Polecane posty

Michalmeer    483

a niech sobie w du.. wsadzą te ceny głąby i tyle czekają jak tylko cene obniżyć .. tylko oni nie widzą tego że jesli my nie bedziemy produkować to ich nie ma .. ale najgorszy taki co we własne gniazdo sr.... wlkp 350 netto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

i bardzo dorze  że kukurydza taka tania kukurydza powinna być po 5zł to by wtedy co niektórym głąbom przytarło mordy.niedługo bedą się na pięśći bić o pole kto ma uprawiać niech wykupią niemcy wszystko i bedzie spokój raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Oj oj chyba sasiad podkupil ziemie i bardzo boli. za wczesnie mama odsadzila od cyca ze masz tak naprane w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

A mówiłem  2  tygodnie temu na forum jak prorok że cena pójdzie do góry.Dziś dzwonią i szukają kukurydzy w centralnej polsce chociaz

urodzaje u nas lekko poniżej średniej 'no napewno nie takie jak jechałem  na agroszoł Bednary to od Wrześni  do Pobiedziska to Kuku

tylko po kolana .Współczuje wam.Pamiętajcie że nadzieja  umiera ostatnia,I po to jest między innymi forum gdzie możemy szybko przekazać

swje opinie by zbytnio nie dać się  nabić butelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Też pisałem że podrozeje. U nas juz wiekszość powykaszała jeszcze z tydzien dwa i na polu zostanie tylko moja wtedy sobie na spokojnie wykosze i mysle ze cena bedzie jeszcze wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

U NAS 320ZŁ WILGOTNOŚĆ 30% ZA KAŻDY PROCENT 15ZŁ MNIEJ CZYLI JAK KOSZĄ TERAZ MA KOŁO 38% DOSTANIE 200ZŁ ZA TONĘ CO Z TEGO ŻE ZBIORY DOŚĆ DOBRE BO NAWET KOŁO 15TON JAK I TAK KICHA KUMPEL ZAWIÓZŁ 20 TON NIE SPRAWDZAŁ WILGOTNOŚCI I WYSZŁA 46% DOSTAŁ 1600ZŁ ZA 20TON.PRAWIE ZABRALI ZA KOSZENIE I TRANSPORT:) ZOSTAŁO MU NA LITRA I SIĘ OPIŁ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKpc    0

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie zwlekanie z koszeniem najdłużej jak się da, wówczas z wilgotnością powinno być lepiej i jak to wynika z tutejszych proroctw z ceną także :)

Edytowano przez MariuszKpc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nikt nie jest prorokiem mozna jedynie spekulowac kazdy robi jak uwaza. Jeśli chodzi o wilgotność to u nas niektórzy maja nawet po 25 % a inni ponad 30 takze duzo zalezy od tego jak kukurydza oddaje wode. Napewno przymrozki by zbiły pare procent ale kto wie kiedy one będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Wtym roku jak się spojrzy  na łan kukurydzy i nie ma zielonych liści u nas w centralnej to wiadomo że ma poniżej 30% I to się sprawdza.A jeżeli  tak jest

to chyba nie ma co czekać bo aura może sprawić figla  I to jest druga strona medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U nas zielonych liści nie ma juz co najmniej 2 tygodnie a i tak u niektórych po ponad 32 ma wilgotności a sa i takie ze 25 maja wilgotności. To zalezy jakie nawozenie dostała kukurydza czy był obornik czy nie kiedy poszedł mocznik no i od odmiany kazda odmiana inaczej oddaje wode, Nie pozostaje nic tylko mierzyc wilgotnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

Sasiad mial 36% a dalsza kuzynka 26% zalezy wszystko nawozenie odmiana i termin siewu oczywiscie tez klasa ziemi, jestem teraz w belgii tutaj qq ladna rowna ale wiekszosc idzie na kiszonke sporadycznie widze kombajn a qq tu zielone jeszcze same krowy okolice brukseli cieplo 21stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Zachodnia wielkopolska ,prawie wszystko jeszcze na polach ,wilgotność między 30 a 40 %.Kuku dosyć dobrze wyrosnięta choć różnice w promieniu np 30 km występują ,cena miedzy 320-370 zł mokra za t ,raczej przewidują spadki ceny ,ale jak będzie zobaczy się .Ogólnie zbiory w całej uni większe o ponad 10 % czyli sporo wiecej ,u nas młócą 10-11 t na dobrej ziemi ,ale zdarza się też 6-8 t


Oj oj chyba sasiad podkupil ziemie i bardzo boli. za wczesnie mama odsadzila od cyca ze masz tak naprane w glowie.

 

Trochę w tym wszystkim prawdy jest ,wszyscy sie przyzwyczaili i do plonów kukurydzy i do ceny ,i dawali olbrzymie  ceny za dzierżawę gruntów ,a teraz trochę płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

dzisiaj do okolicznego skupu za mokra 30 % powiedzał mi 280 zł , pytam dlaczego tak tanio a ten do mnie ze obrodziła w tym roku sucha po 480 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raku71    3

Dolny Śląsk, Kąty Wrocławskie "Komex" za 30% wilgotności płaci 340 netto , tylko u nas narazie mało kto kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Kolego Zuch1234  powiedz swjemu  cwaniczkowi że  w niktórych rejonach polski są wolne ziemie.

Nech sobie zasieje  i będzie miał podwójny  zysk .Życzę jemu powodzenia A nie by się chciało na garbie rolnika zarobić więcej

a niżeli ten garb wart tej ceny.Cwaniaków z taką ceną omijać. Sami się wykruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj