Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matava    20

Przy 350 to masz 2000 tys zysku + dopłaty - podatek. Nie spinajcie się tak koledzy.   

 

Edit 

Oczywiście 2 tysiące.

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava, w 09 Paź 2014 - 20:52, powiedział:

Przy 350 to masz 2000 tys zysku + dopłaty - podatek. Nie spinajcie się tak koledzy.

 

człowieku o czym ty mówisz 2tys zysku przy tej cenie to byś miał przy plonie 14-15ton z ha, a masz taki? to chyba rekordowa granica by była a nie średnia plonu

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Przy 350 to masz 2000 tys zysku + dopłaty - podatek. Nie spinajcie się tak koledzy.

 

to jaki nakład na uprawę wziąłeś pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

pewnie 2 taczki gn*ju na ha i parowoz na wode przerabiany raz na traktora raz na kombajna:)

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

W tym roku to ze wszystkim co by nie uprawiał to tylko zwrot kosztów a jak przekropny rok tak jak u mnie to nawet trzeba dołożyć do interesu i to sporo.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

tak licza nas ludzie z miasta. oni nie widza kosztów poniesionych wczesniej widza tylko potencjalne zyski.np z mlekiem stwierdzono w pewnym miejscu je juz za dobrze było i dobrze ze ceny spadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Okolice Inowrocławia na razie płaci 406 brutto z VAT-em ,wydajność 6 w porywach 7 ton z ha .Przerąbany rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

to jaki nakład na uprawę wziąłeś pod uwagę?

3500 zł/ha zależnie od stanowiska. nakłady dość duże i plony duże, ale chciałem was też trochę podpuścić. Pogoda jednak była w miarę sprzyjająca. Współczuję kolegom z Kujaw, tam podobno cienizna.

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W tym roku to ze wszystkim co by nie uprawiał to tylko zwrot kosztów a jak przekropny rok tak jak u mnie to nawet trzeba dołożyć do interesu i to sporo.

 

Bez przesady ceny nie sa wysokie ale na plus tak czy siak sie wyjdzie nawet z tej IV klasy a nawet V plony były bardzo dobre i to rekompensuje po części niskie ceny tyle odnośnie zbóż oraz rzepaku jak u mnie gorzej jest z kukurydza nie dośc że plony są co najmniej bardzo słabe to i cena najniższa z pośród ostatnich kilku lat kto posiał na piachu tak jak ja miejscami nawet Vi klasa to raczej na zysk w tych miejscach nie ma co liczyc aczkolwiek jeszcze nie kosiłem i nie podliczałem nakładów i dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a jak z cenami w opolskim ja mam kontrakt na 470 netto ale niestety tylko po 10t/ha a z tego co slysze to u nas plonuja wczesne odmiany 12-14t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Agroas dał cene zaporową 300 netto( informacja z początku tygodnia), podejrzewam że tyle maja zakontraktowanej że już im nie zależy, Olejnik Ziębice 380 netto, niewiem tylko jak płacie na dzień dzisiejszy bioagra Goświnowice, jak ktoś wie to proszę o info, a ja w poniedziałek zadzwonię to będę wiedział. U mnie podobnie po 10t/ha zakontraktowanej po 450 netto, a zapowiada się że będzie lepiej, ale jeszcze ze 2 tygodnie conajmniej trzeba poczekać bo kukurydza jeszcze mocno zielona (Multitop), łuskana miała czoraj 39 wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

3500 zł/ha zależnie od stanowiska. nakłady dość duże i plony duże, ale chciałem was też trochę podpuścić. Pogoda jednak była w miarę sprzyjająca. Współczuję kolegom z Kujaw, tam podobno cienizna.

 

to masz spory nakład. Ja w tym roku mam niecałe 2,5 tyś/ ha. W zeszłym roku 3,2 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

koledzy dajcie jakieś namiary do tego wawrzyniaka. Bardzo bym prosił

wawrzyniak Tursko kolo pleszewa numer to poszukaj se w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

okolice konina 380 za 30 procent ale plon d...a 7,4 z hektara i zeby bylo weselej szlyszalem ze 3t/ha tez sie trafialo  bardzo sucho bylo i qq w tym roku na zero  ;[  ;[  ;[  koszty duze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Cena niby idzie a raczej idzie do góry to znowu kantują na wilgotności.Kolego  z podkarpackiego  za 300 zł  jak masz sprzedać  to kopnij go w tyłek

weż transport poszukaj w necie i jeszcze dużo ci zostanie.Kasować cwaniactwo nierobów  by twoją ciężką pracą się doirabiali.Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FirmaSzmidt    0

 

Wstępnie mówiło się o cenie 310-320 netto przy 30% ale ostatecznie usytalili cenę na poziomnie 360 netto

 

 

Witam!

Dzisiaj płacimy 370 zł/t + VAT 7%. Termin płatności do 7 dni.

Skup odbywa się bez kolejek.

Firma Szmidt Jan Szmidt, Biskupie 11, 62-561 Ślesin

tel. 665 668 282

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panie Szmidt jeśli płaci Pan tyle ile jest powyżej zadeklarowane i to jeszcze w ciągu 7 dni to bardzo dobrze. Osobiście nie uprawiam  kukurydzy, więc  mimo Pana propozycji nie skorzystam a cena kukurydzy powinna być mi obojętna. Jednak podaję informacje dotyczące cen skupu kukurydzy po to aby inni użytkownicy forum mieli rozeznanie jak to wygląda w mojej okolicy.  I na dzień dzisiejszy wygląda to tak że cena spadła do 340 brutto przy 30%.  Najśmieszniejsze jest jednak to choć pewnie nikomu do śmiechu nie jest że za każdy procent  wilgotności powyżej 30 odejmowane jest 20 zł od ceny a za każdy procent poniżej 30 cena rośnie o 5 zł. Więc pytam gdzie tu jest sprawiedliwość i czy jeszcze gdzieś w Europie tak kantuje się rolników. dodam jeszcze że skup odbywa się na zapisy, nie że sobie skoszę i zawiozę kiedy mi pasuje tylko muszę sie zapisać na dany dzień i na określoną ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

patfilmax i pozostali userzy

 

Jakie są szczegółowe warunki takiej umowy kontraktacji, zważając na wysokie ceny za tonę i na czym to dokładnie polega?

 

Czy są jakaś minimalna granica tonażu, areału?

Jak wygląda odbiór? Czy dana firma przesyła np; kilka tirów na konkretny termin za dodatkowa opłatą(jeśli tak to czy zdarzają się opóźnienia z ich strony), czy trzeba zapewnić własny transport?

Czy w umowie są kruczki, pozwalające zmienić cenę na inna niż w umowie?

 

Prosiłbym o odpowiedzi, ponieważ nikt w moim rejonie takich umów nie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Wszystko jest praktycznie do dogadanie z kupującym, minimalnych granic w tonażu raczej niema (przynajmniej u mnie okoliczni skupujący nie mają), ale wiadomo jak powiesz ze masz 20 ton to nikt do Ciebie nie wyśle transportu. Ja raczej staram się dowozić własnym transportem bo wtedy jestem niezależny, a w granicach 15km mam 5 dużych firm skupujących (agro-as, bioagra goświnowice. agro-efekt, PRZ Mieszko, Młyny kukurydziane Ziębice) Kolega miał np zakontraktowaną kukurydze w Agro-as to dogadał się że samochód podstawiają na pole na koszt kupującego. W tamtym roku woziłem do Bioagry to do nich kontraktuje się kukurydze przez polskie młyny, bardzo długo się stoi w kolejkach bo przyjeżdżają samochody z całej polski. Jeżeli chodzi o umowy to raczej są konsekwentni i je realizują. Jedyny kruczek jaki ja znalazłem w swoich umowach to że jeżeli oni zerwą z tobą umowe to płacą kare 10% wartości  kontraktu i tyle, ale jeżeli ja bym z nimi zerwał umowe to też płace te 10%, ale jest zapisane że mogą dochodzić wyższego odszkodowania przed sądem jeżeli ponieśli z tego tytułu wyższe straty.

Dzisiejsze ceny netto:

Bioagra 350zł

Agro-as 300zł (trzeba się umawiać)

Ziębice Młyny kukurydziane 320zł

PRZ Mieszko 327 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Lechpol 360 netto, +-10% wilgotność, potrącają za zanieczyszczenie( rok temu tego nie było).

 

Nie ma minimalnej granicy tonażu, areału.

Tu zależy od firmy. U nas jest potrącenie od tony 10zł do 20zł. Czyli tir 24T=240zł lub 480zł za transport- wszystko od firmy zależy.

Zazwyczaj jest kara w umowie. Tak jak poprzednik napisał. Kruczki są w umowie. U nas jeden "nowobogacki" powymyślał sobie odszkodowania wyssane z palca (wyższe straty ładnie to koga ujął) i od 3 lat ma w skupie pustki to teraz daję ogłoszenie że można negocjować warunki umów. Blisko nie chce mu nikt odwieźć to szuka daleko gdzie go nikt nie zna ale termin płatności ma 30 dni i podobno jeszcze nie może się wyrobić w terminie.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj