Skocz do zawartości
News
vitoma

Zmiana piast w opryskiwaczu z 5 na 6 szpilek ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Piast
vitoma    51

Witajcie.

Rozważam opcje założenia szerszych koł 17' z felgami na 6 szpilek do naszego opryskiwacza sadowniczego tifone. Obecnie sa tam felgi 9x15' i opony 265, felgi 5 szpilek.

Czy da sie zmienic same piasty bez zmiany czopów piast ? Czy i czopy trzeba wspawac nowe ?

Czy piasta bedzie mi pasowac od przyczepy ? http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=piasta+przyczepa&bmatch=seng-v6-p-1-mt-0718

Tak to obecnie wyglada:

a3lkH3.jpg

A chciałbym zalozyc np. takie kola : http://allegro.pl/opona-tandem-beczkowoz-balony-480-45-17-11-5-15-3-i4490624586.html

Druga sprawa czy ktos kupował bieżnikowane opony właśnie od tego pana którego aukcje kół wkleiłem (z Przeworska) ? Jakies opinie ?

pozdrawiam

locke    291

A to musisz dopasować łożyska na czop i do piasty od przyczepy.Zobacz czy oryginalne od D-47 łożyska nie będą pasować.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Sadek    476

Jeżeli jest miejsce że opona się zmieści a problem tylko w liczbie otworów to najlepszym rozwiązaniem jest wywiercenie drugich otworów w feldze lub w piaście do nabicia szpilek.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mf255fan
      Witam 
      Zamierzam zrobić wyciągarkę leśną do zrywki drewna w górzystym terenie (jak to bywa na podhalu) Bazą mojej wyciągarki była by wciągarka z Robura. http://www.bankfotek.pl/view/2050210
      Przełożenie 3:1 i to chciałbym jeszcze zredukować poprzez koła zębate i łańcuch, tylko ile tak aby mieć wystarczającą moc i wydajność (prędkość zwijania liny) bęben liny ma średnicę 17 cm. Jak obliczyć prędkośc zwijania liny? 
      Druga sprawa to hamulec wciągarka posiada bęben hamulcowy obok tego od zwijania liny, hamuje taśma taka jak w ursusie c 360 od ręcznego (u mnie akurat tego brakuje) jak zrobić automatyczny hamulec tego bebna wykorzystując tą taśmę gdyż ona pozwoliła by łagodnie luzować linę, ostatecznością była by zapadka.
      Mechanizm wciągarki to koło talerzowe i wałek atakujący, tryb ataku jest rozłączany sprzęgłem kłowym z bardzo drobnymi wypustami, http://www.bankfotek.pl/view/2050213 , czy była by możliwość załączania i rozłączania napędu w czasie ruchu ? Czy jednak to groziłoby uszkodzeniem wypustów?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez mlodyrolnik23
      Witam chciałbym zrobić łuszczarke do kukurydzy z niuzywanego sortownika do ziemniaków zależy mi na dość dużej wydajności poniewaz mój kolega w przyszłym roku zamierza sprzedać kombajn do zbierania kolb kukurydzy z tego co mówił to kukurydza w kolbie mozna dużo łatwiej wysuszyć i jesli uda mi sie ogarnac ten temat to gra wedlug mnie jest warta swieczki macie na to pomysł ile cm by musiało mieć oczko w sicie aby kolba się nie przedostała a ziarno tak i ogólnie jak to widzicie może jakieś łańcuszki w środku bębna aby działały jak cepy w kabajnie czekam na propozycje pozdrawiam
    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez soltys147
      Chciałbym dorobić do mojej belarki centralne smarowanie łańcuchów. Niestety fabryczne zestawy sa strasznie drogie, więc myślę o jakimś zaadoptowanym systemie.
      Najbardziej chodzi skąd wziąć pompkę do oleju. Pędzle i wężyki to prosta sprawa.
      Ktoś z Was zrobił coś takiego? Czy np. pompa centralnego smarowania od tira do smaru (Można takie w miarę tanio kupić na szrocie) nadała by się - niestety tam chyba jest silnik elektryczny.
      Będę wdzięczny za wszelkie rady