Polecane posty

Bartek72511    81

U mnie w okolicach Konina cena aktualnie 320 zł netto . do czwartku było 350 .  ja na szczęście miałem kontrakt na 480 zł ale 80 ton i tak poszło po 320 zł. Na plony u nas nie narzekam,  średnia z 31 ha wyszła 11 ton a odliczając dwa najgorsze pola wyszło 12,5 tony.Bardzo zadowolony jestem w tym roku z odmian Pioneera, a konkretniej A79 i N86.  Plon jednej i drugiej 15 ton na stanowiskach świeżych a na monokulturze 13. Z tego co słyszałem jedna firma już podpisuje kontrakty na przyszły sezon z ceną 400 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1

kuj-pom 30% 380zł plus vat wydajnosc w regionie  w wiekszosci od 4t-14t /ha na wilgotnym kawalku i dobrej ziemi dalo sie cos osiagnac  sredni plon jednak w okolicy jest 8-9t/ha


a 20 ton badz  30t/ha to tylko z przyczepami :P lub z calego arealu jak ktos napisal w polsce maks wydajnosc odmamiany syntetyczne 19t/ha ale nie w tym roku po zatym te odmiany sa zakazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie. W moim przypadku dogadałem się, że nie zależnie od wilgotności po 400zł.

Miałem 3 odmiany:

LG 32.58 12t/ha przy 26%

LG Laureen 11t/ha przy 25%

I Fabel jutro do koszenia ale obawiam się, że szału nie będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Wie ktoś jak z płatnościami u firmy An mar z Lubczy (Grodków), bo mają nader dobrą cenę qq suchej- 580 zl netto. U nas na płd( głubczycki powiat) sucha po 480-500 zl netto, mokra po 320 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do wawrzyniaka to z tymi % prawda, u mnie na dramińskim a u niego różnice sięgają od 3 do nawet 7 % .w tym roku podczas czekania w kolejkach ( nawet po 6 godz) nie spotkałem nikogo kto by powiedział że wilgotność mu się zgadza. Dodatkowo w tym roku badanie zanieczyszczeń wszystkim którzy byli na umowach i próby zerwania umów za byle co. Naprawdę istne komedie sie tam działy, a dla rolników dramaty, bo zawsze jak za dobrze by wyszli to trzeba uskubać. A kukurydza z wolnego rynku szła bez żadnych problemów, zanieczyszczeń itd. a mi raz z 17 ton odliczyli blisko tone na zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ja miałem podobnie. Wyjechało jakieś 150 t i dostałem analizę , cena w kontrakcie 470 a w rozliczeniu 290-390. Nie wystawiłem faktury miałem już z biegłym jechać robić próbę w niezależnym laboratorium gdy usłyszalem że będzie wyceniona jeszcze raz. Stanęło na 420-440 netto. W pierwszej wycenie miałem nawet 20% zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Co do wawrzyniaka to z tymi % prawda, u mnie na dramińskim a u niego różnice sięgają od 3 do nawet 7 % .w tym roku podczas czekania w kolejkach ( nawet po 6 godz) nie spotkałem nikogo kto by powiedział że wilgotność mu się zgadza. Dodatkowo w tym roku badanie zanieczyszczeń wszystkim którzy byli na umowach i próby zerwania umów za byle co. Naprawdę istne komedie sie tam działy, a dla rolników dramaty, bo zawsze jak za dobrze by wyszli to trzeba uskubać. A kukurydza z wolnego rynku szła bez żadnych problemów, zanieczyszczeń itd. a mi raz z 17 ton odliczyli blisko tone na zanieczyszczenia.

 

Żyd to też rolnik ,ale on nie sieje ,a zbiera ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

kolego jacek nic sie nie oplaci, zboze klapa tak jak kukurydza, byki leca na leb na rogi,  swinie az  kwicza z powodu niskich cen. Na wsiach teraz zapach frytek bo nie ma co z ziemniakiem zrobic, sadownicy wieszaja sie na drzewach a ci bardziej mocni psychicznie w desperacji rozdaja jablka. Tylko zajace sie ciesza bo zostalo kapuchy i marchwi w polach na cala zime. Pusc ta wiadomosc wsrod znajomych a nawet zaplac ksiedzu zeby oglosil z ambony moze chociaz polowa rolnikow przestanie ziemie uprawiac wtedy nam rolnikom z Agrofoto zacznie sie wszystko oplacac.. Jeszcze napisz jaka szkole konczyles bo mnie ciekawosc zzera...

Do mnie pytanie o szkołe, jesli tak to z jakiego powodu pytasz?

UP Lublin specjalizacja Agrobiznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0305    0

u mnie plon z kukurydzy Dumka ze smolic 10,2 t/ha (wilgotnosc 22,7% młócona 5 listopada). Sprzedawałem mokra do Cargill w dobrzelinie. Cena 360zl/t netto przy 30% wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1

jezeli mowicie o cenie na przyszly rok to powinna byc niska z 2lata jak dla mnie, bo co niektorzy dzierzawy podbijaja konkretnie bo na kukurydzy jest biznes. Raczej kolejny rok bedzie podobny do tego chodz zmieniajac sektory zasiewow rolnicy aby dostac doplaty beda musieli siac rozne  uprawy moze byc mniej kukurydzy i moze bedzie cena wyzsza ale na rarytas bym nie liczyl. Raczej deficyt niskich cen bedzie przez 5 lat  bo tak w mediach mieszaja ze wszystko unia nam daje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

 nie jestem tez prorokiem ale w polsce ceny kukurydzy w 15 moga byc na takim samym poziomie i na wyższym raczej mało prawdopodobne - mysle to na takim przykładzie ze w mojej okolicy kto posiał przenicę to dostał po d*pie a ci co mieli qq zamiast przenicy to wyszli do przodu nawet przy takich cenach wiec ja sam bede siał qq zamiast przenicy bo to lepiej sie opłaca w koncowym rozliczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

A u mnie wtym roku jest dokładnie na odwrót.w zeszłym roku kukurydza płaciła i w tym wszyscy rzucili się na kukurydzę. Tyle kukurydzy że skupy robiły przerwę tzn dzień kupowali a na drugi dzień wywozili i tak na okrągło. Cena zaczynała się od 340 netto a teraz jest 280 netto i kukurydza praktycznie już wykoszona. pogoda sprzyja jest dzień w dzień po 16-17 stopni bez deszczu. I właśnie cena i pogoda powoduje to że większość pól po kukurydzy obsiewana jest jeszcze pszenicą. Wg mnie będzie masa pszenicy i nie będzie ceny to pewne. kukurydzy natomiast będzie o wiele mniej ale czy cena wzrośnie to też bardzo wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

U mnie kukurydzy w tym roku było w brud i dużo dużo osób zasiało pszenice i nie zamierzają siać kukurydzy. Plony średnio 7,8 t przy tych cenach nie bardzo pokrywa koszty, ceny nasion jak nie wzrosną to na pewno nie potanieją także nie ma zachęty do zasiewów kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ja przy takich plonach nawet nie pomyślałbym o kukurydzy. Już bym wolał siać owies, żyto czy strączki, nawet bez specjalnej płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie ceny od 280 do 320 netto za 30%. Wszyscy wieszczyli że będzie drożeć bo wydajność kiepska,a tu staniała a wydajność całkiem dobra. Teraz suszą i przechowują bo na wiosne ma być droga, ale co będzie zobaczymy na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

do wsi przyjechał przedstawiciel jednej z firm i chciał po 750 sucha przywozić

znajomy wysypał przczepę mokrej qq na klepisko i tak suszy 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgnije znajomemu ta kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ponoć rozsypali cieniutko i co jakiś czas przegarniają

QQ już na polach nie ma a ceny oscylowały w granicach od 320 za 30% do 400 zł za 35%

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

mnie zostało 500 kg  (końcówka ) pomieszałem z jęczmieniem pół na pół i super przechowało się do wiosny ,wilgotność miała 28% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Obecnie jeśli nie jest się wstanie zebrać min. 12 t/ha , w przeciętnym roku oczywiście , nie ma co się bawić uprawę kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj