News
MichalP

Polski rozrzutnik dwuosiowy - zakup

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    14

Słuchajcie chce kupić rozrzutnik dwuosiowy i trochę ich obejrzałem i mam mały dylemat i potrzebuje pomocy.

Czy polskie rozrzutniki dwuosiowe różniły się w ładowności?

Czy rozrzutnik z 4 łańcuchami jest mocniejszy od tego z dwoma, będę go wykorzystywał do wożenia kukurydzy no i obornika.

Czy różniły się budową zawieszenia?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i rady :)

maciekc2    3

polecam rozrzutnik z cynkometu ,borty w ocynku rama tez na dwie taśmy prosta budowa bazowana na rorzutniku Czarna Białostocka.Dwie taśmy są lepsze bo obciazenie rozkłada się na 4łańcuchy a nie na 2 i tak szybko sie nie rozciagają i listew nie wykręca.

Ropsonok    8

A lepszy jest rozrzutnik na tandemie czy z tymi dużymi kołami? I te wałki z tyłu pionowe to lepiej 4 czy 2? Zamierzam kupić takie coś na młodego rolnika i nie wiem w jakiej opcji

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

2 duże są bardziej uniwersalne- na dole są tarcze, które rozrzucają szerzej, przy zakupie rozrzutnika z zasuwą można go potem wykorzystać do wapnowania. Co do układu jezdnego ciężko stwierdzić, na dużych kołach powinien być stabilniejszy.

danielhaker    1367

Słuchajcie chce kupić rozrzutnik dwuosiowy i trochę ich obejrzałem i mam mały dylemat i potrzebuje pomocy.

Czy rozrzutnik z 4 łańcuchami jest mocniejszy od tego z dwoma, będę go wykorzystywał do wożenia kukurydzy no i obornika.

Było kilka typów, ale budowa chyba była niemalże identyczna

st220    13

W ładowności były małe różnice, ale budowa identyczna.

Tak z 4 łańcuchami jest lepszy bo łańcuchy wolniej się rozciągają.

Co do kół to musisz sam się zastanowić czego potrzebujesz, na jednej osi z kołami po bokach jest niby lżej ciągnąć na polu niż tandem, ale jeśli np. pola masz trochę dalej od domu to na tandemie można z większą prędkością po drogach śmigać.

Golden_85    0

miałem okazję popracować w firmie "usługi rolnicze" kosilismy kukyrydze na kiszonke i mi przypadło wożenie rozrzutnikiem cynkomet 8T, tandem, prod. 2008r

+ szybki hydrauliczny posów, fajne szerokie opony choć małe - i to byłoby tyle

- jakos stali wykorzystywanej do produkcji koszmar, skrzynka od psuwu 3-ci raz się rozleciała, oko od zaczepu sie rozerwało, łańcuchy szybko się rozciągaja (dostęp do naciągu kiepski), wiecznie urwana blacha"ta po skosie z przodu w skrzyni ładunkowej, z tego co się dowiedziałem ostatnio ten rozrzutnik pogubił koła w trakcie pracy

Pracowałem tez innymi typu Bergman, Tytan czy Fortschritt 088 i są naprawde duzo lepsze

Golden_85    0

a z metal fachem nie miałem doczynienia

jedno moge powiedziec - sa bardzo ładne "ale to nie o to do końca chodzi żeby były ładne

wlodek74    0

Kupiłem niedawno metal- fach n-280 ocynkowana rama,otwierane burty ułatwiają mycie, zasiatkowany przód ułatwia cofanie i obserwowanie ilości obornika ,dzięki resorom i górnemu zaczepowi bardzo dobrze prowadzi się na nierównościach nie wiem czy to zaleta czy wada ale ma drewnianą podłogę.Wywiozłem kilkadziesiąt rozrzutników obornika jak na razie jestem zadowolony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciek21
      Jaki rozrusznik do ciągnika 95 km mam na oku unie tytan 11 na tandemie czy 95 km wystarczy 
    • Przez MafiaLolek
      Witam, mam do wyboru w nowym roku kupic prase lub rozrzutnik 1 osiowy
      Cena Prasy to 2000zl jednak prasa wymaga wkladu finansowgo i duzo czyszczenia, prasuje 1 ha slomy rocznie i 0.80 ha siana, Prasa to model z 224
      Cena rozrzutnika to 3000 bez wkladu wlasnego rozworze  rozrzutnikow rocznie
      Co sie oplaca bardziej ?!
    • Przez adamek1942
      ładowność nominalna 6,5 tony
      - adapter 2 walcowy pionowy,
      - zasuwa hydrauliczna,
      - deflektory,
      - wał napędowy szerokokątny,
      - osłona tylna adaptera.
      cena 80 brutto co o tym myślicie ?? ;D
    • Przez KrychxU
      Witam, chciałbym zasięgnąć porady, czy z 7 tonowym rozrzutnikiem firmy leboulch który posiada 3 wałki rozrzucające poradzi sobie Zetor 7211?
      Czy takum rozrzutnikiem dam radę rozsiewać wapno? 

• Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.