Zaloguj się, aby obserwować  
Tigon

NHT4 85 czy Kubota 8560

Polecane posty

Tigon    1469

Tak jak w temacie co możecie powiedzieć na temat tych maszyn i który będzie bardziej niezawodny z nich , z góry thx za wszelakie info , aha i jak to jest z dostępem do części zamiennych w kubocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

Główny magazyn części Kuboty na Europe znajduje się w Niemczech i wszystkie części są dostępne w ciągu 48h, a co w tym nh masz jakie wyposażenie? w Kubocie masz wszystko w standardzie zaczepy, obciążniki, klime, rwers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

W Nh jest przekładnia 24x24hi-lo , pompa 64l ,opony 420r34 tył , klima , coś tam w specyfikacji pisze o wzmacnianej osi ale nwm jak to jest , cena to ok 150 netto ,Kubota praktycznie tyle samo wychodzi , tylko właśnie któy będzie bardziej wytrzymały bo to o to chodzi głownie :| , aha i będzie pracował z Turem

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

a jak to jest z tymi biegami w kubocie , podczas jazdy próbnej nie powiem aby wchodziły lekko o reduktorze już nie wspominając , diler pisał że tak mają jak są nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Jak był nowy, to biegi przełączały się ciężko. Teraz trudniej przełączają się po uruchmieniu, jak ciągnik jest nie rozgrzany. Reduktor łatwo przełącza się wówczas gdy dźwignie biegów i rewersu są w położeniu neutralnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Mam jeszcze jedno pytanie czy te półbiegi żółw, zając są pod obciążeniem ? i czy Cena 150 netto z 3 wyjściami , przód 360r24 i tył 480r34 jest dobrą ceną ?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Ja półbiegów używam przy pracy w polu, pod pełnym obciążeniem. Podczas jazdy na dużej szybkości półbiegów nie używam. Z ceną nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Kubota się sprzedaje na moje oko tylko ceną i propagandą (reklamy, sponsorowane wywiady, sponsorowane artykuły itd). Miałem okazę popracować chwilę Kubotą to bardziej przypominała mi Pronara z rewersem niż nowe zachowanie John Deere, Massey czy New Hollanda.

Co do T4.85 pomyśl nad podnośnikiem EDC, fotelem pasażera, półbiegami, ważna jest też hydraulika, opinia o serwisie i wiele innych. W T4 jest bardzo ergonomicznie w kabinie co napewno zasługuje na plus jeśli dużo pracujesz w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

No proszę jaka polityczna wypowiedz kolegi, no ale czego można się spodziewać po fanie new holanda, skoro new holand jest taki super to dlaczego w amrolu i agro sieci jest po 5-6 mechaników serwisowych a w perkozie ponad 20 i jeszcze nie ogarniają roboty, znam kilkunastu użytkowników new holanda i każdy miał awarie w okresie gwarancyjnym a traktor kubota chodzi bez awaryjnie. O czymś to chyba świadczy. Oczywiście wnętrze kabiny w kubocie nie jest tak komfortowe jak w new holand czy JD ale to nie samochód tylko traktor więc nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

Ile Kuboty w Polsce jest sprzedanej aby twierdzić, że się psuje albo nie psuje? Kubota sprzedaje się dobrze dopiero od pół roku, więc serwis się zapewne dopiero uczy a serisantów może dopiero przybywać bo póki co z kogo by żyli?. 2-3 lata temu nikt o Kubocie nie mówił, nie myślał, części do Kuboty gdzie szukać było? a gdzie dziś kupic tez dobre pytanie i za ile. Dzisiaj jak gdzieś jest Kubota to tylko dlatego, że jest masa reklam, artykułów sponsorowanych o niej i chyba kupują ja tylko wlasciciele małych gospodarek ktorzy maja male wymagania i srednie pojęcie. Nie jestem ślepo zapatrzony w New Holland ale w Kubocie nie widzę zupełnie nic ciekawego, jeździłem nią kabina straszna, ergonomia straszna, wyposażenie - nic specjalnego a na forum tutaj próbuje się ją reklamować ile się da na siłę. Wolałbym nh, jd, df, mf i wiele innych marek od kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Zgadzam się w pełni z opinią kolegi "podlach93". Ja zdecydowałem się na Kubotę po zasięgnieciu opini kilku posiadaczy tych ciągników. Wszyscy potwierdzali bezawaryjność w pracy. Tymczasem, użytkownikom New Holandy sprawiały większe lub mniejsze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

 nffanatic czyli uważasz że artykuł w czasopismach rolniczych typu rpt chwalący kubote jest sponsorowany a jeżeli NH, JD czy DF wówczas jest autentyczny?

faktem jest że kubota nie niesie za sobą jakiegoś przepychu ani przesadnego komforty ale praca nią nie jest ani trochę uciążliwa, jeżeli chodzi o spalanie to faktycznie w lekkich pracach jest ono bardzo małe ale w ciężkiej robocie to różnica może być do 2 litrów, ja w bajki nie wierze moc bierze się z paliwa i jak robi to musi spalić tak samo kubota jak i john deere, ale fakt jest że puki co kubota naprawdę chodzi prawie bezawaryjnie, a takie marki jak JD czy NH gwarancji bez awarii nie przelatają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj