Skocz do zawartości
tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Arek    113

Tylko wiele zależy od farby bo nie zawsze utwardzacz jest wskazany. Jeśli mamy dobrą elastyczną farbę to lekkie uderzenie jej nie zaszkodzi a jeśli ją dodatkowo utwardzimy do przy każdym uderzeniu może pękać i odpadać.

Wiadomość z agroFakt.pl

waldek315    2

opłaca się kupić totalny złom z którego wyciągnę ramę koła osie i widziałem że tylne resory do wymiany opłacało by się to odnowić nowe burty podłoga oświetlenie pneumatyka itp. ? mogę ją dostać za darmo jakie mnie więcej były by koszty odnowienia ?? +/-

waldek315    2

dokładnie to nie wiem tylko że sztywna jest i bardzo stara mają wisieć jeszcze stare burty co się ledwo wiszą

Grzesiek84    12

koledzy potrzebuje zrobić zaczep tylni do przyczepy D47 z czego najlepiej i jak lub gdzie można tanio kupić taki zaczep?

Nikita_Bennet    100

Jeżeli za grosze to warto. Ja teraz mysle o 3,5 tonówce po 1PLN/1kg czyli jakies 1100PLN za nią dam.

Do wymiany burty i zrobienie hamulca i wymiana jednego koła bo zeszło powietrze. Oczywiście zarejestrowana.

danielhaker    823

5 lat temu na złomie kupiliśmy starą przyczepę ciężarową od Liaza za cenę złomu. Dospawaliśmy tylko skosy na przodzie i na końcu i ładujemy na tą przyczepę 26 belek. Do niej czepiamy przyczepę 4t i zwożę 3p 20 belek sianokiszonki lub 36 siana i słomy. Za cenę złomu to bardzo się opłacało.

waldek315    2
trochę kasy na to pójdzie, ale jeżeli jest to jakaś większa przyczepa np D83 to bym brał

nie wiem dokładnie jakie oznaczenie ma ale jest sztywna i krótka za wielka nie jest jak znajdę coś podobnego to wrzucę linka a ile bym mógł dostać za nią wyremontowaną na cacy. wydaje mi się że to jest 3,5t bo ma napisane maksymalna ładowność 3,5t tak pisze na burcie

wydaje mi się że to jest taka przyczepa

http://allegro.pl/item661099378_przyczepa_...icza_tanio.html

TTjarek    1

CO jest lepsze chlorokauczuk czy autorenoolak na przyczepy oraz na sprzęt rolniczy. Farby oczywiście z nobilesu

Arek    113

Chlorokauczuk wyblaknie od słońca a autorenolak dużo dłużej zachowa połysk.

zorzyk2    50

Połysk na silniku, i tak silnik zazwyczaj jest brudny(zakurzony), do okresowego mycia(płukania zimną wodą).

Nikita_Bennet    100

Dokładnie - silnik/skrzynia/tylny most najlepiej jak zmatowieje. A powód jest prosty - jak olej wycieknie to się będzie błyszczeć na świetle. Poza tym ciapek odkąd pamiętał miał blok matowy. Zależy mi jednak na trwałości tego malowania.

TTjarek    1

A na jaki kolor malujecie przyczepy ja mam zamiar pomalować HL6 czerwona rama - zielone burty i dwie przyczepy D44 czarna rama -czerwone lub niebieskie burty

piotrek007    0

witam kupiłem przyczepe nie wiem dokładnie cio to jest ale jest to albo hl8010 albo ,,czeszka 9 t,, na dobra zdrowa podłoge ale nie na burt jakie burty proponujecie zrobic ja myslłem o takich 2 x50 cm otwirane na dół i góra uchylna ,zamki do burt takie jak np w d47 standardowe zamocowane na dolnej burcie . burty bede z profila 50/50/2 i 3 mm a blacha 1,5 mm płaska . dreczy mnie jeden problem nie wiem jak połaczyc ze soba te 2 burty z przodu i z tyłu zespawac zkręćić śrubami bede ni woził tez słome wiec dobze by było jak były by sciagane cioo ty myslicie pozdrawiam

oFsik    30

Piotrek Tobie nie pomogę ale kilka razy była o tym rozmowa otóż tozdjęcie przedstawia jak zrobić tak aby tylna burta otwierała się na dwa sposoby a żeby nie robić słupka mam nadzieje że komuś się przyda.

Sadek    448

Jeżeli profil 50*50*x to przód stały a tył zrobić tak aby można było go łatwo zdemontować połączyć na wsuwkę jako łącznik profil 40*40*x i po problemie.

Taka moja propozycja, ja bym to Ci tak zrobił.

piotrek007    0

ale otwieranie burrty na 2 sposoby odpada bo bede miał dzielona i razem mi sie nie otworzy a jeden zamek na burte wystarczy utrzyma to wszystko razem a i ostatnie pytanko na zakładeke dac na dole profil plus kątownik klóry zachodzi na burte czy sam kątownik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie