tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

izydor6280    1154

z zaworu sterujacego na zbiornik, z regulatora na silownik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

A trójnik gdzie założy by podłączyć gniazdo pneumatyczne do drugiej przyczepy.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

trojnik powinien byc na wezu od ciagnika, przynajmniej tak mi sie wydaje

nie masz jakiegos schematu od autosan'a ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

jak na wężu od ciągnika skoro wąż jest spiralny. Niestety nie mam schematu i mam dylemat gdzie wstawić trójnik by można było pociągnąć węża na drugą przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Odpowiedź dostałeś dobrą. Przed zaworem, a za wężem, czyli pomiędzy. Z opisu wynika, że instalacja jednoprzewodowa w obu przyczepach, więc sterowanie-zasilanie musi być wspólne dla obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Wydaje Mi się że wiem jak to już powinienem zrobić.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przy zaworze dajesz trojnik, do zaworu, na wyjscie i waz z ciagnika


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
powiedzcie mi czy warto dać 3.5tys netto za nowe burty do przyczepy HL 6102?

Burty 2x50cm, ze skosami do plandeki.

Profil 50x50x3mm, blacha trapezowa 2mm

Zapodaj linka do producenta, przeglądałem wczoraj allegro.pl w sprawie burt do D633 bo chodzą mi po głowie pomysły aby ją sobie jednak zostawić ale wtedy gruntowny remont by się szykował z wymianą burt i ciekaw jestem co to za burty znalazleś bo patrząc po allegro to coś drogo ci zawołali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witajcie, wiecie może jakie sprężyny przy cylindrze hamulca będą pasować w D44A?

 

http://allegro.pl/zaq-sprezyna-cylindra-hamulcowego-przyczepy-d-50-i2640480266.html

 

czy?

 

http://allegro.pl/zaq-sprezyna-cylindra-hamulcowego-przyczepy-d-47-i2640479883.html

 

Ta od D47 wydaje mi się dłuższa i jestem w dylemacie. Przed remontem sprężyn nie było bo zgniły ze starości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do czego potrzebna ta sprężyna. W siłowniku jest taka, która powinna zapewnić powrót tłoka. Rozpieracz powinien powrócić pod wpływem działania sprężyn na szczekach.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jest sprężyna pod siłownikiem ciągnąca bezpośrednio za ramiona drążków. Porównaj z inną przyczepą w okolicy. Ewentualnie kup krótszą. Zawsze można dorobić oko jak będzie za krótka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Czy przy przyczepie D-47 próbował ktoś zamiast oryginalnych siłowinków pneumatycznych zamontować membranowe takie jak w nowych przyczepach?

Według mnie szczelniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A dlaczego miały by byś szczelniejsze?

Ja w tych starych zmieniłem uszczelki to tydzień spokojnie stała na hamulcu.

Szczelność układ nie zależy w dużym stopniu od siłowników, tylko na całym układzie, zawory, od połączeń na wężach.

Trochę wody z mydłem i wszystkie nieszczelności wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tu taj jest istotna różnica konstrukcyjna. Membranowe nie mają ruchomej powierzchni współpracy. W tych tradycyjnych uszczelka potrafi stracić sprężystość, gładź cylindra lubi zardzewieć przy uszkodzonej osłonie, dodatkowo zanieczyszczenia obniżają trwałość. Tradycyjny siłownik ma większy skok tłoczyska i rzadziej trzeba go regulować na rozpieraczu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam mam przyczepe ale nei wiem jaki model, kupiłem za 550zł po wymianie podłogi. Przyczepa jest na kołach 20 z tym grubszym zaczepem na 2 osie hamowana i wywrot na 2 siłowniki lecz siłowników nie było i mam pytanie jaki koszt montarzu wywrotu, co jest jeszcze potrzebne oprucz siłowników i węży i czy warto inwestować w tą przyczepe jako wywrotkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstaw chociaż jakieś zdjęcia.Bez tego ciężko będzie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

PLanuje przerobić D-46 na wywrotkę na dwie strony. I tu mam pytanie do kolegów jakie siłowniki będą dobre żeby zdały egzamin .,gdie kupić . Oraz jaki dać ceownik na górną ramę [dolna c 120]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

witam

mamy przyczepę Autosan D44, czyli na kołach 8.25/20, sztywna, wymiary paki 1,9/3,8metra

czy można tą przyczepę bezpiecznie poszerzyć do ok. 2,10metra???

czy profil 40x20x3 będzie dobry na wykonanie burt???-akurat taki posiadam w większej ilości, więc można by wykorzystać

jaki profil zastosować na ramkę do okoła podłogi, jeśli będzie poszerzana???

burty chcemy zrobić większe od fabrycznych o jakieś 10cm

dodam, że jest to nasza jedyna przeczepa, służy do wszystkiego, tj. zboże, słoma, drewno z lasu, węgiel, piasek na budowę

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj