tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Marco82    35

19d41b05b992b522gen.jpg

 

Szpilki są włożone od środka do piasty dopiero potem nałożony jest bęben i przykręcone koło. Nowe szpiilki ne mają żadnych nakrętek od środka tylko  na sobie w miejscu łączenia z piastą mają frez aby zapobiegać obracaniu się śrub przy dokręcaniu ale jak widać komuś się kręcły to cheftnął je do bębna i nie zejdzie w życiu do puki nie zetniesz śrub równo z bębnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Szpilki są włożone od środka do piasty dopiero potem nałożony jest bęben i przykręcone koło. Nowe szpiilki ne mają żadnych nakrętek od środka tylko  na sobie w miejscu łączenia z piastą mają frez aby zapobiegać obracaniu się śrub przy dokręcaniu ale jak widać komuś się kręcły to cheftnął je do bębna i nie zejdzie w życiu do puki nie zetniesz śrub równo z bębnem.

 

No bez jaj. Są dwa rodzaje szpilek. Te które się wkłada od tyłu i trzymają się na frezie i te które wkłada się od przodu i przykręca z tyłu nakrętką. I ja mam właśnie te drugie, a to że ktoś je dla pewności hefnął to inna sprawa.

No to inaczej. Jak zdjąć piastę z bębnem? Po odkręceniu nakrętki ani drgnie a nie ma w co uderzyć.

post-27381-0-79628300-1468956382.jpg

post-27381-0-83288700-1468956389.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Generalnie ta oś ze zdjęcia jest bardzo zmęczona, kto wie czy już nie była napawana a łożyska wbite na chama albo wklejone.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

To wychodzi na to że jak teraz to rozbiorę to w najgorszym wypadku będę musiał jeszcze części szukać.

A czy jak zostawię 4 szpilki to wytrzymają 3,5 tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No właśnie bez jaj!. pierwsza sprawa taka że skąd wiesz że masz nakrętki jak jeszcze bębna nie zdjąłeś? druga to taka że tak czy siak musisz odciąć te spierdolone śruby. Jakiś bezmózgowiec napaprał tam spawu nie mając pojęcia że rozhartował śruby osłabiają je co w efekcie mogło się skończyć urwaniem koła i wypadkiem na drodze. to że się nie skończyło to szczęście ii raczej chyba byś nie chciał aby kiedyś urwało się koło jakiemuś debilowi który spawał szpilki i cię  zabiło lub kogoś bliskiego...4 szpilki no tak jasne wytrzymają z pustą przyczepą a nie przy wjechaniu w dziurę. jak już rozebrałeś to zrób to konkretnie a nie jak papracz. próbuj młotem przez kawałek deski walić w ten bęben musi zejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

widać po szpilce że są skręcane  <_<

 

ja nadal obstawiam że bęben trzyma się na czymś od środka, bo jak już pisałem i widać po moich zdjęciach piasta jest duża, a nie jak kolega wyżej zaznaczył


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

widać po szpilce że są skręcane  <_<

 

ja nadal obstawiam że bęben trzyma się na czymś od środka, bo jak już pisałem i widać po moich zdjęciach piasta jest duża, a nie jak kolega wyżej zaznaczył

 

 

A czy jest możliwe że nie ma osobnej piasty tylko wszystko jest jednym elementem tak jak na zdjęciu?

Czekam do weekendu, organizuję prowizoryczny ściągacz w postaci kawałka porządnego płaskownika skręcanego dwoma szpilkami do piasty a środkiem opartego o oś + porządny młot i opukiwanie. Może pójdzie. Szpilki na pewno są skręcane bo mają taki kołnierzyk i to właśnie kołnierzykami są pospawane.

post-27381-0-39932200-1469013018.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

może teraz się rozjaśni, widać że jednak jest kręcony od środka, ale jak zdejmiesz to zweryfikujesz czy się nie mylę  ;)

258059979_2_644x461_felga-rolnicza-r20-p

 

271551625_1_644x461_piasta-beben-felga-s


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Bęben i piasta nie mogą ze sobą łączyć jednego elementu ponieważ bębny się wycierają i co gdy cza wymieniać a piasta dobra? To co powyżej to wszystko elementy łączone śrubowo. piasta musi być połączona z bębnem dość stabilnie inaczej by obcieło śruby przy ostrym hamowaniu. W każdym samochodzie jest piasta na to nachodzi bęben lub tarcza i dopiero koło. Tutaj powyżej może to być też tak zrobione że od środka jest włożona piasta a od zewnątrz pierścień centrujący w którym jest wycięcie pod śruby z rantem i wszystko skręcone razem od środka a bęben trzyma się w środku i tak by pasowało najbardziiej. ale tak czy siak zrób ten ściągacz i 2 obroty i popukać znów 2 obroty i puknąć i musi zejsć a i dzień przed spryskaj konkretnie wd 40 po tym łożysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Bęben i piasta nie mogą ze sobą łączyć jednego elementu ponieważ bębny się wycierają i co gdy cza wymieniać a piasta dobra? To co powyżej to wszystko elementy łączone śrubowo. piasta musi być połączona z bębnem dość stabilnie inaczej by obcieło śruby przy ostrym hamowaniu.

 

No i wychodzi na to że tak właśnie jest. Aby dostać się do środka trzeba zdjąć bęben razem z piastą gdyż są skręcone razem szpilkami.

Nie trzeba było nic obcinać, wystarczył prosty ściągasz i lekko opukiwać. Nie chciało zejść bo zewnętrzne łożysko jest na osi dość mocno pasowane. Bęben zdjęty, szpilki wymienione, można spokojnie żniwować.

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim co mają wiedzę i doświadczenie, i tym co nie mają a się udzielają też.

post-27381-0-61986400-1469388540_thumb.jpg

post-27381-0-27950900-1469388551_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

co na górną ramę d47, wystarczy c120 ?

 

dwa, dla pewności chciałbym widzieć czy szerokość głównej ramy d46 i 47 jest taka sama ?

ewentualnie prośba do posiadaczy d46 i 50 o zmierzenie szerokości ramy

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Rama ma prawie taka samą szerokość.Osobiście przerabiałem d46 na wywrotkę.zastosowałem używaną ramę górną od d-47 ,którą wzmocniłem blachą 4mm. Jeżeli zastosujesz jeden siłownik i tak bym proponował ,to minimum ceownik hutniczy 160mm na ramę wzdłużną i dodatkowo sam środek trzeba jeszcze wzmocnić.Jeżeli masz jakieś pytania to pisz.Rezultat przeróbki w mojej galerii.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dzięki, tak myślałem że są takie same, w końcu wózek i osie te same


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

a ja mam takie pytanie jakiego balwanka założyć do d 47, bo kupiłem sobie dziś od d 50 no i wchodzą na styk do resora, czy przez taki duży nie będzie za bardzo rama cierpiała? bo resory będą bardziej ograniczone?

 

Polecam:

http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/przyczepa/resor-gumowy-maly-stozkowy.html

 

Są dużo lepsze niż z D50 i łatwiej zamontować przy słabszych resorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie mam zamiar przerobić d47 z kiprem  na jednoosiówkę czyli wywalić obrotnicę z przodu i dospawać dyszel ale przede wszystkim założyć niski balon i wyjąć resory którę tak windują przyczepę w górę. Robił tak ktoś? wiem że obniżyć nie mogę bardzo bo burty przeszkadzają ale muszę bo przyczepa jest za wysoka jak na moje potrzeby. Zastanawiam się co robić czy nie lepiej sprzedać a kupic juz zrobioną jednoosiówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Jezeli masz papiery ,to będzie to zmiana komnstrukcyjna i zapomnij o przeglądzie..Tak czy inaczej lepiej zamienić np na d732.Obniżenie skrzyni ładunkowej spowoduje,że nie badziesz mógł wywrócić na bok a siłownik będzie bardzo nisko.Czasem mozna znaleźć tanio kpl.wywrot od ciężarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja bym nie tworzył czegoś takiego, rama i bez tego pęka gdzie chce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

siłownik by był no gdzieś 20cm nad  ziemią według mnie to sporo bo oś była by na 30 cm. Głównie mi chodzi o dociążenie ciągnika bo nie mogę se na górach dać rady a  jednoosiówka ładnie dociążyłą by tył ciągnika i jechał by bez kopania.Papierów nie mam więc z tym luz burty też nie problem bo dolno otwierane tylko tak myślę czy nie lepiej kupić rame ze stara i na niej osadzić pakę z d47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Myślałem swego czasu nad takim starem aby kupiić i tak zrobić ale trafiła się przyczepa dwu osiowa za rozsądną kasę to kupiłem, Taka paka ze stara pewnie sobie też waży a ja ma góry co jeden nieostrożny skręt kierownicy i leże 50 m dalej w przepaści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ktoś zakładał już odboje poliuretanowe ?

4479813.jpg

 

18c7ff0ee8c2a0fbd3656a79738a7a62.jpg

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak poradzić sobie z wybiciem zapieczonych sworzni resora? Dwa udało się wybić i wymienić, a kolejne dwa ani drgną zapieczone są w tulejkach i obracają się w otworach ramy, poprzedni właściciel za dużo smarował najwyraźniej  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj