Skocz do zawartości
tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    557

strasznie droga ta farba - ponad 40zł za litr, popatrz na olx można kupić fajne farby za kilkanaście zł za litr, max 20 to już z utwardzaczem i rozcieńczalnikiem.

Kolor też dobierzesz - RAL dla Pronarki to 6010.

Ja rok temu kupowałem banki 20l po 400zł w cenie utwardzacz i rozcieńczalnik

przyczepka wyszła tak

[galleryimg=651029]

[galleryimg=651031]

[galleryimg=651643]

[galleryimg=653357]

[galleryimg=656397]

matie996    0

Panowie wie ktoś może gdzie w kujawsko-pomorskim dostanę blachę na spód przyczepy D47, ale gdzie mi dotną na wymiary jakie chce? U mnie w okolicy już wszystko zjeżdżone. Może być też gdzieś w internetowym sklepie byleby przesyłka nie przewyższała kosztów samej blachy.

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    1863

Chcesz jeden arkusz na całą podłogę, dobrze rozumiem? Może być ciężko, najczęściej na składach mają max wymiar 1250x2500,choc ktoś tu pisał że kupił blachę 2x4m

matie996    0

A macie jakiś kontakt do składów żeby miały chociaż 1250x2500 bo nawet takich u mnie w okolicy nie mają tylko same 1x2..

bratrolnika    1863

skąd jesteś, bo to dużo ułatwi, u mnie jest skład i od ręki mają taką blachę, ale co z tego skoro mieszkasz może 200 czy 300km ode mnie

Arek    113

Na olx można szukać.

asharot    175

To jest standardowy wymiar blachy i na pewno w każdym rejonie kraju mają tylko nie chcę ci się szukać.

krychu    43

Farbę do malowania burt nowych ktoś poleci, chodzi o podkład oraz zielony kolor. Ktoś wie jakie oznaczenie ma kolor zielony w przyczepie metal tech? Yacenty podeślij link aukcji podobnej do której Ty kupowałeś farbę.

panRys87    1
Napisano (edytowany)

Witajcie. Jako że udało mi się zakupić od sąsiada za Bóg zapłać przyczepę która jest do remontu , mam do Was kilka pytań. Przyczepa to tzw Piławka i przejdzie kapitalny remont. Chciałbym zapytać czy jeśli resory wyglądają zdrowo to czy wystarczy jeśli je rozbiore wyczyszcze przesmaruje i złożę, czy lepiej oddać je do regeneracji? Jedyne czego im brakuje to tych bolcow przy obejmach. No i jeden resor ma 7 piór a reszta po 12 to tego oddam żeby dołożyli 5 dolnych piór.Ile może kosztować dołożenie tych piór i ile ewentualna regeneracja?

Edytowano przez panRys87

maniana    6

ja również mam pytanie odnośnie resorów. Mam 6tonową d55 ale resory są strasznie słabe na pusto praktycznie siada na gumach i z ładunkiem przyciera oponę o ramę (guma 1100). Jest opcja żeby je oddać do regeneracji czy trzeba kupić nowe (prawie 400 zł szt ;/)?  Ile taka regeneracja ewentualnie kosztuje? Nigdy nie miałem z tym do czynienia.

izydor6280    464

myślę że bez problemu zregenerujesz, poszukaj zakładu w okolicy, wyjdzie pewnie około 100-150zł sztuka

andrzej78    13

Jeżeli jest lekko podgięta to zmienił się kąt pochylenia kół , więc przyczepa będzie bardziej stabilna na zakrętach. :P

Tak na serio , musisz szukać drugiej osi , bo za jakiś czas dołożysz na opony , a jaka to przyczepa.

farmer_89    7

jednoosiowka do przewozu balotow ugielo sie podczas wozenia sianokiszonki os prawdopodobnie od stara

na bliźniaczych kolach z czego z jednej strony wewnętrzne kolo zlapalo kapcia i  z tej wlasnie strony się ugiela os, a nie na srodku z drugiej strony kola sa w pionie

JUMIKO    60

Jeżeli oś jest od stara i na bliźniaku to znaczy że to jest dyfer (most napędowy) a wówczas przyczyną może być uszkodzone łożysko półosi. 

No chyba że koło " fajta" to zgięta jest półoś napędowa ale żeby takową zgiąć to musiał byś zdrowo ponad 12 ton naładować.

Ja na dyfrze od Fiata 125p woziłem po 3 tony wtedy dopiero ugiął się i po obróceniu o 180 stopni nadal wozi tylko odrobinę mniej  :D

andrzej78    13

Jezeli jest to oś ,to prawdopodobnie od przyczepy D-83 , również w D 50 była taka sama. Most Stara ma półoś odciążoną więc nie ma możliwości na skrzywienie korpusu mostu.Pozostaje jeszcze ewentualność uszkodzenia łożysk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się