Zaloguj się, aby obserwować  
jogus

overum vs kverneland 3 skiby

Polecane posty

jogus    9
Gość   
Gość

daj se spokuj 12 tys za pługi 3 obrotówki lepiej kup 3 grudziądzkie za 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak jak kolega wyżej - jak nie są CI potrzebne pługi to kup sobie 3 grudziądzkie. A jak chcesz mieć pługi to szukaj coś dobrego co niestety kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

przecie do polskiego pługa części są kilkokrotnie tańsze więc kup polskie i będzie tania w eksploatacji a i produkt wyprodukujesz taniej jak sąsiad co ora zachodnimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że ten zachodni to obróci ziemie a polskie radło tylko ją przegarnie. Jeszcze trwałość części do zachodnich jest kilkukrotnie większa od polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja orzę polskimi i jest super a sąsiad kawerlandami i jakośc orki jest u niego gorsza tak więc to nie pługi orzą lecz umiejętności operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W metrowym poplonie umiejętności operatora nic nie dadzą... Zwykłe grudziądzkie pługi starego typu nie mają tam co szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Porównaj sobie ceny do kvernelanda i overuma i zobacz którego taniej będzie utrzymać. Jeden i drugi dobry do tej grupy jeszcze lemkena bym dorzucił. Niestety ceny do nowych unii są większe niż do Kvernelanda bo dziadowskie tandetne dłuto kosztuje ok 40 zł a do kverdzia oryginał 25-27 zł Polskim da się zaorać niby równo ale na tych redłach nigdy nie przerzuci ziemi tak jak Kverneland czy overum


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13
jahooo    9231

Nie kazdy potrzebuje zabezpieczenia w pługu - u mne na przykład nie ma kamieni na polach.

Jakość orki najbardziej zależy od operatora. Sam pług to tylko 10% sukcesu. Nawt najlepszym pługem można zepsuć orkę. A polskim UG , jak nie jest pogięty, to dobrze ustawiony 1m poplon zaorze. Sam przyorywałem badyle po tytoniu, stojące, na czysto do siewu. Fakt, że do najlepszych im daleko, mój ventzki 3 skibowy idzie w polu lżej niż UG, ale to nie powód, aby na ne pluć.

Ja bym się sugerował cenami części zamiennych i ich dostępnością. Nawet w popularnych markach są modele, do których nie ma części. Poza tym masa pługa - nie wiem, czym masz zamiar to ciągać. Sąsiad kupił 4 skiby do ursusa 16xx i okazało się, że podnośnk nie daje rady. Po dłuższej pracy zaczął się zacinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Ma to pracować z proxima 80, to że starocie odmalowane zdaje sobię sprawe dlatego pytam tutaj o opinię szersze grono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

u nas Overuma CX ciąga Belarusem 820 daje rade bezproblemowo tylko ze na kołkach. Tak myśle znajdź takiego CX to będzie dobry wybór


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tam kupiłem agro masza. Odkładnice i wszystko wygląda jak kverneland nawet numery z katalogu kvernelanda na częściach są bo kupowałem dłuta. Orze bardzo ładnie. Też miałem dylemat szrot z zachodu kilka razy malowany czy nowe pługi z nowszego typu ramą i lepszym kształtem elementów roboczych. Co prawda materiał nie ma wytrzymałości kvernelanda. Ale gdy się zużyje wymienię sobie na te od kv. Nawet starymi pługami ug da się ładnie zaorać. Wiara, że kv czyni cuda to głupota. Sam orałem starym pługiem ug i widziałem jak inni orali. Gdy się ma ziemię w dobrej kulturze i pług ładnie ustawi to orka unią nie ustępuje kv. Tym bardziej, że stara unia też jest wyprofilowana podobnie jak kv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zależy jaki jest ten Kverneland. Ja mam z dużą odkładnicą i nie ma co porównywać do UG na starej standardowej odkładnicy. A co do tych cudów to ja ich nie wyglądam a od pługów oczekuję aby dobrze kryły i nie zapychały się oraz nie skakały po polu. Tego niestety stara UG nie gwarantuje. Na polach gdzie ciężka gleba jest na przemian z jakąś płową to cuda trzeba było robić aby jakoś to orało. Po pierwsze to za niska słupica, po drugie za mała odległość między korpusami, po trzecie za mała masa pługa ( konkretnie 3 skibowe), po czwarte to za małe odkładnice aby radziły sobie z dużą ilością resztek. A do przedmówców co niby metrowy poplon na czysto UG orali to takie bajki możecie dzieciom opowiadać. W moich okolicach już mało kto ma stare UG, może na lekkich glebach nie widać aż takiej różnicy - tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście nie ma co porównywać bo pługi ug powstawały dziesiątki lat temu. Były przeznaczone na inne pola dla innych ciągników. Jednak jeśli porównasz 30 - 40 letnie szroty z zachodu i konstrukcję ich elementów roboczych do starej ug. TO Wyjdzie, że ug miała jak na tamte lata dość dobrze przemyślany kształt odkładnic. Oczywiście, że na ciężkiej ziemi dłuższa odkładnica zawsze lepsza. Ale jak u mnie na 4a przy dobrze uprawionym polu mogę starym ug zaorać jak kv czy agro maszem. Skib praktycznie na polu nie będzie widać. Niestety/stety nie mam już tego starego pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale napewno Unia nie pójdzie tak lekko jak kverneland. Moge porównać identyczne pługi UG Tur i Kverneland AB 100 W Uni jest lemiesz pod za duzym kątem do ziemi i to stawia opór Kverneland ma lemiesze bardziej na płasko a od strony oranki całkowicie położone takie lemiesz podcina i stawia mniejszy opór ale nasze głąby na to wpaść nie potrafią


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W pługach agro masza elementy robocze żywcem ściągnięto z kv. Nawet numery katalogowe na częściach są jak w kv. Wszystko wygląda tak samo. Jak mi się żelastwo wytrze kupię od kv i to wszystko. Zwłaszcza, że ceny faktycznie są porónywalne do uni. U dealera kv dłuto kosztuje 18 zł. Nie wiem czy orginalne heh. Ale jak u dealera nie orginalne to już chyba nigdzie orginału nie kupisz. Tym bardziej, że sprzedawców dobrze znam i wiem, że lipy nie wcisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

powiem tak jaki jest sens porownywac ug do kv to jak ze wszystkim fendt- ursus ktory lepszy mercedes- polonez ??? a co do overuma to kup kvernelanda ma lepiej wyprofilowane odkladnie lepiej kryje slome szukaj kv z odkladniami nr 8 a bedziesz zadowolany do zetorka model vd z lekka rama i bedzie smigal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj