Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek472    40

mi proponuja 320 za 30 % za każdy procent wilgotności powyżej 30 % - 3% z ceny, a poniżej za każdy procent +1% do ceny, więc przy jakiej wilgotności kosić najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Koś w miarę możliwości jak będziesz miał poniżej 30% a trochę zyskasz przy tych cenach.U mnie pada już drugi dzień z rzędu więc i tak muszę czekać.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Tak najlepiej to chyba koś przy 30 % ,bo co to jest 1% doliczany do ceny podstawowej przy spadku wilgotności poniżej 30


Przy spadku wilgotności poniżej 30 ,praktycznie nic nie zyskujesz a dłużej musi stać na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolega arab1 ma racje. Więcej wagi ubywa niż ceny przybywa, to chyba proste, poza tym coraz więcej połamanej a jakby niespodziewanie zima zaatakowała to już całkiem lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak najlepiej to chyba koś przy 30 % ,bo co to jest 1% doliczany do ceny podstawowej przy spadku wilgotności poniżej 30

Przy spadku wilgotności poniżej 30 ,praktycznie nic nie zyskujesz a dłużej musi stać na polu

Ja uważam że zyskuje się na cenie.W zeszłym roku zszedłem do 26%-40zł/t więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

dzisiaj do okolicznego skupu za mokra 30 % powiedzał mi 280 zł , pytam dlaczego tak tanio a ten do mnie ze obrodziła w tym roku sucha po 480 zł

 

W kujawsko pomorskim jest i była cienka kukurydza .Często gęsto sypała po 3-5 ton a jak ktoś dostał 7 to się cieszy .Ja dzisiaj swoją kosiłem to wychodzi mi 10 ton z ha .Jestem zaskoczony ,bo myślałem ,że sypnie 8 ton to i tak najwięcej w mojej okolicy ,a tu niespodzianka .Coś mi się nie zgadza z % bo pokazuje 42% ,a sąsiad dopiero co kosił i miał 33-35 % i jak mierzyliśmy z kolby miały po tyle samo 30% .Suche są rośliny ze dwa tygodnie liście zielony tylko częściowo i sporadycznie .Coś mi się nie zgadza z % .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja uważam że zyskuje się na cenie.W zeszłym roku zszedłem do 26%-40zł/t więcej.

 

No tak ale sam piszesz że dostałeś 10 zł za każdy procent, a kolega wyraźnie napisał że mu za każdy procent dawają 1% z ceny czyli 3,2  zł to głupotą wtedy jest czekanie na niższą wilgotność. Jemu za te 4% dali by 12,8zł a nie 40 jak Tobie a to zasadnicza różnica.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W moim przypadku ta wilgotność się wyjaśniła i dziwnym trafem od wczoraj wieczora z 42% do dzisiaj spadła na 33% w elewatorze badanie odbyło się na profesjonalnym sprzęcie .A to poprzednio cwaniaczek badał .Jak dla mnie to jest oszustwo ,a dla was ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

dokładnie to za 30 % jest 320zł jedną przyczepe 11t miałem 26,3 % to dostałem 339,2zł, a na drugiej  miałem 9t   30,7% dostałem 310,4zł więc nie jest dokońca tak jak pisałem, więc chyba lepiej suchszą kosić? Ale chyba nie będe czekał bo zostało mi 4 ha i jutro chyba ją pocisne i będzie z głowy, a w listopadzie to może różnie z pogodą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

26 % wilgoci 438 zł/tona brutto podlaskie.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Witam 
Mi proponują 380 netto . Podlaskie , jutro kosze , nie ma co czekać dłużej chyba , wilgotność różna około 27-30%
W okolicy bardzo słabo sypie około 7 ton , aż strach myśleć jak to będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ja w sobote kosiłem 25 i 26 % wilgotności. plon ze słabszej ziemi V, VI klasa miejscami iV 8,3 tony a z lepszej IV i V klasa 10 ton. 438 zł/ton mi wyszło na reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

okolice inowroclawia srednia z 10ha to 10.6t/ha wilgotnosc 31% FAO 240 klasa gleby III-IV. Jak na moje tereny to niezly wynik jak na opady na poziomie 280 mm liczone od 1 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

tomek 7 %
Slevyn jak na III IV klase to nic nadzwyczajnego normalnie bym powiedzaił u mnie tez była podobna susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sobote kosiłem 25 i 26 % wilgotności. plon ze słabszej ziemi V, VI klasa miejscami iV 8,3 tony a z lepszej IV i V klasa 10 ton. 438 zł/ton mi wyszło na 

O której bylo koszone? po południu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

okolice inowroclawia srednia z 10ha to 10.6t/ha wilgotnosc 31% FAO 240 klasa gleby III-IV. Jak na moje tereny to niezly wynik jak na opady na poziomie 280 mm liczone od 1 maja.

 

To naprawde dobry wynik jak na ten rok i kujawy gdzie ogólnie susza była i jest.Jakie miałes nawożenie i jaka odmiana?

U mnie okolice Izbicy kujawskiej od czerwca nie padało prawie wcale do sierpnia,sredni plon ok 8 ton klasa IV.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Odmiana to Multipass od Syngenty. A nawożenie to mocznik 100kg/ha na pole, polidap 120kg/ha na podsiew, 300kg/ha canwil na drugi podsiew na 6 lisc zrobilem canwilem bo mialem na placu. Plus zabiegi z mikroelemntami, ale w tym roku to i tak nic nie dawalo, bo dwa tygodnie po 34stopnie zniszczylo wszystko. W zeszlym roku mialem tyle samo kukurydzy na polu IV-V klasie podobne nawozenie z mocznika dawalo 13,5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

O której bylo koszone? po południu ?

 

Przed 12 zaczynalismu. Ale wilgotność kukurydzy jest w dużej mierze zależna od jej cech genetycznych jedna odmiana może miec 25 a druga odmiana 28 na tym samym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To naprawde dobry wynik jak na ten rok i kujawy gdzie ogólnie susza była i jest.Jakie miałes nawożenie i jaka odmiana?

U mnie okolice Izbicy kujawskiej od czerwca nie padało prawie wcale do sierpnia,sredni plon ok 8 ton klasa IV.

 

 

Powiat Tucholski na wczoraj co kosiłem to z ha ukosiłem 12,400 netto tylko tyle bo na suszarnie pojechała kuku 32% cena 350 wyjściowa plus vat.Dzisiaj lecimy z resztą .Ogólnie sypie nad podziw dobrze ,bo u mnie susza była ogromna ponad 2 miesiące i często gęsto waliło słonko 30st i więcej .Sąsiedzi z areału 200 ha ukosili 800 ton .U mnie z jednego pola co kończę 2,5 ha zebrałem 25 ton (ważone)i jeszcze zostało trochę do skoszenia .Klasa ziemi 4b ,ale też trafiają się kawałki 5 .Odmiana Delitop i jakaś Czeska od kolegi ale nazwy nie pamiętam .Pozdrawiam


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj