Skocz do zawartości
tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dlatego kupiłem epoksydową za 100zł/L po prawie roku się nic nie dzieje. Pozatym bez żadnych podkładów itd, bo nie trzeba. Fakt że na wypiaskowaną powierzchnie było malowane.

Ja kupiłem epoksyd z Novola na rozsiewacz, zobaczymy czy to coś warte.

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    570

czekam az ojciec wyczyści agregat, wtedy go psiknę tą okrętówką epoksydową, zobaczymy co będzie. już myślę o zamówieniu 15l podkładu i nawierzchniówki

TEVEZ    3

Ile potrzeba farby na same burty z zewnątrz przyczepy D-47 z nadstawkami 35cm ?

Edytowano przez TEVEZ

locke    291

Słuchajcie.Ile warta jest przyczepa D-55 z burtami bez nadstawek?Do małego remontu..Cena wywoławcza 1.500zł.

asharot    177

Zależy jaki remont,jakie opony,podłoga,hamulce i czy są dokumenty.

Generalnie 1,5k to nie dużo za taką wywrotkę.

locke    291

Z papierami.Jedna burtę wyprostować,światła,hamulce pewnie zastałe to będzie trzeba rozbierać ale to nie problem.Problem jest w tym że to przetarg kopertowy.

Brounter    18

Jeśli byłaby po generalnym remoncie wraz z nadstawkami to czemu by i nie :)

locke    291

Dzięki za odpowiedzi ;) Co Ja bym bez Was zrobił :D W środę przetarg przejadę się.

izydor6280    485

@new_profil_luki21 znajdz mi taka przyczepe w tej cenie w obojetnie jakim stanie

ceny takich przyczep zaczynaja sie od 9-10 tys. i rewelacji nie ma, srednia cena to 12-15tys. wystarczy popatrzec troche po ogloszeniach

Z opisu wynika że przyczepa nie jest po remoncie a już na pewno nie po generalce. Zgadzam się że można dać i 15 jak jest cacy zrobiona od podstaw wszystko szczelne że woda na przyczepie stoi to się wszystko zgadza. Druga sprawa że ludzie się trochę galopują w tych ogłoszeniach i już nie wiedzą za co pieniądze brać. Dwa miesiące szukałem d-47 to jeździłem po Dolnym Śląsku i oglądałem to ludzie sprzedają takie gnioty i wołają za to 6-7 koła. Dla mnie realna cena za przyczepę do remontu z papierami w skład którego wchodziło by: regeneracja siłownika- ów, wymiana podłogi, piaskowanie ramy, wymiana burt, dorobienie nakładek, remonta pneumatyki, to jest 6 tyś max za dobre opony mogę dołożyć pięć stówek. Każde wykroczenie staje się nieopłacalne. Jaki jest sena dawać za przyczepę 15tyś z lat 80 tych jak w tej chwili ZASŁAW ma w ofercie przyczepę 6 ton która kosztuje w okolicach 20 tyś nówka przynajmniej tak mówił przedstawiciel w Kielcach.

asharot    177

Nowy Zasław D-55 kosztuje 23tyś netto w dodatku odchudzona na maxa.

Koła i felgi jakieś made in China,mocowane koł jak w D-47 na 6 śrub.

Burty z blachy1,5mm z zamkami z PRL-u

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie używana HL za 16-tyś z nowymi burtami otwieranymi na dwa sposoby,nową podłogą i na solidnej ramie.

Jak kupisz do remontu za 6-tyś to uwierz mi że ostateczny koszt nie wiele będzie mniejszy od tych 16-tyś,na pewno do tego stracisz mnóstwo czasu i nerwów.

Wiem coś o tym bo jestem właśnie na etapie odnawiania takiej przyczepy D-46.

Przyczepy używane zdrożały od tej pory jak nie można rejestrować sam-ów.

tomek73    190

Ja teraz remontuję D47 i przekroczę 8 tyś na pewno, ale wszystko rozbieram, i remontuję, podłoga 4mm burty 2 mm ocynk otwieranie z dołu i góry.Światła Led, pleumatyka cała nowa 2 obwodowa, farby epoksydowe.

Rama była w takim stanie że po dwóch dniach prostowania porozcinałem i wstawiłem nowe podłużnice z C 160 walcowanego, kiper na kulach.

Mam ją od nowości i jakby dał mi ktoś za nią z 6 tyś to nie zastanawiał bym się tylko sprzedał i nową kupił.

Burty i podłogę sprzedałem za 1000 zł.

Kolega remontował D50 przerobił i na D55, z pod Krakowa zamówił górne paki z siłownikiem, nowe felgi opony 22,5 używane bardzo ładne, to wyszły 19 tyś netto.

Według mnie wolał bym nowe po 25 netto kupić, tak mi z metal techu oferowali.

A te nowe D55 to jakieś nie porozumienie, chyba tylko dla fanatyków je wypuścili.

asharot    177
Napisano (edytowany)

Kule mają taki plus że cały kiper leży na kulach nie musisz montować osi do wywrotu.

Edycja

Chodzi oczywiście o wywrot do tyłu.

Edytowano przez asharot

yacenty    570

u nas wszyscy robią burty z blachy 2.

ja na dniach odstawiam przyczepe do remontu.

burty maja być 60x500 cm i dlatego wybraliśmy profil 50x50x3 mm a blachę 2. jestem ciekaw czy nie będę musiał dołożyć jeszcze jakichś łańcuchów na środku aby nie rozpychało przyczepy na boki

tomek73    190

Na kulach nie ma luzu, a na uszach są z 2 cm, a przy kiprowaniu do tyłu na tym może być problem, no i osi nie ma.

2 mm raczej nie przesada, bo będzie tylko jeden słupek na środku, albo wcale, bo giętarka ma 3 metry, a burty ponad 4 więc będzie łączona blacha na środku, a na początku i końcu zastanawiam się nad słupkami z profila, może tylko płaskownik 10mm..

Przy normalnych burtach z 5 słupkami nie mam sensu dawać blachy 2mm bo są ciężkie, i trzeba użyć trochę siły żeby ją podnieść.

Profil na dole przy zawiasach 3mm, na górze i środkowe słupki 2mm.

Robiłem tak burty w Czeskiej BSS 9 t 5 metrów długie a blachę dałem 1mm i nic się nie działo po 3 latach użytkowania, łańcuch w nakładkach był. Jest chyba jeszcze u mnie w galerii.

Jak wozi się gruz, kamienie to jest sens dawać grubą blachę, jak tylko do zboża to nie ma sensu, bo pewnie szybciej zacznie rdzewieć i powstaną dziury od rdzy niż ją się wygnie, dlatego daje ocynk blachę.

Robię pod wzór Wieltona.

Rama i podłoga zrobiona, może w tym tygodniu postawie na kołach i zacznę robić burty.

Yacenty a będziesz miał nakładki? bo przy 60 cm wysokości bez nakładek, i bez łańcucha w nakładkach po paru latach wygną ci się.

yacenty    570

tak będą podwójne burty 2x60 cm.

chce na tą brandyskę spokojnie sypac 10 ton pszenicy w biegu

TEVEZ    3
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy nie będzie za mało na 10T.

Edytowano przez TEVEZ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Alchemik
      Troche nietypowa sprawa:
      Poszukuje najlepiej filmu z rozładunku np. liści buraczanych, albo innego materialu, najlepiej na pryzmę, przy użyciu liny przyczepionej do belek ułożonych na dnie przyczepy. Ładunek jest opasany lina, a rozładunku dokonuje się ściągając zawartość przyczepy ciągnikiem i która "rolującą się" ląduje na pryzmie.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???