tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

elektrotech    6
tylko czy on działa :wacko:

 

jak nie działa to jak bedziesz miał dobijanie ciśnienia to jak nie strzeli tz że jest dobry-jak Strzeli coś-rozerwie to wtedy bedziesz wiedział ze nie działa :P

 

zrób tak jak mówiłem- odkręc przewody-popuść lekko czy leci tam powietrze...jesli nie to szukaj wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

powietrze lecialo do tłoków, tłoki jednak po odkreceniu od osi sie rozpadly :lol:

teraz musze kupic nowe - na allegro widzialem po 60zl w sklepie 80mm kosztuje 124zl, problem z tym ze te z allegro nie maja podane jakiej sa srednicy i nie wiem czy beda pasowac do tej przyczepy - prawdopodobnie ta przyczepa to d35 - orientujecie sie jakie tam powinny byc tloki?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Chce odnowić przyczepę. Umyłem ją dokładnie myjką, którą zdarłem wszystkie nieoryginalne warstwy farby. Okazało się ze tam gdzie nie ma rdzy została tylko oryginalna niemiecka farba( z resztą bardzo dobrze się trzyma)

mam teraz dylemat koleś w hurtowni farb zaproponował mi farbę hameraid albo zastosowanie podkładu i chloro-kauczuku. Dodam iż nie chce mi sie usuwać oryginalnej farby ponieważ na 90 % powierzchni jest oki (na reszcie jest trochę rdzy.

 

czy lepiej będzie pomalować to w taki stanie podkładem i chloro kauczukiem czy kupić hameraida??

czy po pomalowaniu podkładem na farbę on nie odpadnie??

dodam tylko iż chce to zrobić porządnie na dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Bamboocha dlaczego nie polecasz Hameraida???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja tez nie polecam hameraida

po 1 w 3p idealnie do golego metalu wyczyscilem dach pomalowalem hameraidem zacząl po roku rdzewiec, w bizonie tez malowalem i juz tak nie wyczyscilem polska farba (nazwy nie pamietam) i sie trzyma

po 2 pomalowalem jena felge w bizonie polska farba i sie trzyma a druga hameriadem i zaczyna juz rdzewiec

byc moze popelnilem blad i wyczyscilem malowana powierzchnie a moglem malowac na rdze :rolleyes:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

właśnie o to mi chodziło. A czy podkład dobrze będzie trzymał sie starej farby? ? czy malować bez podkładu?? a może z podkładem i usunięciem starej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

witam

 

gdy dwa lata temu pomalowalem przyczepe autosan balonówke to ja rdza wzieła a tydzien temu znow ja maźłem ale nie calą i dziś zajrzałem do niej i tez rdza wzieła. co z tym zrobić próbowałem juz tyle sposobów i nie wiem

 

pozdrawiam kijana14

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia+literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kup tą farbe na rdzę Hamerajt (tak się wymawia) jako podkład, i potem pake sobie maźnij na jakis tam kolor :rolleyes: A tak na marginesie to zly dzial.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

pomaluj bitgumem albo bitexem i na to kolor i będziesz miał na pare lat spokój.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja też bym sie skłaniał do podkładu i chlorokauczuku.Myślę że nic by sie nie stało jak pomalujesz podkładem po starej farbie. Nie powinno zchodzić jeśli stara farb będzie dobrze trzymała

 

a co do malowania-wystarczy dobrze oczyscić ze starej rdzy, przejechać podkładem i dopiero potem na to farbe to wtedy nie ma szans żeby zeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pozwolilem sobie połaczyć oba wątki bo traktują o bardzo podobnej tematyce.

 

a zainteresowanych odsylam jeszcze do tych wątków:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0

 

 

a co do wlasnych doświadczeń.

4 arkusze blachy ale roznego pochodzenia.

wszystka rdza a raczej nalot wydarty albo drutem na wiertarce albo szlifierką kątową.

zrobione w suchą pogodę.

pomalowane podkładem.

schlo na mocnym słońcu a pozniej jeszcze 2 warstwy aby ladnie wyglądało kolorku.

ostatni akrusz do dziś mi rdzewieje.

po prostu czasem jak trafi się na byle jaką stal to tak jest - bedzie rdzewieć. owszem dobre wyczyszczenie zmiejszy proces rdzewienia ale jesli stal jest kiepskiej jakosci to wiele nie zdzialasz.

co lepsze na innej przyczepie od 20 lat nie byla polozona zadna farba i podloga się niezle trzyma ale robiona jest ze stali z której szpadle się robi.

 

co do wyboru farb.

ja lecialem ostatnio jakims antykorem (podkladówka) i 2 warstwy nawierzchniowej.

teraz ogrodzenie i jedną przyczepę (podłogę) będę leciał chlorokauczukiem a pozniej jakims kolorkiem dla wyglądu


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

ja teraz składałem od zera 3,5 tonową problem jaki miałem to taki ze do tej przyczepy nie byłożadnych części zamiennych ( ma ponad 30 lat) no ale jakoś a czy wy przy rematach macie problem że jakiejś części poprostu nie produkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam przyczepe 3 osiową ( kiedyś służyła do worzenia bydła) paka 7,5 m długa tył tandem, idelana do worzenia bel bo na resorach i rozstaw kół to chyba 190cm, wiec rama już sie łamie skręt się rozleciał i w ramę wrzyna, i myśle zrobić na szynach długości 9 metrów 3 osie na srodku na resorach na sztywno i zaczep na dolny zaczep od rozrzutnika czy na 3 osiach z ładunkiem da się wogóle skręcić czy nie będzie skłądać się z ciągnikiem a może wystarczą 4 koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Widziałeś kiedyś zawracający ciągnik siodłowy z naczepą na lużnej nawierzchni?

to wyobraź sobie zawracasz na polu tridemem załdowanym do pełna...... Chciałbym to zobaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Widziałeś kiedyś zawracający ciągnik siodłowy z naczepą na lużnej nawierzchni?

to wyobraź sobie zawracasz na polu tridemem załdowanym do pełna...... Chciałbym to zobaczyć :P

Mam teraz w tej przyczepie tandem i troche drze ziemie, najgorzej na łące zawracać na miejscu bo darń drze, dobra, może i na 2 osie wystarczy, tylko jeszcze pytanko lepiej zrobić na górny czy na dolny zaczep tą przyczepe osie ustawił bym mniej wiecej na środku paki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U mojego wujka wyrwało dolny zaczep w c362 jak wiózł 10 bel sianokiszonki też na takiej przerobionej przyczepie ale na 1 osi na tandemie tak nie powinno chyba sie stać bo mniejszy nacisk jest na zaczep chyba.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

wiem że w cholere roboty plus koszty ale może oś skrętna ? ;]

jakby dobrze rozpracowac to to może to działać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

cichy, czy tandem czy pojedyncza oś to i tak nacisk będzie taki sam jeśli punkt podparcia się nie zmieni. żeby był mniejszy nacisk wystarczy przesunąć oś do przodu lub zamontować drugą.

 

PS Tandem i 2 osie koło siebie wyglądają podobnie ale nie jest to samo


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

witam może i ja sie wypowiem. kupiłem we wrześniu przyczepe rolniczą 4,5t do remontu za 900zł. podłoga była drewniana burty zgnite miały kontowniki. wyrzuciłem deski z podłogi zdjąłem boki i do piwnicy z nimi i wycinanie wstawianie samemu wszystko robiłem. kupiłem bleche 2mm profil 50x50 mam swój półautomat spawalniczy wiec bez problemu sam wszystko sobie pospawałem i jest luxx. boki pomalowałem śnieżką bezpośrednio na rdzę przyjechał kuzyn i jak zobaczył te boki to od ręki chciał mi dac 600zł więc jest ok. teraz podłoga mam własny las więc zetne akacje okoruje i na tartak z nimipotnę takie deski 2cm i położe na podłogę i na to bleche 1mm i będzie super. powiem wam jedno jak się ma czym to wszystko zrobić to jest dobrze a jak sie nie ma to już gorzej. życzę udanych remontów i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Więc tak malowałem przycz4epkę jakieś 4 lata temu Hameridem i nie jestem zadowolony rdza wylazła z powrotem, burty natomiast malowałem podkladówką i chlorokauczukiem i trzyma duzo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Hameraid po jakimś czasie odpada ja prawie wszystko maluje podkładem i potem chlorokauczukiem.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj