Polecane posty

JPH2    25

To mniej więcej 2,5t /ha czy się pomyliłeś.


sory tak napisałeś ,że można żle zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

7,61t/ha to już jest średnia. faktycznie trochę źle napisałem, a może powinienem napisać że miałem 17,61 t z ha- bo innym tak dobrze sypie. Fakt faktem że mi omacnica dużo zniszczyła i pewnie byłoby więcej.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Byly przedstawiciel sano obecnie pracownik w firmie wia- lan skupujacy na  wlasna firme wczoraj placil 280zl na reke  u kolegi sredni plon 12.5t/ha bez pomiaru wilgotnosci ale teraz napewno ponizej 30%. dla mnie cena  po policzeniu kosztow to zart wiec ile bede mogl zakisze dla bydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy cena kiepska a mam mało miejsca na przechowanie kukurydzy suchej jeżeli 30 ton zostawię na przyczepach, które mają  plandeki ze stelażem, ewentualnie jeżeli okryje dodatkowo całą przyczepę plandeką czy może stać na polu do wiosny. Nie robiłem tak i zastanawiam się czy wilgoć nie podejdzie?

 

Kukurydza ma 14% ? ,ale i tak bym się zastanowił nie lepiej sprzedać ? niż stracić ,bo to różnie może być .Jak na moje to przy burtach będzie się psuła ! różnica temperatur (mróz ).


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Dzis koszona kukurydza 6.5 ha sprzedane 101 ton kuku 25, 26 % srednia 15,530kg z ha odmiana pioneer pr38 n86 klasa ziemi 3a cena netto za ta wilgotnosc 354zl i 366zl. Jak dla mnie lepiej niz za rzepak w tym roku

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pioneer P8400 plon 11,68 t/ha na glebie 4a/4b. wilgotność 27-28% cena to niestety 330zł brutto

Edytowano przez choinek.pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Kukurydza ma 14% ? ,ale i tak bym się zastanowił nie lepiej sprzedać ? niż stracić ,bo to różnie może być .Jak na moje to przy burtach będzie się psuła ! różnica temperatur (mróz ).

Jak by tak było to ze wszystkich silosów BIN była by do wyrzucenia po zimie.Jak będzie szczelnie kuku poniżej 14% to powinno być ok.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Sprzedane 3 tyg temu po 480+vat (umowa kontraktacyjna) , wilgotność 29-31%,wydajnośc 14 ton z hektara odmiana Maisadur MAS 22R FAO 240.

 

 

 kilka postów dalej..

 

Ja 90 ton mokrej (wilgotność 27-29%) sprzedałam po 265 + vat.

 

 

Jak to możliwe, że z obojętnością omija się takie skrajności i nie wysuwa żadnych wniosków? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

to ja jestem smutny czytając ten temat że sprzedałem po 310-370 netto, ale widzę że powinienem się cieszyć gdyż to nie jest jeszcze najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u mnie w tym roku plony rekordowe bo aż po 20 ton z ha cena niska ale i tak dużo zarabiam na tej uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u mnie w tym roku plony rekordowe bo aż po 20 ton z ha cena niska ale i tak dużo zarabiam na tej uprawie

A u mnie sypała 30t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

a u mnie w tym roku plony rekordowe bo aż po 20 ton z ha cena niska ale i tak dużo zarabiam na tej uprawie

20 ton he he heeee chyba zapomniales odliczyc wage naczepy bajkopisarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Dzis koszona kukurydza 6.5 ha sprzedane 101 ton kuku 25, 26 % srednia 15,530kg z ha odmiana pioneer pr38 n86 klasa ziemi 3a cena netto za ta wilgotnosc 354zl i 366zl. Jak dla mnie lepiej niz za rzepak w tym roku

 

kolego podaj jakis namiar na tego odbiorce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A u mnie sypała 30t/ha.

 

jaka odmiana

 

Jaka odmiana?

 

Lg 30215 i jakaś z pioniera

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

kolego podaj jakis namiar na tego odbiorce

 

firma chempest cena przy 30 % 315 firma biochem ma 330 przy 30 % ale trzeba brac u nich jakies srodki i nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

23.6 % odm lg 22.44 plon 10t cena 362 netto

25.3 %  odm lg 32.58 plon 10T cena 352 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

u mnie plon w tym roku tez rekordowy cale 6t z h przy wilgotności 32% cena wyszła 322zł to jest zysk ze szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaka odmiana

 

Ty sobie jaja robisz czy poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Myślę że te 20 ton z ha przy 30% jest możliwe jako maks z jakiegoś najlepszego kawałka, ale raczej nie średnia z gospodarstwa. U mnie wyszło z odmiany rgt fisix prawie 18 t 30,7 % wilgoci, a gdybym kosił to tylko z jednej strony (lepszej) pola to napewno było by ponad 20t. średnia z gospodarstwa myśle że wyszła 12-14t, czyli i tak rewelacja. A ty icek nie pisz że ci się mega opłaci bo za rok będzie qq po 150 zł jak tak każdy będzie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

kolego jacek nic sie nie oplaci, zboze klapa tak jak kukurydza, byki leca na leb na rogi,  swinie az  kwicza z powodu niskich cen. Na wsiach teraz zapach frytek bo nie ma co z ziemniakiem zrobic, sadownicy wieszaja sie na drzewach a ci bardziej mocni psychicznie w desperacji rozdaja jablka. Tylko zajace sie ciesza bo zostalo kapuchy i marchwi w polach na cala zime. Pusc ta wiadomosc wsrod znajomych a nawet zaplac ksiedzu zeby oglosil z ambony moze chociaz polowa rolnikow przestanie ziemie uprawiac wtedy nam rolnikom z Agrofoto zacznie sie wszystko oplacac.. Jeszcze napisz jaka szkole konczyles bo mnie ciekawosc zzera...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie posty typu a u mnie 20 sypała piszą albo młodzi rolnicy którzy uprawiają pola ale na kompie w grze rolniczej albo osoby które nie mają minimalnego pojęcia o rolnictwie każdy kto liczy koszt nawożenia uprawy itd nie będzie pisał takich bajek bo plon 10 do 12 ton jest jak najbardziej do osiągnięcia przy dobrej klasie ziemi i odpowiednich opadach deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

No 20 ton z ha ciezko osiognac ale przy niskiej wilgotnosci,jesli ludzie kosza przy 38 /40 % to jest to mozliwe ale jaka wtedy jest cena na mokro? Ja mysle lepiej sprzedac mokra w dobrej cenie i wilgotnosci niz suszyc i tracic na suszeniu i wadze. przyklad ja wozilem mokra kuku za 352zl a gosc sucha za 450 wyjsciowa bo musialy byc potracenia za polowki przy suszeniu ludzie nakupili suszarek na krechy i teraz nie licza kosztow,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

panowie posty typu a u mnie 20 sypała piszą albo młodzi rolnicy którzy uprawiają pola ale na kompie w grze rolniczej albo osoby które nie mają minimalnego pojęcia o rolnictwie każdy kto liczy koszt nawożenia uprawy itd nie będzie pisał takich bajek bo plon 10 do 12 ton jest jak najbardziej do osiągnięcia przy dobrej klasie ziemi i odpowiednich opadach deszczu

Bez przesady. 12 ton o wilgotności 30% to jet dobry wynik, ale na VI klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Koledzy.Czy bierzecie pod uwagę że na forum może być kilku trolli którzy takie banialuki wypisują? 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj