pala92

Buraki cukrowe uprawiane po kukurydzy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pala92    69

Witam. uprawia ktoś buraki po kukurydzy? jaki taki przedplon wpływa na plon? słyszałem ze coś nie pasuje z opryskami ktore działaja po kuku czy to prawda? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Tak uprawiamy. Na chwile obecna nie widać różnic jak na normalnym polu po innym przedplonie. Co do kwestii chemii kukurydzianej ,trzeba czytać etykiety czy nie ma dużych przeciw wskazań dot. buraków cukrowych,bądź dobierać odpowiednio herbicyd pod kukurydzę. Dosyć ważny zabieg ,dobrze rozdrobnić resztki po kukurydzy i ładnie zaorać aby nic nie pozostało na wierzchu ,bo delikatnie czasami ,może się zapychać :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

ja też tak uprawiam czasem po kukurydzy i szczerze powiedziawszy to różnicy nie ma . Ale to rzadko bo kukurydza też wyciąga pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Na drugi rok dalsza część eksperymentów,zobaczymy co z tego będzie na dłuższą metę :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

2015 r były buraki w teraz kukurydza i na tym polu fioletowa i u nas w okolicy tak wszyscy maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

2015 r były buraki w teraz kukurydza i na tym polu fioletowa i u nas w okolicy tak wszyscy maja 

 

U mnie też jest kuku po burakach już drugi rok i kukurydza jest piękna, a dawany był tylko saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Miałem buraki po kukurydzy klasa ziemi II i nie polecam w przypadku jeżeli kukurydza była pryskana Lumaxem buraki były słabe a tam gdzie nałożył się oprysk były puste place;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

u mnie też buraki po kukurydzy słabo rosną. oryskane było Succesor i Inovate a i tak coś chyba zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj