Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szarlej    72

Witam, orientuje się ktoś, co proponują na chwilę obecną za kukurydzę mokrą w tym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

o tym czasie 450 ? marzenia .. wielkopolska 380 netto - 30 %


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

G. R. Bronów na tyle podpisywało kontrakty jeszcze 2 tygodnie temu. Ale jeszcze podpisanych nie odesłali. Podobno Wawrzyniak w Tursku też taką cene oferuje, oferował może ktoś potwierdzić czy na dziś tyle jest? Rejon Pleszew, Ostrów, Krotoszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

To w tym roku lepiej sprzedać ziarnówkę na kiszonkę,płacą ok 4tys/ha

U nas ze wwzgledu na susze kukurydza jak ladna a takich nie ma sporo w rejonie schodzi na pniu na kiszonke po 5000-5500 chetnych nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To prawdziwa okazja .

Dzsiaj miałem przyjemność zapoznac się z ofertą , 340 zl/t 30% , tyle że na tą stawkę zamknięto już kontrakty i nowych nie podpisują .. Chodzą słuchy o przymiarce na kolejną cenę w wys 280 zł/t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

280 zł/t???Jaja sobie robią.Ja miałem ofertę na 400 i nie podpisałem.Liczę po cichu że ta cena wróci bo qq nie wygląda lepiej niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przykro mi, ale to se ne vrati pane KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Xemit, z jakiego rejonu jesteś? U mnie drogo bo Wawrzyniak podbija co rok stawke a reszta próbuje równać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Połudnowo-zachodnia Polska .

Kupujac kukurydze po 400 zl/t 30% , potrzeba kupić 1250 kg by uzyskać ok 1t ziarna , które jako suche kosztuje już 500 zl. Jesli dodasz do tego koszt suszenia , ubytki magazynowe ,koszt kredytu skupowego , koszty przechowania i ew zysk na poziomie tylko 8-10% , zauważysz ze przy obecnej cenie pszenicy i kursie waluty , zysk na tym interesie jest wyjątkowo watpliwy .

Dla przykladu tak płacono w 2012 r i proporcje cen dają do myślenia.

Przedstawiamy ceny zbóż zebrane telefonicznie 16 października (zł/t bez VAT):

Polskie Młyny (woj. mazowieckie)

Pszenica konsumpcyjna - 920

Pszenica paszowa - 860

Żyto konsumpcyjne - 700

Jęczmień konsumpcyjny - 750

Kukurydza mokra 30 proc. - 510

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Xemit, z jakiego rejonu jesteś? U mnie drogo bo Wawrzyniak podbija co rok stawke a reszta próbuje równać.

Wawrzyniak to okolice Pleszewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tak, a dokładnie miejscowość Tursko koło Goluchowa. Właściciel ma gorzelnie, wytwórnie alkoholi, gospodarstwo i szerokie plecy w warszawce. Ale co by nie powiedzieć za kukurydze cene ma wysoką co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to trzeba dac za gościa na mszę , bo aż dziw bierze że opacznie rozumie haslo " by żyło się lepiej" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mi się udało z Wawrzyniakiem kontrakt podpisać na 480 zł netto, ale to jakoś w kwietniu było. Co do jego cen to w okolicy zawsze najwyższe, daje tyle by zapewnić sobie towar na produkcje ( skup kukurydzy i gorzelnia jest w Tursku i Zbiersku, nie wiem jak w Tursku ale w Zbiersku podobno dziennie przerabiają 120 ton kukurydzy także łatwo obliczyć ile potrzebuje). Po drugie ma z czego dać, z kukurydzy najpierw pozyskiwany jest alkohol, potem odpad idzie na biogazownie ( która również jest jego własnością) a resztki są rozwożone na pola, takze po mimo alkoholu ma jeszcze dochód z energii i gratis nawóz. Jeśli chodzi o współprace i płatności naprawdę polecam, nie można złego słowa powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ktoś może polecić jakiegoś odbiorcę kukurydzy mokrej południowe Mazowsze,świętokrzyskie bądź łódzkie?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

320zł? Chyba ten ktoś na łeb upadł :)

 

U mnie na dziś 450zł/t przy 30%. A będzie jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u każdego 300 parę a u Ciebie 450 i ma drożeć ciekawe.http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/zapowiadaja-sie-rekordowe-zbiory-kukurydzy,53166.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Jak ja lubię takie analityczne spekulacje, które nie wiedzieć czemu zawsze wypływają przed żniwami :)

 

A 450zł/t wczoraj płacił Cedrob Ciechanów. Jak nie wierzysz - zadzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj