tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

szczewko    33

Polecam taki przewod do instalacji elektrycznej zeby mozna bylo puscic mase(-) prosto z aku. Odpadaja nam ewentualne problemy z masa przykrecona do ramy.

Teraz kilka pytan:

1. D47 blacha na podloge wystarczy 3mm,i czy podnoszenie burt na 1m bez wzmacniania ramy ma jakis sens?

2. D83, czy moge zrobic burty 1.2m przy rozmiarze skrzyni 2.23x6.3, czy rama wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Jeśli zrobisz takie jednolite, to nie opuścisz prostopadle do ziemi, a jak opuścisz, to po załadunku nie podniesiesz. Dlaczego taka wąska skrzynia w D83? Rama wytrzyma, chociaż osie w niej są zbyt blisko siebie, a tak wysokie burty musiałby zamykać Herkules.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

szczewko@

1 ma sens ale tylko wozić tyle ładunku a nie kiprować pełnej po żadnym pozorem. bezpiecznie do 5 ton

2 znam takich co maja takie burty w tej przyczepie. podstawa to solidne wykonanie i nie pognite podwozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Napisano (edytowany)

W d83 burty beda dzielone nawet mi przez mysl nie przeszlo robic 1.2m w jednym kawalku. 50cm opuszczane normalnie,a u gory nadstawka 70cm.Z wtmiarami skrzyni to moze sie pomyliłem moze jest 2.4m ;) W D47 podobnie ale 50/50 cm. Przyczepa ma sluzyc do zboza wiec jakbym zaspawal rame w profil zamkniety blacha 6mm i dodatkowo wzmocnił to mysle ze 8 ton udzwignie.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Co do d-47,po sąsiedzku od 10 lat burty metrowe (50/50) pszenicy pełna prawie 8t podjeżdża pod dmuchawę i kiper na bok ,nic złego sie nie dzieje(może wyjątkowo twardy egzemplarz).Przyczepa bez żadnych przeróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta D-83 przy takich burtach i pełnym załadunku długo nie pojeździ, to niestabilna przyczepa na uwrotach i wertepach o słabych piastach i szpilkach. Za szerokość przyjąłem 2,3m co dało prawie 17,5 m3 i co najmniej 13t bez górki, a łączna masa ponad 17t-przy DMC 14t. Sam zastosowałbym trochę niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

bo tak jak napisales na bok, ale do tylu to by ja zlamal na 99%


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

mam pytanie jak robicie nadstawki w przyczepach to jakie macie rozwiazanie przy zamykaniu nadstawki? mysle czy jak dam profil 50*50*3 i wypuszcze blache 2 cm zeby zachodzila za taki sam profil z dolnej burty to powinno wytrzymac co sadzicie?jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

blacha grubosci 2mm,zboza bede wozil widzialem ze daja tez na dol nadstawki katownik ale mysle profil mocniejszy tylko z tym zamykaniem nadstawki pokombinowac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
mam pytanie jak robicie nadstawki w przyczepach to jakie macie rozwiazanie przy zamykaniu nadstawki? mysle czy jak dam profil 50*50*3 i wypuszcze blache 2 cm zeby zachodzila za taki sam profil z dolnej burty to powinno wytrzymac co sadzicie?jak to jest u was?

nadstawki stałe, nie muszę dzwigać całej burty. Po żniwach szybki demontaż i normalnie po bigbagi się kiedyś jeździło, teraz przywożą pod dom więc tym bardziej lepiej mieć stałe nadburcia, solidnie skręcone.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darou    0

nie chcę zakładać nowego tematu. Mam zamiar przerobić rozrzutnik jednoosiowy na przyczepę wywrotkę i zastanawiam się z czego zrobić ramę pod podłogę??? siłownik będzie od D-47 podłoga mm. zastanawiam sie jeszcze nad wywrotem czy robić 3 stronny czy tylko do tyłu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

myśle że jak wzmosnisz dolną rame a górną to z ceownika ja robiłem ze słupów kolejowych (bardzo dobry materiał)

rób na 3 strony bo potem będziesz żałował że niezrobiłes

blacha podłoge to 3mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

Ja ostatnio kupiłem przyczepę z Niemiec, burty drewniane podłoga blacha,mam zamiar zrobić nowe burty dzięki temu forum wiem jaki materiał zastosować.Później oczyszczę ramę z rdzy,najpierw podkład położę a później i będzie wyglądać jak nowa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem przyczepę Sanok na balonówkach z nadstawkami i mam dylemat. Pomóżcie i doradźcie jak ją pomalować tzn jaką farbą.

Będę malował ramę na czerwono a burty na zielono i właśnie nie wiem jaką farbę wybrać chlorokauczuk czy może renolak? Prosiłbym o doradzenie i wszystkie podpowiedzi która będzie lepsza i przede wszystkim trwalsza. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Drogo i porządnie zabezpieczona antykorozyjnie:

-podkład reaktywny

-podkład akrylowy

-lakier nawierzchniowy poliuretanowy

Średnia cena i średnie zabezpieczenie antykorozyjne:

-Unikor (tzw. minia)

-Autorenolak

Tanio i byle jak:

-Unikor (tzw. minia)

-farba olejna Śnieżka.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

usługowo firmy gna jak chcesz po 5 zł od szt wiec przemyśl to a na tym tylko sie pomęczysz a efekt nie bedzie co bys chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Jaki radzicie kolor na przyczepę D-35 na wysokich kołach? Lepszy będzie zielony burty i czerwony rama czy szare burty i czarna rama?
Też się zastanawiam bo składam/remontuję D-35 na niskich kołach.

Mam D-46 i spód czerwony, góra siwa, koła czarne - średnio się to mi podoba.

Mam D-633 i cała siwa i też średnio mi się to podoba.

Nie wiem jak pomalować tę D-35. Jak robiliśmy ramę to widać było pierwszą warstwę farby zielonej a na nią położono jakąś czarną.

Czy dać ją całą na zielono jak była? Czy też dać cały spód łącznie z felgami na czerwono a same burty na zielono/siwo/lazurowo?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Jak dasz czerwień jak ma straż pożarna (odcień) i clasowską zieleń wkomponowane do tego srebrne felgi (farba do felg) nie ma siły żeby ci sie nie podobało. Kolory są ważne ale odcienie tych kolorów są najważniejsze. Tylko piast nie zamaluj na srebrno bo czas pryśnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co to za farba do felg?

W sumie zdjąc burty i przyczepę na pieńki i pistoletem machnąć to nie problem. Burty oddzielnie też nie problem polecieć pistoletem. jedynie felgi by trza było oddzielnie pędzlem.

 

Czerwień straży to nie przypadkiem RAL3000 (czerwień meksykańska)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj