Skocz do zawartości
LeXXus44

Stare opony - co z nimi zrobić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeXXus44    3

Witam,

Uzbierałem trochę starych opon i tylko zalegają mi na podwórku. Macie może pomysł jak ich się pozbyć?

Mam większą ilość różnych typów i rodzajów (samochodowe, ciężarowe, rolnicze). Ponad 25 lat rozwoju to się uzbierało :P .

Istnieje jakiś skup starych opon?

Leżą pod chmurką, więc raczej mało która nadaje się do jazdy.

Myślałem jeszcze zawieźć do punktu zbiórki odpadów, ale nie wiem czy przyjmą mi taką ilość.

Niby przyjmują opony od gospodarstw indywidualnych, ale rożnie to bywa...

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    195

W gminach są organizowane zbiórki zużytych opon, w wyznaczonych miejscach, u nas raz na 2-3 miesiące.

Punkt był ode mnie z 700 metrów to wszystkie oddałem, dwa razy wywoziłem, a jakbym sam chciał odwieść to tylko z samochodów osobowych, o rolniczych, a nawet z przyczepy 20" nie chcieli słyszeć.

LeXXus44    3

W mojej okolicy nie słyszałem o zbiórce opon.

Mam przed sobą załącznik nr 1 do regulaminu PSZOK i punkt 5. Zużyte opony rowerowe, motorowerowe, motocyklowe, z innego sprzętu domowego (np. wózki dla dzieci) z samochodów osobowych, sprzętu rolniczego z indywidualnych gospodarstw domowych. Kod odpadu 16 01 03.

Dziś przejadę się po punktu i zobaczymy.

kris14    259

U mnie stare opony można zostawić w zakładzie wulkanizacyjnym. Oni mają podstawiany kontener, wszystkie zużyte opony tam ładują, potem trafia to do recyklingu.

LeXXus44    3

Wczoraj byłem w PSZOK i Pan pilnujący placu powiedział, że co mam i przeszkadza na podwórku mogę przywieźć i zostawić. :)

kkamill    2

powycinaj, powywijaj i pomaluj srebrzanką. Leć na targ i jeszcze kupę kasy za takie coś uzbierasz. Widziałem w okolicy dość sporo tego typu stroików w ogródkach :) Trzeba mieć łeb do interesu! I dużo wolnego czasu by takie rzeczy robić :)

Ach , gdybym tylko czas miał i pieniądze ,
miałbym hurtownie takiego sprzętu ze zużytych gum .
Też myślę o tym jak zarobić na pozostałościach z opon .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Deutz1
      Witam.

Czy ktoś wie jakie są oryginalne rozmiary opon do 3080 w moim tył jest 18,4x38 w innym 16,9x38 a przód w obu 13.6x28
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez plusz01
      Witam
      Mam małe pytanie do szanownych kolegów. Mianowicie przymierzam się do zakupu nowych opon i z tąd moje pytanie. Na początku zaczniemy od przednich opon jaki kupić zwykłe takie jak w oryginale czy może jodłowe które będą miały lepszą przyczepność w warunkach polowych. Ostatnio założyłem do swojego władka wspomaganie więc nie raczej nie będzie problemów ze skrętem interesuje mnie przyczepność które lepiej się sprawdzą ?. Druga rzecz co z oponami do tyłu zostawić oryginalne 11.2 czy może założyć szersze takie jak w C330 12.4 dodam że aktualnie dołożyłem obciążniki na tylne koła około 70 KG na jedno koło. Proszę o pomoc w doborze oraz przedstawienie waszych doświadczeń. Pozdrawiam