Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamilzapalski

John Deere 6130M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john

Witam.

Chciałbym się coś dowiedzieć o ciągniku John Deere 6130M. Czy seria M jest dobra? Czy filtr cząstek stałych ma jakieś wady? I ogółem jak się sprawuje itp.

Michalmeer    366

czytałem o nim w testach i co do silnika o musi chodzic na najlepszym jakosciowo paliwie .. tyle tego wraca do zaworu erg ze lepiej nie powinien chodzić na paliwie z dodatkiem bio

• Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

Kolego a widziałeś złego John Deera ? bo dziwne pytania zadajesz... Seria M jest po prostu gorzej wyposażona niż seria R ale to mocne masywne i wytrzymałe maszyny

• Like 1

MKrajes    28

Seria M różni się od serii R jedynie turbosprężarką jeżeli chodzi o silnik. Inną sprawą jest kompletnie nowa kabina w porównaniu do serii M.

Co do paliwa to kilka 6M i 6R pracuje u znajomych już ponad rok na paliwie z pobliskiej stacji nie żadnych vervach itpi mają sie bardzo dobrze. Więc lepsze jakościowo paliwo nie zaszkodzi ale nie jest też jakimś wymogiem w użytkowaniu tych maszyn.

• Like 1

boku27    222

Kolego a widziałeś złego John Deera ? bo dziwne pytania zadajesz... Seria M jest po prostu gorzej wyposażona niż seria R ale to mocne masywne i wytrzymałe maszyny

Dobre tzn. niezawodne JD to były do serii xx 20. ;)

• Like 1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Potwierdzam 6620se oraz 5720 ;) bezawaryjnie i oby tak dalej !

• Like 1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz co nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale 6130M jest na ramie dla 6 cylindrów. Zaś od 125M w dół to rama na 4 cylki. Więc ciągnik 6130M powinien być gabarytowo większy choć z tą samą ilością cylindrów. Myślę, że 5km to mała różnica w mocy a jak miałbym wybierać to brałbym na twoim miejscu 6125m. Tak moim zdaniem jest najlepiej ponieważ i to i to jest w 4 cylkach a jeśli chcesz mieć lepszą widoczność to masz ją gdy maska jest krótsza dzięki innej ramie.

Więc reasumując Jeśli chcesz ciągnik w 4 cylach i chcesz ok 130 km to brałbym 6125m ;) Wyjdzie na pewno taniej!

A jest opcja 6130M 6 cylindrow? Bardziej Mnie interesuje 6130M, bo jest masywniejszy i wiekszy gabarytowo... Ale czy te 4 cylindry dadza rade na ramie 6 cylidnrowej?

I z tego co zauwazylem 6125M jest popularniejszy.

kris14    261

Nie ma takiej opcji. Z opinii użytkownika 130tka wypada słabawo w tej dużej budzie.

Ok. Dzieki za info :) Pisalem z takim jednym co ma 6125M i mowil, ze jest opcja 6 cylindrow w 6130M wiec nie wiem :(

Edytowano przez kamilzapalski

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za ok 300 tyś tylko nie wiem brutto czy netto lecz pewnie netto możesz mieć 6150M W FULL wypasie.

kris14    261

Nie ma takiej opcji żeby 130tka miała 6 cyl silnik. Ona ma ramę od 6 cylindrowego modelu, przez co jest większy, ma dłuższy rozstaw osi.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czemu teraz robią właśnie takie ciągniki tz. 130/140 km i jeszcze w 4 cylindrach? Wiem też, ze jest Valtra 170km z 4 cylkami i 130 z 3 . To idioctwo.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

myśle, że tak z 260 netto 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie więc ten 130m to ok 250/260 tysięcy! 

hunter871    0

koledzy a moglibyscie doradzic jaka skrzynie wybrac w tym jd? jakie wyposażenie opcjonalne jest w nim? na pewno bede potrzebował go z przednim tuz

Miekka os, AutoQuad Plus najlepsza przekladnia w John Deere. Nie wiem do czego bedzie Jelonek na Twoim gospodarstwie :D A ty tez patrzysz nad 130?

Edytowano przez kamilzapalski

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym brał na pewno tego modelu AutoQuad Plus Eco shitf ^^. Za 260 netto czyli tak 300 brutto kupisz full opcję z tuz, wom, TLS+, 4 wyjścia hyrauliczne, itp. Pamiętaj bierz siedzisko najwyższej klasyfikacji ;).

Amortyzowana kabina w M jest niedostępna ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Nowak5425
      Witam,mam problem z Jd 5055E 2010 r, przepracowane 1650 h. Ciągnik z opóźnieniem reaguje na poruszanie pedałem gazu, kolejna sprawa jest taka że jeśli pracuje chwilowo na wyższych obrotach i puszczam gaz obroty nie spadną jak zwykle bywało do 800 / min tylko ciągnik gaśnie. Jeśli wcisnę pedał nie wejdzie od razu na odpowiednie obroty tylko wskoczy na wyższe, następnie delikatnie spadną. Wykluczam filtr paliwa i paliwo raczej też. Do ciągnika było zalane przez przypadek gorsze paliwo na którym pracował około 4h i wszystko było dobrze. Drugiego dnia zaczęły się dziać właśnie takie cuda jakie opisane są wyżej. Spuściliśmy wszystkie paliwo ze zbiornika i zalaliśmy paliwo bardzo dobrej jakości,ciągnik popracował około 40 minut, uważam że przez ten czas przepalił gorsze paliwo, które zostało w układzie.W czym może tkwić problem, pompa wtryskowa ? Na jakie koszty się nastawić ?
    • Przez kiler
      Wie ktoś może jak za pomocą komputera w desce rozdzielczej usunąć błąd serwisowy VTV 916.14? Dostałem się do adresu tego błędu i jak kliknę w niego wyskakuje mi licznik ile razy błąd już wystąpił (267). Klikam dalej i wyskakuje mi czy go usunąć (CLR) i jak kliknę że chcę to mi dziada nie usuwa i ciągle licznik pozostaje na 1. Może macie jakiś pomysł jak ten błąd usunąć?

A tak poza tym to wymieniałem filtry paliwa i skasowało mi ilość spalonego paliwa i średnie spalanie po wyciągnięciu czujnika szkoda mi tych danych

• Przez adikpl1
      Niedługo do sprzedaży mają trafić nowe dwa modele będące uzupełnieniem oferty ciągników serii 5E. Produkowane prawdopodobnie będą w MONTERREY - Meksyk

Silniki: PowerTechM Tier 3 turbodoładowane, pompa wtryskowa rozdzielaczowa
      4045HP058 82 KM 315Nm
      4045HP059 92 KM 353Nm według normy 97/68/EC
      Przekładnia 12/12 PowrReverser™ rewers EH, 4 biegi, 3 zakresy
      WOM niezależny 540/540E
      Hamulce tarczowe mokre sterowane hydraulicznie

Układ hydrauliczny otwarty w położeniu neutralnym, pompa zębata typu tandem, mechaniczny podnośnik, cięgła dolne stałe z wymiennymi kulami
      układ kierowniczy 24,9 l/min
      układ zewnętrzny 62,2 l/min
      udźwig podnośnika 1530 kg przy 610 mm za kulami zaczepowymi

Zbiornik paliwa 126 l
      Masa własna (wysyłkowa) 5083E 3044 kg, 5093E 3234 kg
      Opony standardowe 12.4 X 24 ,16.9 X 30
    • Przez tomek2201
      Witam. Będę wymieniał olej w skrzyni w JD i do tej pory był lany fabryczny Hy-Gard. Czy mogę zalać zamiast tego Fuchs Agrifarm Stou MC 10W40? Bo chciałbym mieć taki sam olej we wszystkich ciągnikach. Lał ktos ten olej do JD? Nie narobi mi problemów. Ciągnik ma rewers elektrohydrauliczny. Bo do NH TD60D myślę że bez problemu się nadaje.
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.