tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

ukasz    58

Przeczytałem to wszystko i próbowałem znaleźć odpowiednie farby jednak trochę tego jest a nie wiem które były by dobre.

Czy mógłby ktoś podać konkretne marki najlepiej poparte linkami do sklepów czy allegro.

Dodam iż myślałem o podkładzie reaktywnym Novol ale dalej ...

Przyczepy niestety nie mogę wypiaskować więc w niektórych miejscach zostanie rdza, oczywiście nie luźna.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0

ILE potrzeba litrów farby na podwójne burty do przyczepy d 55 a ile litrów na rame

 

Nie wie nikt bo nie wiem ile kupić

Edytowano przez damianmtz

zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Witam mam do pomalowania przyczepę sztywną 3.5t czy po oczyszczeniu dokładnie szczotką na szlifierce można pomalować podkładem epoksydowym a na to dać farbę taką z allegro do maszyn roliniczych czy lepiej coś innego a może wypiaskować ale jaki to będzie koszt wypiaskowania takiej przyczepy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witajcie, chciałem się zapytać czy bitex można kłaść na gołą blachę czy trzeba położyć na minię, i czy w przypadku gdy położę na gołą blachę to mi nie odpadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bitex nie nadaje się jako zabezpieczenie antykorozyjne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

Ja zdecydowałem się na podkład epoksydowy 2 warstwy plus poliuretanowa na wierzch do d-55. Co do jakości i trwałości to powiem za kilka lat ale z opinii znajomych uważam że to najlepszy wybór do przyczepy. Efekty niebawem będą widoczne w galerii, jedynie co to kolory może zbyt abstrakcyjne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtzuser    0

a ja chce piaskować przyczepe i kupuje sprężarke i pistolet do piaskowania i nie wiem jaką farbą pomalować przyczepę


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tymi zabawkowymi pistoletami to można sobie rower wypiaskować bo przyczepę to chyba miesiąc będziesz tym piaskował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, że do piaskowania jest potrzebny kompresor o bardzo dużej wydajności. Ojciec kupił kiedyś pistolet do piaskowania i mamy sprężarkę samoróbkę to 1 godzinę pompowania 10 min dmuchania <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Lepiej zaprowadź przyczepę do kogoś kto profesjonalnie zajmuje się piaskowaniem,zrobi to dużo szybciej i dokładniej.

Koszt to jakieś 400-500zł ale efekt będzie dużo lepszy od piaskowania pistoletem z Allegro.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Dokładnie tak jak przedmówca mówi lepiej zaprowadzić żeby ktoś profesjonalnie wypiaskował bo te zabawki to wiadomo gdzie można je wsadzić. Za HL 8 zapłaciłem 700 zł, a z jakąś mniejszą przyczepkę to i za 500 wypiaskują. Do tego położyć jakąś porządną farbę i na ładnych parę lat jest spokój.

Edytowano przez Maciejo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

poszukaj lokalnych firm jest cała kupa serwisów www, które w tym pomagają - ja tak namierzyłem gościa z okolicy, a dokładnie to 3, podzwoniłem popytałem, jeden przyjechał, robote zrobił, skasował i pojechał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Hmm nie wiem u mnie nigdy nie było problemów z farba na przyczepach mimo że nigdy nie piaskowaliśmy.

Czyszczenie, odtłuszczenie, malowanie natryskowe pistoletem rzadkim podkładem unikor później farba ftalowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

@Soulshakin takie rozwiązanie też jest dobre gdy nie masz za wiele rdzy. Przy większym skupisku rdzy, wżery itp szczotką drucianą czy innymi wynalazkami za wiele nie wskórasz. Ja wychodzę z założenia że jak robić to raz a porządnie i na lata jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, jakie kolory nowych przyczep wam się podobają. Bo ja kupuje nową 10T i mam do wyboru np. zielony, ale może być ciemniejsza zieleń lub jaśniejsza zieleń. Jakie by były wasze zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

powiedzcie mi czy warto dać 3.5tys netto za nowe burty do przyczepy HL 6102?

Burty 2x50cm, ze skosami do plandeki.

Profil 50x50x3mm, blacha trapezowa 2mm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sam dużo taniej raczej nie zrobisz.Żeby były dość solidnie zrobione. Bo koledze w tamtym roku przywieźli z allegro to cienko to wyglądało.Słabo pospawane, i cienkie blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jeżeli masz czas to rób sam. My sami robliśmy i wyszlo niewiele taniej ale był czas i wiem co mam.

Jeżeli nie masz czasu to lepiej kupić gotowe ale zastrzec że jak coś nie pasuje to dopasowują na ich koszt.

 

Pomalowane czy goła blacha?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

pomalowane podkładem.

oczywiście ani czasu ani umiejętności brak - musiałbym kogoś nająć lub zlecić. I tak bede musiał komuś zlecić przyspawanie zawiasów i burt przód tył.

 

Jak myślicie czy do sztywnej przyczepy warto zamówić otwieranie dolne? Dopłata to 700zł netto za stronę.

Myślę, że lewą stronę zrobiłbym z otwieraniem dolnym a prawą tradycyjnie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Chcesz to przed żniwami zrobić?

Farba: podkład czy konserwująca?

Po spawaniu tych zawiasów to dobra myjka i dobre malowanie i tutaj sporo Ci pójdzie czasu więc raczej do żniw tego sam nie uspawasz.

 

Co do otwierania - niech wypowiedzą się inni bo ja się nie znam choć otwieranie dolne przydatne na na wywrotnicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

przed zniwami to nie ma szans - lada moment wjeżdzamy w rzepak, a jak już zdejmę stół to na tapete idą jare jeczmienie i zaraz później pszenice


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no na upartego da się to zrobić w 2-3 dni ;)

A tak poważnie to policz bo zależy po ile kupisz materiał, jakie chcesz zawiasy itp.

Ja liczyłem i d45 tato całą wyspawał i z papierami wyszła mnie 2,5-3 tys PLN za praktycznie wszystko nowe (poza osiami skrętem i dwoma głównymi ceownikami).

 

Oglądałeś te burty na żywo?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Koledzy mam prośbę może ktoś mi napisać jak zrobić instalację pneumatyczną w przyczepie. Założone mam nowe siłowniki butlę zawór wraz z regulatorem i gniazdo na drugą przyczepę. Proszę o podpowiedź jak podłączyć węże pneumatyczne. Mam w zaworze wyjście na wąż zasilający z regulatora wąż gdzie powinien iść ?? oraz gdzie powinien iść wąż z zaworu ??. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj