Skocz do zawartości
PronarekP5

Opinie o Ursusach 912/914

Polecane posty

ursusc914    48

jak mu się psuje ten wzmacniacz co 4 lata to chyba musi co sekude zmieniać półbieg :)

Kupiłem ursusa z niesprawnym wzmacniaczem.Nie wiesz, że wzmacniacza używa się tylko wtedy kiedy to jest konieczne, a nie jeździ się na wzmacniaczu cały czas.Można tak dobrać bieg że nie trzeba redukować.

tomek73    188

Wzmacniacz w tych ciągnikach to jest tragedia. Ja osobiście naprawiałem go co 600-700 mth. Nie piszcie głupot że 17 lat 12145 bez remontu. Koń by się uśmiał!!

Teściu ma 4 lata, 2500 mth po remoncie skrzyni a wzmacniacza praktycznie nie używa i zaczyna teraz ciągnąc.

W 97 roku spółdzielnia kupiła 1614 to wzmacniacz spawała jak jeszcze nie miała 1000 mth. W instrukcji pisze że przy intensywnej pracy wytrzymuję 1500 mth.

J praktycznie połowę mth robiłem na wzmacniaczu.

Powiecie Katy na ciągniki że tak szybko je się naprawia. Odpowiem nie prawda bo chciałbym u każdego rolnika widzieć takie ciągniki jak jeżdżą koło mnie.bo to co oglądam u niektórych i w ogłoszeniach to jest tragedie a nie dobre ciągniki.Za sam wygląd nie chciał bym tego na podwórku

co do remontu to ja wymieniałem tarcze, pierścienie i tuleję, koszt do 200 zł. kiedyś pojechałem do Czech po części to kupiłem polskie a Czech powiedział że są lepsze od Czeskich ale i tak kaszana.

Po drugie jak 3 tyś mth mikro pompa wytrzyma to jest cud. Bo z Tucholi i to po 1000-1500 mth siadała.

ursusc914    48

Traktor ma na liczniku 1500mth od nowości i już wysiada mikro pompka.jestem ciekaw czy to jest pierwsza od nowości czy już druga.Okaże się to w przyszłości.Jakość części ma na to duży wpływ.Polskie części nie są najlepszej jakości i przez to wytrzymują na tak krótki okres czasu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

Kupiłem ursusa z niesprawnym wzmacniaczem.Nie wiesz, że wzmacniacza używa się tylko wtedy kiedy to jest konieczne, a nie jeździ się na wzmacniaczu cały czas.Można tak dobrać bieg że nie trzeba redukować.

wzmacniacza używam kiedy chcę, pamiętam jedynie aby mieć chociaż te 1200-1500obrotów aby go użyć bo przy niższych mikropompka siada. Nieregulowaliśmy go od 2007r. W tym roku może podciągniemy taśmę. Jak się dba tak się ma. Jak jest 4 kierowców i każdy myśli że jest najmądrzejszy to tak jest że wzmacniacz siada.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No niestety Panowie ale tu kolega ma jak najbardziej racje,wzmacniacza używa się w celu zwiększenia momentu obrotowego gdy jest to konieczne a nie w celu ochrony sprzęgła czy jakiejs dodatkowej redukcji biegów, instrukcję obsługi producent napisał po to żeby ją przeczytać i się do niej stosować a nie interpretować ją po swojemu i psioczyć że się często psuje.

Edytowano przez MAT912

Nikita_Bennet    100

ja jeżdże już parę lat i wzmacniacza używam jako półbiegu i nic sie nie psuje. Zresztą poczytaj posty z 2008 czy 2009 roku o wzmacniaczu - też były ciekawe dyskusje o jego używaniu i psuciu się - wszystko tam zostało opisane.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To że używasz wzmacniacza jako półbiegu i się nie psuje to jeszcze nie znaczy że jest on do tego przeznaczony, nie wiem skąd to się utarło że to są jakies półbiegi do ciągłego jeżdżenia jesli by tak było to producent jasno by to okreslił w instrukcji ale nic takiego nie ma, już sama nazwa wzmacniacz momentu mówi sama za siebie a jak ktos jeżdzi to jego sprawa, równie dobrze olej w silniku można wymieniać np po 1000 mtg bo ktos tak wymienia i chodzi.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na pewno lepszy ursus ;) do fiata gdzie części znajdziesz a jeżeli znajdziesz to jaka cena będzie? Ja radzę ci ursusa sam chcę kupić może już w tym miesiącu U914 :D

Grabcio    23

Ja bym wolał Ursusa. Części będą tańsze i na pewno łatwiej dostępne niż do tego Fiata. Co do tego Ursusa to nie jest model 914 tylko 904.

Marrus    0

pawi    0

sam mam u914 i ci go polecam lub możesz kupić 1014 będziesz miał 20Km więcej, w zachodnich komfort lepszy ale drogie i trudno dostępne części :)

karol7110    0

witam mam pytanie ile KM ma ursus 914 bo na necie wszędzie piszę że 78KM a kolega ze mną się spiera że około 96KM ???

wojtas972    8

to zalezy co mial by robic

80 to troche muly ale seria 9xx jest do turba przystosowana a zalozenie turba by pomoglo

Aleks72    2

no troche by miał by zajecia bo by głównie chodził by z przyczepami z sieczkarnią jedno-rzędową do kukurydzy no i z kosiarka rotacyjna jak bym kupił wiekasza i napewno by sie znalazło by sie wiele nie spodziewanej roboty

bo mi władek już tepa nie wytrzymuje czasami no i z mało ma koni

Edytowano przez milanreal1
orty

Kameleont25    75

Jak do takich robót to może być ale jak coś to bież taki tylko 4x4 czyli 914. Chyba że nie masz kasy ale jak masz classa to masz kase.

Aleks72    2

no pewnie ze jest kasa tak jak wszycy na wsi

no ja sie teraz zastanawiałem nad 914 ale jakos mi one do gustu nie przypadaj za bardzo u kumpla kukurydze woziłem 912 to na pryzme z przyczepo 4t to dotykał i tak mi podpadło do gustu

a apropo classa to ja już byłem zmuszony kupic bo miałem dosyc płacic za usługi... choc mam za niewielkie gospodarstwo ale jest dobrze wyposazone.

Edytowano przez milanreal1
orty

Dyktator    0

Radze Ci pomyśl nad zakupem słownika, a co do tematu 912-tka może być traktorem pomocniczym jak każdy inny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)