codziennego i bez zbednych inwestycji.... powiesz tobie tak, w obecnej sytuacji (teoretycznie) to popełniłeś błąd kupując renówkę bez napędu...  gdybys kupił ją z napędem dzisiaj byś sie zastanwaiał jaki tur do niej zamontowac... ;)

sam miałem 4 ciagniki to wiem ,że to skarbonki bez dna... dla tego jeden sprzedałem... lepiej zastanów sie nad zamianą renówki na coś z napędem... zawsze to zmniejszy koszty...

odnośnie "małych" turów to jest porażka i męczarnia....  jesli zdecydowałbyś sie na kupno np.914 z turem tam już masz udzwig 1500 lub więcej... co daje tobie mozliwośc wożenia po dwa baloty , a nie po jednym... ( czybciej i taniej) no chyba, że masz jakieś zakamrki to co innego...  do załadunku obornika , że tez 3-4 krokodyle i masz rozrzutnik pełny ... mniejszym turem to szybciej załadujesz cyklopem... sąsiad męczy się 360 z turem to widzę jak to wygląda... z balotami na łakach się męczy , bo albo za ciezki albo za nisko podnosi... jak tur to tylko na wiekszym ciągniku  aby robota nie była męczarnia... ;)

 

Co do odpalania 914 i podobnych w zimie... grzałka , grzałka i grzałka... no i oczywiście sprawny rozrusznik... jeszcze jedno  pytanie... czy komus w  914 lub podbnym po odpaleniu ciągnika perzy -25 zamarzło paliwo?? chyba nie:P bo zbiornik masz nad silnikiem a co za tym idzie paliwo w zimie po paru minutach pracy jest już ciepłe ;) ja mam 914 jak były mrozy po -25 i więcej to tylko moja 914 chodziła bo reszta ciągników  sasiadów stała zamrozona... bo zbiorniki na dole i paliwo zamarzało... i leli dobre paliwo jakies akrtiki czy inne cuda... ;) filter zamarzał i koniec... ;) pamietam jak cudowali kombinowali... 2 godziny ciągnik odpalali... ;) a ja grzałęczka na pół godziny lub dłurzej i po guziku, jedynie to musiał chwile pochodzić aby olej w skrzyni się rozgrzał ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jeżeli na podwórko i codziennie praca, to tylko i wyłącznie ładowarka, a nie jakieś tam męczarnie z turami.

Miałem tura i szczerze nie polecam, jak dużo pracy to tylko to co jest do tego konstrukcyjnie stworzone, ja kupiłem ładowarkę chyba z 5 lat temu i nie chcę nawet słyszeć o jakichś turach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dokladnie wkolo komina to tylko ładowarka. Sam mam i nie chce żadnego tura. Jak tylko finanse pozwolą to do obory kupie małą i zwinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj