Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

Pytanie do znawców tematu. Ile czasu mokra kuku może leżeć na pryzmie? Przeznaczenie na CCM.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

  woj Kuj-Pom odmiany pioneer,plon 3-4 t ha ziemia kl 2 i 3 i cena 350,tragedia!!!


cztery miesiące praktycznie bez deszczu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Zauważyłem na plantacji podwyższoną ilość glowni pylacej niz co roku, czy u was tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ze względu że dużo w mojej okolicy ma wilgotnościomierze i to różnego rodzaj. Moim zdaniem łatwo idzie skorygować wynik w takim wilgotnościomierzu i oszukać sprzedającego QQ.

Najdokładniejszą metodą jest tak zwana metoda suszarkowa. Uważajcie na podmioty skupujący bo u mnie dużo cwaniaczków się pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Do Miszki . Ta kuku na pryzmie morze swobodnie kilka dni leżeć , do tygodnia  jeśli wilgotność nie przekracza 30 % . Taka zagrzana nawet drobniej się śrutuje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Dzięki za szybką odpowiedź.Dzisiaj troszkę ześrutowałem ale nie dużo.Kuku była koszona przedwczoraj a wczoraj kiprowałem z wywrotki.Mam nadzieję że do poniedziałku nic jej nie będzie. Jakby nie jutrzejsze święto to bym ześrutował i zakisił wszystko a tak to musi poczekać do poniedziałku.Co do ceny to Agriko w Piotrkowie oferowało mi 300zł za 30% i to było powodem że zdecydowałem się wszystko zakisić.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u nas nikt nie kupuje kukurydzy/magazyny pelne/ nawet jak zaproponowałem 500 zł za suchą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

19.10.2014 koszona ,wydajność 12T z ha przy wilgotności 25% -sprzedana po 400 brutto

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

400zł/t brutto to cena za 30% czy tyle dostałeś za 25%?

za 25% do ręki 400 zł -kupił lokalny hodowca co sam suszy dla siebie


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Sprzedane 3 tyg temu po 480+vat (umowa kontraktacyjna) , wilgotność 29-31%,wydajnośc 14 ton z hektara odmiana Maisadur MAS 22R FAO 240.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

koledzy nie będzie po 500zl sucha u nas płacą mokrą do 30% 280zł netto i skupują suchą ale po 450- 500zł wilgotność max 15% tak zeszli .Wczoraj i dziś nie kupowali bo 1 listopada był pożar w firmie w spytkowicach w powiecie wadowickim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakbar    0

Koledzy cena kiepska a mam mało miejsca na przechowanie kukurydzy suchej jeżeli 30 ton zostawię na przyczepach, które mają  plandeki ze stelażem, ewentualnie jeżeli okryje dodatkowo całą przyczepę plandeką czy może stać na polu do wiosny. Nie robiłem tak i zastanawiam się czy wilgoć nie podejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Sprzedane 3 tyg temu po 480+vat (umowa kontraktacyjna) , wilgotność 29-31%,wydajnośc 14 ton z hektara odmiana Maisadur MAS 22R FAO 240.

 

ta wydajność z ilu hektarów?

U mnie średnia z odmian MAS 22, MAS 32 i Tessali z powierzchni 3,1ha (mierzone kombajnem) 7,61t/ha przy wilgotności 24,4%.

Jeszcze mi zostało 90a do wykoszenia to będę miał ostateczne rozrachunki.

Jeszcze ciekawe ile nasiona potanieją :) bo u nas wszyscy co mieli kuku w tym roku już zasiali oziminy i nikt nie chce siać.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj