Skocz do zawartości
tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    7

jeszcze mam pytanie jakim papierem ( w jaki sposób) zmatowić stara farbe na przyczepie? i czy po zmatowieniu polozyc podkład i farbe na to, czy podkład już niekoniecznie?

adamol    0

Witam.

Temat bardziej o malowaniu ale ciągle żywy więc mam do Was prośbę o opinię. Otóż mam problem z mieszaniem oleju używając wywrotki przy różnych ciągnikach. Co sądzicie o zastosowaniu do Autosanki d 47 elektrycznego wywrotu, takiego jak jest np. w samochodach dostawczych, koszt używanego zestawu ok 700 zł. Czy w ogóle podoła wywrócić skoro dostawczaki mają ładowność mniejszą i znacznie mniejszą skrzynie?

Dzięki za odpowiedzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    1889

niektóre z polskich przyczep miały wywrot z pompą ręczną i własnym zbiornikiem, może to ci się przyda, można napędzić pompę zamiast korbą jakimś silniczkiem 12V i będzie działać

MirekJ    0

Silniczek ala rozrusznik i dłuugie gruube przewody i aku z czołgu  ;)

bratrolnika    1889

nigdy w życiu nie kręciłem taką pompą, więc nie wiem ile siły tam potrzeba, ale jeśli jest tak jak piszesz to faktycznie pomysł był pozbawiony sensu

izydor6280    483

może pompa z cyklopa czy troll'a, jakiś zbiornik i rozdzielacz np z 330, uspawać jakąś ramkę i zaczepiać na TUZ

adamol    0

Nie chce wyważać otwartych drzwi, chodzi mi po głowie coś w tym stylu:

http://olx.pl/oferta/pompa-elektryczna-elektropompa-do-wywrotu-kiper24v-12v-CID5-ID3E7Cn.html#1ea3004810

Nad pompami ręcznymi też myślałem, ale zawsze mi się one kojarzyły jako całe zalane olejem.

Cokolwiek napędzanego od wom odpada bo trzeba wieszać to na tuz a to utrudniałoby łączenie przyczepy z ciągnikiem, ewentualnie hydromotor połączony z pompą zawieszone na przyczepie.

Tylko czy zestaw z linku podoła ładunkowi.

yacenty    565

200 bar i 2kw to całkiem spoko.

dla mnie pytanie jest inne: ile one mają oleju? ile oleju potrzeba do siłowników w przyczepie? czy sie nie okaze ze przyczepa tylko zaczyna kiprować bo po prostu ta pompa ma za mało oleju.

michal2704    0

Witam :D

Mam zamiar pomalować moja 4,5 tonówke. Chce użyć śnieżki tylko zastanawiam się czy emalie olejno-ftalową czy akrylowa. Która jest lepsza? Czy polecacie jeszcze inne farby w tej cenie co śnieżka? Ile farby potrzeba na pomalowanie całej przyczepy razem  z felgami i całą ramą?

michal2704    0

Witam :D

Mam zamiar pomalować moja 4,5 tonówke. Chce użyć śnieżki tylko zastanawiam się czy emalie olejno-ftalową czy akrylowa. Która jest lepsza? Czy polecacie jeszcze inne farby w tej cenie co śnieżka? Ile farby potrzeba na pomalowanie całej przyczepy razem  z felgami i całą ramą?

yacenty    565

Witam. Takie oponki do hl8011 na oryginalne felgi 20 da rade?   http://olx.pl/oferta/opona-335-80r20-CID757-IDb1fqh.html#f67bdbbbff

a jakie masz teraz?

jak 12.5 to powinno dać radę bo tak robiłem jak miałem jeszcze hw 6011

jak masz 16 to nie wiem jak bardzo szeroka jest felga

ale te opony co pokazujesz są fajne bo często one są od ładowarek i są extremalnie wytrzymałe

Tomasz78    331

yacenty 2 popoudnia ? bez urazy ale jak Ty to czyścisz ? Ja kątówką z plecionka ,do tego na wiertarke mała do trudno dostępnych miejsc plus skrobak ,sama rama dobry tydzien aby byla w kolor pomalowana i złozona na gotowo ,fakt rozbierałem wszystko w mak

co do oleju w siownikach ,dwu stopniowy to ok 2,5 litra w kazdy ,najlepsze do tego sa pompy te orginalne z lat 80tych montowane w D35 ,sam taka posiadam i jest to skarb ,a doceniłem to dopiero gdy oleje w ciągnikach nie mogły sie mieszać

Michał Sniezką malowałem i nie polecam ,kolor bleknie po upływie roku ,wiec nie warto jeśli efekt chcesz mieć na lata ,co do ilości to zalezy jak malujesz ,na felgi wystarczy 200ml  rama to ok 2l i kasta podobnie ,zleży czy nadstawki  ,czy bez ,i tyle ile koloru tyle podkladu czyli x2 ,rada dodatkowa pod kolory czerwone zielone i żólte maluj jasnym podkładem

gigix    1

Aktualnie mam 11.00 r20 .Taki bieżnik sprawdzi sie na asfalcie?

JANCZAK1176    39

Witam.

Temat bardziej o malowaniu ale ciągle żywy więc mam do Was prośbę o opinię. Otóż mam problem z mieszaniem oleju używając wywrotki przy różnych ciągnikach. Co sądzicie o zastosowaniu do Autosanki d 47 elektrycznego wywrotu, takiego jak jest np. w samochodach dostawczych, koszt używanego zestawu ok 700 zł. Czy w ogóle podoła wywrócić skoro dostawczaki mają ładowność mniejszą i znacznie mniejszą skrzynie?

Dzięki za odpowiedzi.

http://olx.pl/oferta/przekladnia-skrzynia-hydrauliczna-reczny-wywrot-przyczepy-d35-CID757-ID8kXNF.html 

Witam ten  zestaw ręczny wywrotu zdawał egzamin,mam taki zestaw ?

michal2704    0

a wiecie może ile potrzeba na całą przyczepe? planuje położyć 2 warstwy. polecacie jakieś konkretne firmy żeby nie wyblakła mi po roku

yacenty    565

yacenty 2 popoudnia ? bez urazy ale jak Ty to czyścisz ? Ja kątówką z plecionka ,do tego na wiertarke mała do trudno dostępnych miejsc plus skrobak ,sama rama dobry tydzien aby byla w kolor pomalowana i złozona na gotowo ,fakt rozbierałem wszystko w mak

co do oleju w siownikach ,dwu stopniowy to ok 2,5 litra w kazdy ,najlepsze do tego sa pompy te orginalne z lat 80tych montowane w D35 ,sam taka posiadam i jest to skarb ,a doceniłem to dopiero gdy oleje w ciągnikach nie mogły sie mieszać

Michał Sniezką malowałem i nie polecam ,kolor bleknie po upływie roku ,wiec nie warto jeśli efekt chcesz mieć na lata ,co do ilości to zalezy jak malujesz ,na felgi wystarczy 200ml  rama to ok 2l i kasta podobnie ,zleży czy nadstawki  ,czy bez ,i tyle ile koloru tyle podkladu czyli x2 ,rada dodatkowa pod kolory czerwone zielone i żólte maluj jasnym podkładem

jak napisałem jak mały remont - podmalowanie - wtedy lece to co jest ruchome, co widać ze farba odłazi - myjka z turbo dyszą robi dużo roboty

i tak maluje 2 razy dobrą farbą podkładową więc nie ma co się podniecać. moje malunki po 5 lat spokojnie działają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie