tomb2

Remont i malowanie przyczepy - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

rolnik-k    0

zawsze gdzieś zostanie stary olej wystarczy ze wszędzie odkręcisz węże i zejdzie stary a reszta to bez przesady tylko później juz nic nie mieszaj z innymi traktorami. Jak chcesz wyciągaj cała hydraulikę z przyczepy i przemyj ale według mnie to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Mam problem z remontem hydrauliki w przyczepie 3,5 tonowej z Czarnej Białostockiej z 1966 roku. Przyczepa jest mało popularna bo wyszła w małej serii.

Przyczepa ma wywrot na dwie strony i ma dwa siłowniki. Chcę wymienić O-ringi w siłownikach bo ciekną. I właśnie wymontowałem pierwszy siłownik i mam problem z jego demontażem. Siłownik jest przedstawiony na rysunku poniżej. Zdaje się że ten typ to siłownik nurnikowy różnicowy (ale pewności nie mam). Siłownik ma dwa nurniki, które wychodzą węższy do góry, a szerszy na dół (skok 520 mm). Przy złożeniu węższy nurnik chowa się w szerszym nurniku. Łatwo było z węższego nurnika (1) zdjąć pierścień zabezpieczający (ta przerywana linia po lewej stronie) i wcisnąć go do środka nurnika szerszego (2). Ale żeby wyjąć oba w prawą stronę rysunku trzeba zdjąć (chyba tak na 90%) pierścień zabezpieczający z szerszego nurnika ta przerywana linia w cylindrze. Ale aby to zrobić trzeba to zrobić wewnątrz cylindra. Moje pytanie jak to zrobić. Czy jakimiś długimi 40cm szczypcami o ile takie są? Może jakieś inne pomysły? Proszę o radę.

 

Niesatety rysunek tekstowy się rozwala w edycji i w wstawianiu, a obrazka nie można normalnie na tym forum dodać albo ja tago nie kumam.

 

(1)nurnik cylinder (2)nurnik


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiel    0

Witam, zajmuję się piaskowaniem. Zainteresowanych zpraszam do współpracy:)

 

ZAKŁAD USŁUG PIASKARSKICH

Piaskujemy:

-konstrukcje metalowe

-ramy i zabudowy ciężarowe

-maszyny i urządzenia

-sprzęt rolniczy

-felgi i inne

Ponadto:

-mycie elewacji i kostki

 

PIASKOWANIE NAJLEPSZĄ METODĄ OCZYSZCZENIA POWIERZCHNI Z KOROZJI I ZANIECZYSZCZEŃ

tel. 505506463 podlaskie, Mońki

http://www.allegro.pl/item1098933261_piaskowanie_metalu_mycie_elewacji_i_kostki_brukow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a arkusz ma ok. 33kg z tego co się dowiedziałem 33 x 2,5=82,5zł za arkusz a na przyczepę spokojnie te 2-3 będą potrzebne na spodnicę spokojnie z 200zł wyjdzie.

właśnie się zastanawiam czy opłaca się remontować chyba to jest D50 sztywna burty 1000+ spodnica 200 + klorynki do osi ,sworznie resorów itp. ok. 300zł + farba jakaś lepsza+podkład 150=1750ZŁ ale przyczepa nie ma papierów jedyny jej ból może szło by ją zarejestrować jako sam ale to są koszta 1000zł powinno starczyć na zarejestrowanie i mamy prawie 3tys. to wole kupić czeską 7T wywrotkę bez burt i pospawać burty i mieć coś konkretnego z papierem i wywrotem

 

Dlaczego liczysz 1000PLN na burty? Koszt materiałów będzie wg mnie niższy a pozostanie tylko pociąć i pospawać no i pomalować.

Ja także stoję i się zastanawiam bo niby jest przyczepka ale do roboty jest wszystko. Zalety to że wszędzie ją wcisne i do drobnych rzeczy mi się przydałaby bo to tylko 3,5 tonówka, oczywiście ma papiery itp

 

Na podłogę to min 3mm.W Świdnicy 2,34 netto z blachę.Lepiej ją sprzedaj i kup wywrotkę.

Tia lepiej kup wywrotkę - tylko nie każdy jej potrzebuje.

Co do podłogi - tato jak robił jednoosiówkę to kupił takiej co szła na szpadle i do dziś trzyma ale wątpie aby miała 3mm.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

 

obczajcie gościa i jego wypasioną 60-tke :D:D:D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

obczajcie gościa i jego wypasioną 60-tke :D:D:D

Dla mnie wypasiona C-360 to z nowym lakierem, z nowa wyciszona kabina, wspomaganiem kierownicy, 4x4 i z TURem 3-sekcyjnym B)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no ja przeciez smieje sie z niego :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak tak wiem. Ale co tam, cyrk to nawet kolorystyka ciągnika jest śmieszna :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik0020    0

witam

jezeli macie jakies problemy z remontem przyczep a szczegolnie z burtami to wykonuje na zamowienie burty otwierane od dolu i od gory. koszt to ok 7000 za skrzynie z dwustronnym wywrotem 4.00x2.20x1.00 (2x50). cena obejmuje montaz zamkow centralnych, nowe burty, piaskowanie i malowanie na wybrany kolor. moge rowniez przerobic przyczepe sztywna na wywrot. przykladowe zdjecia w mojej galerii. mail dominik020@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam czy taka farba http://moto.allegro.pl/farba-massey-ferguson-krzemowa-szarosc-mf-lakier-i1183537459.html będzie dobra na pomalowanie d47 myślę żeby pomalować ramę na szaro burty też na szaro a ramki od burt na czarno tak jest teraz pomalowana tylko trochę pordzewiała i się odrapała nie chce kupować jakieś śnieżki czy czegoś innego. Czy pod ten lakier dać jakiś podkład ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ta farba też jest olejna jak Śnieżka,także nic sobie nie polepszysz.

Lepszym rozwiązaniem będzie chlorokauczuk.

Chcesz to zrobić porządnie to kup poliuretan za 50zł/litr


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

podkład - Cekor

farba zewnetrzna - Autorenolak

 

i jest jak nowa! B)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Farba nopolux to praktycznie to samo co autorenolak czyli syntetyczna emalia ftalowa z dodatkami zapobiegającymi kredowaniu od słońca czyli wyblakaniu bo śnieżka czy jakikolwiek chlorokauczuk szybko wyblakną. Jeśli chcesz żeby kolor bardzo długo nie wyblakł to zastosuj lakier akrylowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jaki nr.ma farba albo jaki odcień .Chodzi mi o kolor zielony i czerwony tak jak pomalowane są przyczepy z WARFAMY za informacje będę wdzięczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuje remont przyczepy Autosan chciałbym żeby była tak jak wychodziła z fabryki ogólnie to jakie kolory burty i reszta ,jakich farb użyć żeby potem nie schodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

my kupilismy za 2 tys D47 z papierami w fatalnym stanie. włożyliśmy w nia ok 2 tys ale teraz wyglada troche lepiej ;[ . wymienilismy podloge burty kola opony instalacje i swiatła. stara pozostała tylko rama :lol: remont wykonalismy sami z ojcem :lol: zapraszam do mnie do obejrzenia zdjec przyczepy :)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jestem w trakcie remontu hl 8011 i mam pytanie jakiego materialu uzyc do obspawania do okola spodnicy pozniej do tego beda przyspawane zawiasy plaskownik, katownik jakiej grubosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj