tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

1210    5

Nie chcę zakładać nowego tematu więc tu zapytam

Kupiłem przyczepę i jest zardzewiała. Muszę na wiosnę pobawić się z nią i całą wyczyścić z rdzy i pytanie . Czym czyścić?

Mam do wyboru:

1. Szczotka druciana

2.szczotka na wiertarkę i n a szlifierkę kątową

Czytając wyżej posty natrafilem na pisaskowanie.

Kompresor mam ale 25l więc odpada.

Zastanawiam się nad zakupem końcówki do myjki ciśnieniowej (moc około 110) i tym piaskowanie. Czyto zda egzamin? Robił ktoś taką myjką. Niedaleko mam Wisłę to ze żwirem nie bylo by problemu. Koszt lańcy do myjki to około 100zł., tylko że czytam że to piaskowanie z wodą i więcej robi szkody niż pożytku. A i czy żwir idzie przez myjkę?, bo nie wiem jaki mam wirnik czy czasem nie plastikowy i czy go nie uszkodzę?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pomyśl nad zleceniem tego komuś kto ma prawdziwe urządzenie do piaskowania.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

z tego co słyszałem, jak kiedyś przedstawiciel karchera się wypowiadał to takie piaskowanie strasznie długo się schodzi, lepiej jak piszą zlecić to komuś kto ma piaskarkę z prawdziwego zdarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

mam takie pytanie ,czy blacha 3mm wystarczy na spód d-35?

A na boki 2mm? Przyczepa garażowana dobrze będzie zakonserwowana ,używana tylko w żniwa!

Prosze o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego przyczepa na wieki. Tylko kupując blachę na podłogę patrz czy jest prosta. Bo ja ostatnio jak kupowałem była jakaś importowana i miała dziwne prężenia (cen była dobra ale problemy przy położeniu..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Wg mnie grubosci wystarczające, ale na bok mozna by wziąść jakąś profilową zeby tak niewypuklała sie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

jestem w trakcie remontu hl 8011 i mam pytanie jakiego materialu uzyc do obspawania do okola spodnicy pozniej do tego beda przyspawane zawiasy plaskownik, katownik jakiej grubosci?

Ja boki spodnicy zakonczyłem profilem zamkniętym 4x6 3mm grubość , przód i tył został oryginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

między 1,5 a 2mm róznica 40zł na arkuszu a po drugie grubsza blach będzie się lepiej spawać-jeszcze tylko ten przegląd załatwic i można działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mam takie pytanie ,czy blacha 3mm wystarczy na spód d-35?

A na boki 2mm? Przyczepa garażowana dobrze będzie zakonserwowana ,używana tylko w żniwa!

Prosze o szybką odpowiedź

też przerabiam D35. Znaczy się z D35 to nie wiele już zostało ;)

Założyliśmy że na spód tak jak Ty damy 3mm i do końca żywota przyczepy będzie się trzymać.

Na burty - myślałem 2mm ale chciałbym dać 1,5 profil ale gdzie taką blachę dostać?

Po prostu 1,5 wystarczy a 2mm to przyczepką będzie cięższa o te parę kilo. A po co mam dźwigać więcej przy zamykaniu burt? Ogólnie kombinujemy jak zrobić lekką ale i trwałą przyczepkę.

 

Ktoś wie gdzie można kupić giętą blachę 1,5mm?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

1,5 mm na burty to chodzi o ciężar.Teściu ma burty z 2 to jest co podnieść.Profil to 50x50x2.Może też być 40x40x2, ale licho to wygląda. Ja na przyczepie 9 ton mam profile 40x60 x2 i x3, dawałem przy zawiasach bo jak bym dał na górze to bym burty nie podniósł. a Blachę dałem 1 ocynk ale trochę za cienka. Najgorzej jak kamień wożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wiadomo dla burty/blachy najgorsze są właśnie kamienie ale i blacha #2 to też mało jeżeli będą kamienie (wszystko zależne oczywiście jak idzie załadunek).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja jak robiłem d35 to na pogłoge dałem blache 3mm a burty to profil 50x50ścianka2mm i blacha 2mm burtyt mają wysokość 50cm i do tego nadstawki 40cm rama wzmocniona koła od busa i lata

jedyny problem przy kipowaniu jak otwoże burte i kipuje to zawadza się o ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja na burty daje blache 1mm spokojnie wystarczy tylko jak robie ramke na burty to daje wiecej słupkow zeby konstrukcja byla mocniejsza i sztywniejsza . dzieki temu jest lzejsza i duzo taniej to wychodzi .

a jak robie burty np 65 cm i nadstawki 60 cm to daje dodatkowe zamiki na nadstawkach aby nie bylo takiego nacisku na dolna burte i oczywiscie zamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek1975    0

A co sadzicie koledzy o tych gotowych burtach cena przystepna wizualnie tez fajnie wygladaja tylko odstrasza mnie grubosc blachy 1mm :) :) :)

http://www.akmet.net.pl/index.php?page=Burty_do_D35___D47___D50___D732&oferta=1

 

Ja kupilem burty na allegro u uzytkownika tmt_2006 z blachy falowanej 1,5mm, co wazne poprzeczki sa tez z profila zamknietego i do tego sa 4 sztuki na dlugiej burcie.burty sa sztywne i dobrze pospawane. wytrzymuja nawet z n nakladkami pol metra. z tego co teraz widze transport nadal maja darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ile dałeś brutto i do jakiej przyczepy?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Też bede u niego kupował -przy takich cenach jak ma bie oplaci się samemu robić! niecałe 900zł za komplet to bardzo dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)

a jaki będzie koszt materiału?

Bo podejrzewam że w 500PLN brutto się zmieścisz za blachę, zamki farba, kwestia pospawania.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

wiesz zależy co jest dla kogo lepsze ja wolałem zrobić samemu bo zrobiłem sobie wymiar taki jak mi pasował i jak mam profil 50x50x2

to mam luksius do zakładek które są z profila40x40x2 i fajnie mi się składają

ja osobiście wole robić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39
Napisano (edytowany)

Tam też robią na wymiar mi taniej wyjdzie zamówic niż samemu robić

u mnie profil 5x5 80zł za 6 metrów- potrzeba 6 sztuk ok.480zł

blacha 1,5 90zł arkusz 1x2m potrzeba 3-4 arkusze 370zł

zamki zawiasy ok 100zł

I już mamy 900zł a gdzie cięcie i spawanie jak ktoś nie ma migomata to łatwo przegrzać i już mamy burte wybrzuszoną

A blache na spód mają 3mm docięta na wymiar za 700zł

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja teraz robie hl8011 spodnice i burty na 1 metr plus skosy, blache mam na spod 4 mm a na burty 2mm dociete na wymiar lata juz lezala na strychu kolchozniki kiedys przytaszczyli z pgr za kilka flaszek.Musialem teraz tylko profile 50*50*3 dokupic wyszlo 1400zl za 14szt 6m, 2 paczki elektrod zamki 4szt 12szt zawiasow 220zl sumie wydalem 1620pln i te flaszki pare lat temu zostalo tylko pomalowac zajelo mi to ok tydzien roboty ale jaka frajda tez jest ze samemu takie cudo sie stworzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis kupilem za 400 zł blache 5mm w o wymiarach 2,2 x 4,6m zebrowana w 3 kawalkach jak nowa i 2 zaczepy automatyczne za 300 zł normalnie fart jak nic :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mam pytanie, remontuje przyczepe i bedzie trzeba wymienic cała instalacje elektryczna, co lepiej waszym zdaniem kupic, pojedyncze elementy czy cały komplet ? Czy musze kupywas swiatla obrysowe do przyczepy ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj