tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Arek    218

co to za farba do felg?

W sumie zdjąc burty i przyczepę na pieńki i pistoletem machnąć to nie problem. Burty oddzielnie też nie problem polecieć pistoletem. jedynie felgi by trza było oddzielnie pędzlem.

 

Czerwień straży to nie przypadkiem RAL3000 (czerwień meksykańska)?

 

Farba do felg to taka jak podał zorzyk2 lub szary popielaty bo ta do felg jest srebrna a sporo producentów robi szare a nie srebrne felgi.

 

Co do czerwieni meksykańskiej to moim zdaniem jest zbyt pomarańczowa zwłaszcza po kilku latach, wolałbym bardziej krwisty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

thx zorzyk2.

 

Arek - wiem o jaki kolor Ci chodzi - niektóre HL-ki mają tak pomalowany spód/ramę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie wszystkie przyczepy są na szary stalowy tak sie nazywa kolor w oznaczeniu farb.

Następna też na 99% będzie taka sama, kolor może nie jest szałowy ale wszystkie przyczepy mam tak samo i uważam, że całkiem ładnie to wygląda.

Ciekawym rozwiązaniem jest też malowanie przyczep pod kolor ciągnika który je ciągnie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

 

Ta farba jest supr malowałem odkładnie nią żeby było na overuma. I koledze opony w przyczepie.

 

Co do nopoluxu. Ja malowałem T25 nią i ogolnie jestem zadowolony nie blaknie jak śmieszna śnieżka. Połysk cały czas. Tylko spieprzyłem podkład bo chciałem jakiś lepszy a on jak wysechł to jak byś wziął piasek na ręke i dmuchnął. Troche to wypolerowałem i kolor. Nauczyłem się na błędach. Nie polece olejnej do niczego a chlorokauczuk tak. Mam takie ładnie porównanie. Osłony adaptera malowane jedna olejną druga obok chlorokauczukiem. Olejna odpada blaknie paskudnie wygląda a chlorokauczuk lśni pod dwóch latach dzień w dzień na dworze B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0

Nie chce mi się czytać 8 stron tematu niech mi ktoś w skrucie napisze jaką farbą pomalować żeby troche pobyło i czym to malowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Akwarele mogą być? :rolleyes: Najważniejsze by się chciało. Daj komuś zarobić, zrobi jak trzeba i nie będziesz nic czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam, mam problem z silownikiem do 4,5t D47b. Chodzi mi o to że jak zbudowany jest on od spodu, bo został on rozebrany czyszczony i nowe uszczelnienie zalożone zostało. Teraz to jak podłącze ciągnik i chcę wywrócić ją to wyjdzie pierwszy tłok i drugiego połowa i stop, i co najgorsze z tego wszystkiego to niechce się opuscić. Czy może ktoś wie jak zbudowany jest ten zawór bezpieczeństwa, i gdzie przychodzi taka gruba krótka sprężyna o srednicy okolo 15 mm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osobiście to odkręciłem ten spód i tuż za wejściem oleju do tłoka z węża przewierciłem na otwór 8mm. Żadne zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3
Napisano (edytowany)

Panowie przymierzam się do remontu swojej przyczepy i chce zmienić opony.Teraz w niej mam opony 16 od żuka i jak wiadomo dużo na nie naładować nie można.Jakie polecacie felgi aby były o takim samym rozstawie śrub jak w felgach od żuka?

Edytowano przez Ziomek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Drogo i porządnie zabezpieczona antykorozyjnie:

-podkład reaktywny

-podkład akrylowy

-lakier nawierzchniowy poliuretanowy

Średnia cena i średnie zabezpieczenie antykorozyjne:

-Unikor (tzw. minia)

-Autorenolak

Tanio i byle jak:

-Unikor (tzw. minia)

-farba olejna Śnieżka.

wg twojej opini to kiepsko chcę pomalować przyczepę ;)

Podkład to Corr-Active z GRENE (takie coś jak nekory i unikory odpadały, rdzewiały a tan ładnie się trzyma od kilku lat).

Nawierzchniówka to skończy się na chlorokauczuku C w kolorze tlnekowa czerwień bo nic innego po sklepach nie mogę znaleźć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

farba tania ale wygląda jak "srebrol" sprzed 20 lat.

Kółka pomalowane - ciekawe ile wytrzyma ta farba choć wiele jej nie daję (podejrzewam że za rok albo dwa odpadnie).

 

PS: rama wyszła jasna czerwień prawie róż a burty jasna zieleń. Skończę remont to wstawię fotki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Malował ktoś może metoda natryskową bezpowietrzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa zasysa farbę bezpośrednio z pojemnika i jednocześnie tłoczy do dyszy. Można natryskiwać nierozcieńczone farby i nanosić grubą warstwę bez obawy o odbijanie się farby, co przekłada się na lepsze przyleganie farby oraz pokrycie powłoką malowanego elementu. Co ważne podczas malowania nie pyli się, osiąga się dużą wydajność. Metoda natryskowa bardzo dobrze sprawdza się przy malowaniu podkładowym i ochronnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

farba tania ale wygląda jak "srebrol" sprzed 20 lat.

Kółka pomalowane - ciekawe ile wytrzyma ta farba choć wiele jej nie daję (podejrzewam że za rok albo dwa odpadnie).

 

PS: rama wyszła jasna czerwień prawie róż a burty jasna zieleń. Skończę remont to wstawię fotki.

 

Malowałem tą farbą koła 2 lata temu i na razie wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Bobek_Farmer

Kiedyś malowano ramę mojej przyczepy(po piaskowaniu). Jest to dość oszczędna metoda, niskie straty stosowanego materiału, nie pyli się, stosowana min. przy malowaniu konstrukcji.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

A jakim sposobem najlepiej malować tą farbę Corr- Active? Bo ja dzisiaj chciałem malować pistoletem to po rozcieńczeniu tym specjalnym rozcieńczalnikiem, to farba po krótkim czasie (5 min w pistolecie) dosłownie się wytrąciła, i nie idzie jej wymieszać. Czy ktoś też miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ten rozpuszczalnik dobry jest do mycia ;)

Ja nim parę razy rozcieńczyłem farbę ale dużo mieszania i efekt kiepski - obecnie nie rozcieńczam i nakładam ją pędzlem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetz150    0

poprawcie jeśli robie jakis błąd w technice

 

więc tak zamierzam zrobić tak

 

1.porządnie umyć zawieszenie myjką

2.wypiaskować

3.odtłuścić benzyną ekstrakcyjną

4.pomalować podkładem nie wiem jakim podpowiecie

5.na koniec lakier autorenolak i do tego utwardzacz

to bylo nadwozie teraz felgi

farba do felg nobiles

no i będą nowe burty z podkładem i nie wiem co na to położyć autorenolak? pomóżcie z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po piaskowaniu nie trzeba odtłuszczać.

Co do podkładu to polecam epoksydowy, nie jest tani ale spokojnie wytrzyma 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co do podkładu to zależy jak bardzo powierzchnia była zardzewiała przed piaskowaniem.

Jeśli było dużo rdzy to w takiej kolejności:

-podkład reaktywny

-podkład akrylowy

-lakier nawierzchniowy

Jeśli rdzy nie było zbyt wiele to wystarczy podkład epoksydowy i na to lakier nawierzchniowy.

Jako lakier nawierzchniowy zastosuj lakier akrylowy,w zestawie z utwardzacze wychodzi taniej od autorenolaku.

Na felgi też zastosuj akryl o numerze RAL 9006


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie rozumiem tego pytania? :blink:

Akrylowa to jest akrylowa,olejna to jest olejna,chyba że chodzi o kolor ale to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A co za różnica co było przed piaskowaniem? Przecież po piaskowaniu masz czysty metal i nie potrzeba żadnych podkładów reaktywnych. A podkład akrylowy nawet w połowie nie zapewni takiej ochrony jak epoksyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj